Yasama, Yürütme, Yargı, (Medya)

Yasama, Yürütme, Yargı, (Medya)

10422307_1596703630565628_5582120984209726433_n

26433_n

Üç erk olarak yasama, yürütme ve yargı olarak bilinir. Ancak medya dördüncü ve neredeyse en güçlü olarak bu üçlüye eklendi. hemde uzun zamandır bu gerçek göz önünde.

 

Eskilerden daha sessiz ve derinden ilerleyen bu dördüncü erk son yirmi yıldır oldukça gözler önünde faliyet gösterir oldu. devlet içerisinde devlet denilen olgu işte böyle bir şey.

Doğan medya grubu ile Cumhurbaşkanı arasında kıyasıya süren savaşın galibi olacak mı? bence bu tür savaşlar her zaman kutsal ittifaklarla sonuçlanmıştır. Bu savaşın da mütarekesi mutlaka kısa zaman sonra imzalanmış olur.

Taraflar en az kayıpla tamamladıkları muharebeleri  meydan savaşına taşımadan mütareke şartlarını görüşmeye koyulurlar. Ancak bu kez çok önemli bir fark var.

Üç erk tek bir egemen erkin elinde ve yönetiminde. Diğer dördüncü erk bu nedenle oldukça zor durumda. Yeni cepheler açılıyor. Ancak açılan her yeni cephede kayıplar kaçınılmaz. Çünkü erkleri elinde bulunduran güç oldukça dominant ve elindeki gücün farkındalığı ile birlikte son derece inanmış, çok gerilere dayalı güç birliğinin tezahürü ile planlı ve porogramları öncelerden hazırlanılmış stratejilerini uyguluyor.

Bir köşe yazarının iki satır yazısının ardından görevden azil edilen bakan dönemi artık yok. İki fotoğraf bir yorumla milyar dolarlık ihalelere manipülasyon devri çok gerilerde kaldı.

Pabuç çok pahalı.

Ancak kontrolsüz güç, güç değildir. Bunu zaman zaman unutarak veya bu sözün gerçekliğini hatırlardan silerek yapılan her girişim ve uygulamanın birlikte getireceği risklerin de iyi hesaplanması gerekir.

Güç zehirlenmesi denilen o en etkili zehre dikkat edilmeli. damarlara değil, egolara ve hırslara zerk edilen bu zehir her şeyi bir anda felç edebiliyor. Tarih bu gerçekler çöplüğü.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor