Süleymanpaşa Belediye Meclisi Üyeleri Ses Verin . . .

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Üyeleri Ses Verin . . .

Bağ Bozumu Festivali, sonuna birde ”lojiyle” biten bir şey daha ekledik, toplumsal bir konuya da parmak bastık, duyarlılık gösterdiğimizi belli ettik oldu sana bir arada tam bir aldatmaca.

Şölen alanını Atatürk resmi baskılı  bezler ve Türk Bayraklarıyla da donattık.

Atatürk var bayrak var.

Böylelikle gelebilecek olan toplumsal tepkileri de savuştururuz.

Kimin umurunda gelen şehit cenazeleri? Kimin umurunda kaç aileye ateş düşmüş?

Olsun sonunda ”loji” eklediğimiz asortik bir konu bulmuşuz, Atatürk resmi baskılı bezleri asmışız, araya Türk bayraklarını da serpiştirmişiz.

Kiraz festivalinin organizsyonu elinden alınan Sülleymanpaşa Belediyesi hiç zaman kaybetmeden hemen kendisine yeni bir festival icat etmekte gecikmedi.

Tekirdağ’da bağ mı kaldı sorusunu savuşturmak için yapılan kurnazlıkta var. Başına Trakya eklendiğinde al sana cevap.

Her şey iyi güzel.

Bu festivalden kimler haberdar?

En başında, belediyenin kültür komisyonu üyelerinden bir teki çıksın ve biz haberdarız. Bu festivali biz organize ettik. Her şeyinde biz varız. Bunu tek bir kültür komisyonu üyesi kalksın bana desin ve ben bu mesleği hemen terk edip limon satmaya başlayayım.

Ancak bana bunu hiç bir komisyon üyesinin diyemeyeceğinden o kadar eminim ki, çünkü her biri son dere onurlu ve şerefli insanlar. yalanla, dolanla, yalancı şahitlikle hiç işleri olmaz. Yalan konuşmazlar. Hatta yalan konuşmamak adına hiç konuşmamayı tercih ederler.

Bu komisyon üyelerinin bu duyarlılıklarını çok iyi keşfetmiş olan Ekrem Eşkinat gemi azıya almış ve onlara sormadan, danışmadan, olurlarını almadan başlamış bu tip işleri kendisi halletmeye.

Belediye Meclisi ve komisyonları yasamayı temsil ediyorlar. Eşkinat ise yürütmenin başı.

Hiç takmıyor bile meclis üyelerini.

İyi hoşta bu Belediye Meclisi bu milletin oylarıyla gelmediler mi? Bu halk bu meclis üyelerine oylarını verdiler. En kutsal vatandaşlık görevlerini yerine getirerek oyları ile bu meclis üyelerine yetki verdiler.

Halktan yetki alan bu Belediye Meclisi üyeleri şimdi neden bu yetkilerini tek bir kişiye devir ediyorlar? Hadi kendi kendilerine bir cevapları vardır da eşleri, aileleri de mi bunlara sormuyorlar? Arkadaş adam size sormadan etmeden, danışmadan kafasına göre işler yapıyor. Siz orada ne işe yararsınız? diye sormuyorlar mı? Yoksa bu meclis üyeleri bu sorular kendilerine sorulmadan, başkanın en yakın adamı benim, bana her şeyi gizliden danışır, bana mutlaka haber verir mi diye etrafa caka satıyorlar?

Şayet bunu etrafına söyleyen bir meclis üyesi varsa, buradan açıkça o kişilere diyorum ki; Eşkinat hiç bir meclis üyesini kale almıyor. Hiç birisinin yapılan hiç bir işten haberi ve bilgisi yok. Kim derse ki başkanın yakın adamıyım sakın inanmayın. Eşkinat’ın tek bir yakın olduğu kişi var. O da meclis üyesi falan değil.

Meclis meclisliğinin farkında değil. Ya her birisinin belediyede farklı kişisel işleri var, susuyorlar, ya da başka bir şey başka bir acayiplik var bu işte.

Bu suskunluk neden, bu teslimiyet neden?

Belediye Meclis Üyeleri, artık kendinize gelmeniz ve  size oy verenlerce verdikleri oyların hakkını vermeniz bekleniyor.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI