Hodri Meydan(!)

Hodri Meydan(!)

Fabrika ayarlarına dönüşler başladı.

Siyasette ve medyada yavaş, yavaş taraflar fabrika ayarlarına dönüşe başladılar.

15 Temmuz sonrası gelişmelerin ardından siyasette ve diğer yönlerdeki tavırlar, söylemler yine, yeniden eski halini almaya yüz tutuyor.

Ancak, Türk Silahlı Kuvvetleri başlattığı Suriye'de ''Fırat Kalkanı'' operasyonu fabrika ayarlarına dönüşü ertelemiş görünsede taraflar saflarından durumu izlemeye konuşlandı.

Tüm bunların beraberinde asıl konu, Türkiye Suriye'ye girmedi gerçeğini görmemiz gerekli. Türkiye Amerika'ya girdi. Kesinlikle bu nokta gözden kaçırılmamalı(!) ABD nin eğitip, donattığı PYD unsurlarına karşı başlatılmış görünen operasyon ABD nin merkezine yapılmıştır.

Türkiye pabuç bırakmıyor.

Ne PYD ne de IŞİD ne de PKK tehditlerine umursamadan Türkiye ŞAH ÇEKTİ(!)

Devlet ciddiyeti ne gerekiyorsa kararlılıkla birlikte Türk Devleti harekete geçmekten çekinmedi. Sınırlarının içideki tüm eylem girişimşerine ve hatta gerçekleştirilen eylemlere rağmen devlet olmanın gereğini yerine getirerek güçlü devlet olduğunu gösterdi. 

Büyük olmak değil, güçlü olduğunu göstermek, asıl olan budur ki Türkiye bunu ortaya koydu. Ben güçlüyüm, isteyenle istediği dilden konuşmaya hazırız, HODRİ MÖEYDAN(!) dedi.

15 Temmuz'un hemen ardından başlatılan bu askeri harekatın çok daha önceden planlanmış olduğu açık. Türk Ordusu tüm unsurlarıyla birlikte her an teakkuzda. Fırat'ın ne doğusu ne batısı ne güneyi hiç bağlamaz. Güvenliğini tehdit altında hissettiği her noktaya erişecek operasyon kabiliyetine sahip olan Türk Genel Kurmayı martaval dinlemiyor. Siyasi otorite tarafından uluslararası alanda gerek görülen her tür operasyonel reflekse sahip olan silahlı kuvvetler hedefe kilitlenmekte bir an dahi tereddüt etmeyecek düzetyde olduğunu gösterdi.

Sözün özü...

... Türkiye FIRAT KALKANI operasyonunda Suriye'ye girmedi. Açıkça, ABD nin bölgedeki ben yaparım, ben ederim küstahlığına karşılık olarak, güvenlik tehdidi hissettiği sınırlarını güvence altına almak için gereğini yerine getirerek ABD ye girdi.

İşte tüm bu gerçekleri göz önünde bulundurarak, fabrika ayarlarına dönmeye can atan bazılarının bu dönüş süreçlerini bir kez daha gözden geçirmeleri gerekiyor.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor