Tipler Aynı Birisi ” F ” Diğeri ” T ” . . .

Tipler Aynı Birisi ” F ” Diğeri ” T ” . . .

Her hangi bir noktada kesişen iki ayrı doğru(çizgi) paralel olamaz.

On yılı aşkın süredir aynı yatakta sarmaş dolaş olmuş olanlar bu gün çıkarların çakışması noktasına ”getirildiklerinde” birbirlerini hainlikle suçlayamazlar.

ABD tıpkı kendi sisteminin J.R modelini uyguladığı iki ayrı, iki ayrı yapılanmayı şimdi karşı karşıya getirdi. Evet ABD sistemi, yani oligarşik bir yapılanma içerisinde paraya dayalı siyaset. Tek farkı, konjonktür olarak bu sisteme bölgesel olarak yüklediği misyona teokratik bir düzen içerisinde yapılanma enjekte etti. İran’a alternatif, İsrail’e ebedi ittifak sağlayabilecek düzeyde bir yapı.

Bu iki ayrı yapıyı tek bir noktada kesiştirdi.

Din eksenli fakat para gücüne dayalı, ortak çıkarların oligarşik düzeni muhafaza edebileceği maddi olanakların sunumu ile birlikte yatağa soktu.

Bir tarafa, hiç bir fikri yapıyı, düşünceyi ağzından tek bir kelime ile ifade etmemiş, etmeyen ilkokul mevzunu bir vaizi koydu. Sadece ve sadece kişilik kültünün karizmatik lideri olarak ortaya koyduğu bu kişilik etrafında sürekli ağlayan ve etrafındakileri ağlatan bir tip yarattı.

Bu ABD nin bana göre Türkiye için hazırladığı sakalsız Humeyni’den başkası değil.

Sürekli sırtımdaki ceketimden başka bir şeyim yok diyen, ama çıktığı, vaaz ettiği her zaman sırtında ayrı ceketle bunu söyleyen birisi.

Kitlelere yaptığı vaazlarını maslahat icabı yapan, Katolik Papa’ya misyonunuzun parçası olmaya geldim diyebilen, darbeci cunta liderlerine övgüler düzebilen, değerli beyinleri Havas ilmi ile etkisi altına alabilen, kişisel yüceliğini ilan etmiş ve örnekleri sıralamakla bitmeyecek bir çok zaafları lehine, şahsi dolayısı ile onu o yapan ABD emrine sokabilecek bir karakter var o noktaya oturtulmuş.

Karşısında, ona alternatif, gerektiğinde biri su kolverdiğinde diğeri denebilecek bir başka figür,

İşin resmi siyasi yelpazesinde, pelerin olarak siyaseti çevreleyen bir yapı oluşturdu ABD deki üst akıl. Yine temel nokta oligarşik yapının diğer ayağı ve din eksenli teokratik bir söylem geliştirmeye müsait hatta hazır bir yapı bu.

Yani ABD işi çok basit kurgulamıştı.

Bir tarafa parti diğer tarafa da pırtı davası güdecek iki ayrı beklenti oluşturdu.

Birisi rahmetle merhameti, diğeri fukara ile gureba diye diye çıktılar yola. Birinin sırtındaki ceketinden başka bir şeyi yok diğerininde sırtındaki kefeninden başka bir şeyi yok.

Ceketle, kefen el ele, can cana çıktıkları yolda şimdi geldiler köprünün tam ortasına.

Kolay mı? ABD tek bir köprü inşa etmiş. Biri geçecek diğeri tepe taklak gelecek. F tipi ile T tipi geldilermi karşı karşıya. Nasıl gelmesinler ki? Onları, kefenle, ceketi bir araya getirenler şimdi köprüde karşı karşıya getirdiler.

F tipinin polisine kahramanlıklar, destanlar yazıyor diyen, F tipinin komploları ile yüzlerce kişiyi zindanlara tıkan savcılarına bırakın da görevlerini yapsınlar, temiz elleri başlattık Allah’ın izni ile, onlar bu vatanın kahraman savcıları diyen T tipi şimdi o kahraman dediklerinin peşinde cadı avı başlattı.

Hemde, aldatılmışız diye de gülünç duruma düşeceğini bile bile.

Kısacası ihtirasları körüklenen, onları bir araya getiren o üst akılın körüklediği ihtiras körüğü ile ateşleri her geçen gün artan iki taraf F ve T tipi iki ayrı yapı şimdi oldular kanlı bıçaklı.

Ne rahmet kaldı ne de merhamet.

Dış güçlerin maşası olarak adlandırılan F tipi, T tipine yezit yakıştırması ile cevap verir oldu.

Daha dün uydurma deliler üreten, isnatlar sallayan, uydurma yalancı şahitler tesis ederek yüzlerce kişinin günahlarını, veballerini üstlenen hatta bir çoğunun kanına giren F tipi çıkmış şimdi aynı mağduriyetin pençesinde kıvranıyor. Bundan yana avaz avaz dert yanıyor.

ABD uzaktan izlemeye koyuldu. Altta kalanın canı çıkacak. kalan sağlar her zaman ki gibi onların olmaya devam edecekler.

Sağdan yaklaşarak Türk halkını bu kumpasa getiren ABD ardından sola da kancasını atmakta gecikmedi. Sağın hasletlerinden yarattığı bölgedeki teokratik bir devlet yapısına soldan da bir parça eklemezse işin tadının olmayacağını çok iyi bildiği için solu da bulaştırmalıydı.

Öylede yaptı.

Solun marjinal tarafını sokaklara ellerinde molotoflarla, sapanlarla sürerken siyasi solun % 25 lik liderini resmen tele kız gibi bir otel odasına kapatarak verdi veriştirdi. işin o tarafı ayrı bir boyut olduğu için bu yazıda hiç o konuya değinmemek gerek.

İşte şimdi F tipi ve T tipi arasında yaşananlar bunlar.

Beraber ıslandıkları bu yağmurda, beraber yürüdükleri bu yolda artık dinledikleri hiç bir şarkı onlara birbirlerini hatırlatmıyor.

ABD tek bir şarkı söylüyor yarattığı bu her ikisi için.

Ayılana gazoz, bayılana limon.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI