Saplar ve Samanlar

Saplar ve Samanlar

En aktif ajan, en faal saha ajanı hiç kuşkusuz ki sosyal medya. Hele ki Türkiye gbii sürekli '' SON DAKİKA '' ülkesi bir saha üzerinde sosyal medya üzerinden provokasyon kadar rahat bir başka mecra bulunamaz.

Vatan hainliğinin, soysuzluğun, kanı bozukluğun ipi öyle kaçmış ki, şehit üzerinden siyaset, gazi üzerinden politik stratejiler belirlenir hale geldi. 

Ülkede kaos, oterite zaafiyeti ve iç kargaşa yaratmak arzusundaki kim var kim yoksa sosyal medya üzerinden Türk toplumunu gaza getirerek ayrıştırmayı hedefliyor. Suriye operasyonunun hemen ardından yoğunlaşan PKK ya yönelik operasyonları sanki PKK saldırılarıymışçasına servis edenlere kanılmamalı. 

Şehir satıları üzerinden varmak istedikleri hedefin önüne halk konulmak istendiği çok açık. Bunuda sosyal medya üzerinden gerçekleştiriyorlar. 15 Temmuz akşamı ortaya konulan halk iradesi üzerinden ucuz strateji geliştirmeye yelteniyorlar.

Sosyal medya üzerinden paylaşılan üst aklın oyununda dillendirilen kışkırtmaya bakın (!)

'' KONU VATAN DEĞİLMİŞ. KONU MAKAM MIŞ.'' Bu soysuz, bu alçak paylaşım Türk halkının arasına sokulmak istenen nifak tohumundan başka hiç bir şeyi amaçlamıyor.  '' 15 TEMMUZ AKŞAMI SOKAKLARA ÇIKAN HALK, BU KADAR ŞEHİT VERİLİRKEN ŞİMDİ NEREDEYMİŞ'' Operasyonu yapan Türk ordusu, PKK saldırmış falan değil. Yani şu anlaşılmamalı. Orada PKK sldırıyor Türk askeri savunuyor. Yok böyle bir saçmalık. Türk Ordusu PKK üzerine süpürme operasyonu başlatmış ve harekat devam etmekte. Halk mı nerede? Bu soruyu soran bunun cevabını merak eden gafiller(!) Orada savaşanlar, PKK itlerini önlerine katanlar kimler? Kimin evlatları? 15 Temmuz akşamı sokaklara çıkanların evlatları, onların can pareleri. Türk halkı üzerinden ucuz stratejilere kalkışannların akılları işte bu kadar. Ancak bu ucuz işlerin peşinde umut bağladıkları basitlik kadar başarılılar.

Türk Ordusu, Suriyede sınır güvenliğini sağlama adına askeri refleks ortaya koyuyor. Daha düne kadar bas bas bağıranlar ne diyorlardı? Bu teröristler sınırdan ellerini kollarını sallayarak nasıl geçiyorlar. İşte Türk askeri sınırlarındaki zafiyeti ortadan kaldırma adına harekete geçti. Bunu dahi eleştiri konusu haline taşıyarak saçma sapan işlere girişiyorlar. Türkiye ileriye dönük sınır güvenliğini tehdit edebilecek her türlü unsura karşı tedbir alıyor. Bunun açıklaması bu kadar net.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI