Labirentin Sonu Yok.

Labirentin Sonu Yok.

Aladatılmaya devam mı ediyoruz, hala daha aldatılıyormuyuz, yoksa aldatılmak üzere planlanmış yeni aldatmaların farkında mı değiliz?

Aldatanlar hep birlikte topumuzu aldattılar mı?

Ülkedeki tüm kurumları neredeyse tümüyle ele geçirmiş bir güç kalkarda neden askeri darbeyle hükümeti devirmek ister, neden fiilen işin başına geçmek ister(!) Para ver, güç var, neredeyse devlete hakim olunmuş. Hadi her şey bir yana, halkın üzerine neden ateş açılma emri verilir? Sivil halk neden taranır, meclise neden bomba atılır? Akşamın o saattinde darbe mi yapılır sorusunu çoktan geçtim. 

O akşama gelmeden önceki girişimlere bakmak gerekli.

Bu FETÖ çetesi daha 17-25 Aralık döneminde cortlamışlardı. Bunlara akıl veren her kimse ki bu işin ardında ABD ve İngiliz derin devletlerinin olduğu açıkça ortadadır, her defasında bunları yanılttılar. Esas aldatılanlaar bu zavallılar. Sürekli aldatıldılar ve başarılı olamayacakalrı senaryolara sürüklendiler. gezi kalkışmaası ile başlayan 17-25 Aralıkla devam eden 15 Temmuz akşamına kadarki süreçte sürekli aldatılanlar bunlar oldular.

Kendilerinden nefret edilmesi adına, halkın bunlara terörist, hain, acımasız güruh olarak bakıp nefret etmesi için yapmadıklarını bırakmadılar.

Aslında kanıp kandırılan  bu FETÖ/PDY içinde yer alan binlercesi(!) Pensilvanaya'da semirtilen bunak üzerinden  kandırılıp güdüldü. Bu, bunağı kaale alan sığır sürüsü, olmadık işlere güdüldüler. Tahrik edile edile, kandırıla kandırıla geldikleri son işte bu nokta. Bunlara acımak, kandırılmış sayarak zavalılar gözüyle bakmak ayrı bir aymazlıktır orası başka bir iş. Bu sığır sürüsü üzerinden siyasi hınç alamya, siyasi kinini kusmaya yeltenmekse ayrı bir cahilliktir. Fotoğrafı değil, fotoğrafı çekeni görmek gerekiyor.

Paraanın haddi hesabı belli değilken, devlet içinde ve özel sektörde sızılmadık mevki makam kalmamışken, futboldan şans oyunlarına kadar tüm yapıya hükmedilirken, askeriyede, bürokraside kırmızı plakalara varana dek işgal edilip yönetiliyorken, eksik olan sadece para basmak kalmışken neredeyse adam bile asma selayeti elde edilmişken ...

... bu gerizekalılığa ne gerek vardı?

Bu FETÖ/PDY çetesi en son, YAŞ öncesi son tahrik noktasında azdırıldılar. Bunların ''G'' noktasını bilen ABD ve İngiliz derin devleti, YAŞ öncesi bir yerlerden bunları gıdıkladı. Uyardı ve azgınlıklarının son haddine gelmelerini sağladı.

O günleri hatırlayalım(!) 

YAŞ, öncesi İzmir'de bir savcı bu yapının mensubu ordu içindekilere karşı ani biçimde atağa geçti. Ardı ardına başlatılan Generallerin ifadeye davet işlemleri sonunda gazeteler ve diğer yayın organlarında FETÖ/PDY na yönelik kapsamlı hareketin ordu içinde binlerce kişilik tasviyeler başlayacağı manşetleri yarışmaya başlamıştı. Haber bültenleri bunlarla açılıp kapanana dek bu haberlerle devam ediyordu. İş dünyasında FETÖ köşeye sıkıştırılmış finans ayakları budanıyordu. 17-25 Aralık FETÖ/PDY için yargı ve emniyetteki çöküşün tarihiydi.

İnlerine girilmiş, inleri arındırılıyordu(!)

Halkın ağzı açık bu yapının, FETÖ/PDY nin gücünü izliyor. Her gün değişik hayretler içerisinde kalan halkın hayreti 15 Temmuz akşamı nefrete ve kine dönüştü. Nasıl dönüşmesindi ki? Helikopterler halkı tarıyor, meclis uçaklarla bombalanıyor, kışlalarda askerler çıkartılmış halkın üzerine tanklarla hücum ediliyor.

Enteresan diğer bir ayrıntıda, köprünün bir girişi tanklarla tutulmuşken diğer tarafı neden tutulmamış? Bu işi manga çavuşu yapmaya kalksa, bir köprünün her iki başının tutulacağını bilir. Köprünün tutulmamış diğer tarafından neden hiç gelen giden olmuyor da tankın, askerin olduğu en yakın noktadan halk köprüye giriyordu. Bu tarafın halkı kahraman da diğer tarafın ahalisi cesaretsiz korkakmıydı? Bunu aklıma gelmişken es geçemedim. Nenim için basit gibi görünen ama hiç basit olmayan binlerce ayrıntıdan biriside buydu.

Öyle çok ayrıntı gizli ki(!) dedim ya, fotoğrafa değil fotoğrafı çekene bakmak gerekiyor(!)

Bu tatbikattı. Kandırılan, tahrik edilip uyuşturulmuş, haine dönüştürülüp devşirilmişlerle bunların karşısına dikilen Türk halkı sınandı. Sınamaya bıkmadılar. Bıkmayacaklar.

Cevaba muhtaç çok ayrıntı var. Cımbızla ayıklanması gereken, akıl oyunlarıyla dolu labirentin içindeyiz.

Adil Öksüz denilen o ilahiatçı, Akıncı üssünde '' tarla arayan'' adam(!) Şimdi nerede? Gerekçesine bakın, ortalık yanıp tutuşuyor ve bu adam oralarda satılık arazi bakınıyormuş. Tutuklanıyor, don paça ellerine ters kelepçe vurulup hakim karşısına çıkartılıyor ve serbest bırakılıyor. Adam elini kolunu sallayarak, kıl pıranga adliyeden valiziyle birlikte sırra kadem basıyor. Bizde bunu yedik öyle mi?

Adil Öksüz gibi daha en az 100 kişi daha var ki '' bence'' devletin elindeler ve bülbül gibi şakıyorlar. Bu ''benim'' düşüncem. Zaten bunlar gibi köşe başı konumuundakiler öylece, ellerini kollarını sallayarak çekip gitmişlerse vay halimize(!) Ben kendi adıma bu köşe başı isimlerin bir anda buharlaşmış olabileceklerine inanmıyorum. Yaşayıp göreceğiz.

 FETÖ/PDY denilen hain terör çetesinin başından sonuna her kalkışmasını kabaca dahi gözlemleyip takip ettiğinizde ayrıntıları daha açık görebiliyorsunuz. 

Başarılı olamamaları için her türlü tedbir kim tarafından alınmış? Bunları aptalca kalkışmaya sürükleyenler nasıl tahrik edip gaza getirdiler? MİT Müsteşarı Fidan'ın o gün ve o gece ile ilgili gerekçeleri ortada, karşılığında Cumhurbaşkanı'nın darbe girişimini haber alma biçimiyle ilgili açıklamalarıda ortada. Cumhurbaşkanı'nı derdest etmeye giden timin acizliği ortada ki seçkin birliklerin askerleri bu derece mi salak(!) ki iki polis bu seçkin birliğin elemanlarını darma duman edebildi?

Neresinden bakarsanız bakın;

Labirent çok büyük. Bu labirentten çıkmak gerçekten çok güç. 

Tek bir geçek var...

... o gerçek; TÜRK HALKININ İRADESİDİR. 

Akıl oyunlarının bittiği yerde Türk halkının yüreği devreye girer.

Hodri Meydan.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI