Beni İyi Dinle Eczacı Ekrem Eşkinat . . .

Beni İyi Dinle Eczacı Ekrem Eşkinat . . .

Seni ilkokul yıllarımdan bu yana tanır, sever ve gerçekten de sayardım.

Benim için her zaman Ekrem ağabey oldun.

Ama bundan böyle sadece Eczacı Ekrem Eşkinatsın. bendeki ağabeylik sıfatını bu gün itibarı ile yok ettin. Bu senin ister umurunda olsun ister olmasın.

Hani senin o iplemez, takmaz, umursamaz havaların vardır ya. Aslında çok iyi ummursar ve önemsersinde  belli etmezsin.

Bu gün o konseri orada yaptırdın ya,

daha bir saat önce gelen şehit haberine rağmen orada milletin ellerine bayrakları tutuşturup, Atatürk resimlerinin altında lay lay lom yaptırdın ya sana çok sözüm var aslında denecek ama inşallah bir gün denk geliriz ve açık açık söylerim her zaman ki gibi.

Beni bilirsin lafın erkeğini söyler, kitabın tam ortasından konuşurum. Anlamam öyle cinden minden küreklede laf uzatmam.

Ekrem Eşkinat Azıcık adamsan, ruhunda zerre mertlik varsa istifa et.

Bu günde orada o sahneyi kurdurdun, o konseri yaptırdın, oraya gelen o duyarsızları eğlendirdin ya sana ve orada seninle şak şak yapanlara denecek söz bulamıyorum.

Ekrem Eşkinat;

Bu şehre altında döşesen, yolları müchevrede donatsan hiç umurum olmaz. Bu güne dek ardında her zaman durdum. senin bu şehre bir şeyler, bir değer katacağına inandım. Seni eleştirenlerle küsecek kadar noktalara geldim.

Sen ki bu gün bu gelen şehit cenazelerine rağmen;

Yanındaki kırıklarınla, yanaşmalarınla, şak şakçı yalakalarınla, önünde takla atan soytarılarınla, sana arkadan küfür eden, seni aşşağlayan ama yüzüne gülenlerle, emrin altında tuttuğun, kıçını dayadığın koltuğa ama sana zerre kadar saygı duymayan efradınla, elelrine bayrak tutuşturduğun sözde sosyal demokrat, sözde CHP li, sözde vatan perver, sözde milliyetçi, sözde ekremcilerinle bu geceyi yaşadınız.

Kaç eve ateş düştü? Kaç ocak söndü?

Bu gece orada şak şak yapanlar, bağ bozumu festivalini sahnedeki şarkıcıyla birlikte kutlayanlar;

Bu gün o üzümlerin yetiştiği bağın toprağına yine şehit kanı aktı.

Umurunuzda mı?

Daha dün bir çoğunuz Şehide, Bayrağa ve Ataya saygı yürüyüşündeydiniz.

Belediye Meclisi üyesi anlı şanlı, onlarca şehidi kucağında taşımış olan emekli Tuğ General Ömer Faruk Küçük, tanıdığım adam sensen, kucağında vatan evlatlarını toprağa vermiş o general ruhun hala varsa ki zerre şüphem yok, iki gün önceki o konuşmayı yapan Atatürk’ün oturduğu sıralarda oturmuş paşam,  harbiye marşını hatırla. Bu gece bu konseri düzenleyen o belediyede bir dakika aynı görevde kalırsan sana da yazıklar olsun. Hem ki sana saygımı, sevgimi bilirsin Ömer Paşam. her şeye rağmen yok sayarım.

Evet Ekrem Eşkinat,

Yemişim senin yapacağın yolu, yemişim senin dökeceğin asfaltı akıtacağın suyu dikeceğin heykeli, yemişim senin konuşan oturağını. çay bahçende yerin dibine batsın kentin de şehrinde. Bırak bizim halkımızın manevi duygularıyla oynamayı. Aş evi maş evide lazım değil. Sanatına da kültürüne de başlatma. Olmayan vatanda bunlar ne işe yarar?

Bizim milli şuurumuz ve milli algılarımızla alay edemezsin efendi.

Şehit be daha bir saat önce Tunceli’de benim polisimi şehit ettiler. Siz neyin kafasındasınız.

Elden gitmiş vatan toprağında bağ bozumu şenliğindeki Tekirdağ’da artık olmayan üzümcülüğün salkımındaki üzümleri kııçımıza mı sokacaz da bağ bozumu festivali icat ettiniz? Hadi ettiniz de  oluk oluk akan şehit kanlarının üzerine eğlence düzenlemek ne demek?

Yazıklar olsun.

Sen ve o  danışmanın mı, özel kalem müdüren mi, evlatlığın mı başkan vekilin mi, yoksa ne bileyim işte her neyinse neyin ne kadar da eğlence, şak şak severmişsiniz. Senden çektiği yetmezmiş gibi bir de o ne olduğu, yetkisinin ne olduğu bilinmeyen  yakınını bela ettin milletin başına.  Bu be bu memleket o kadar mı boş. Ben yaptım oldu. Yok yaaaaa. salak değil bu millet. Süpürülmüş harmanda yürümek değil bu iş.

Hodri meydan. Bakalım el mi yaman bey mi?

Ekrem Eşkinat seni mahşere kadar affetmiyecem.

Şehit kanı üzerine bu geceyi yaşattın ya bu memlekete. Yazıklar olsun.

İki gün önce Şehidine, Bayrağına Atasına saygı için sokaklara dökülen Tekirdağlılar alın buyurun. Bazılarınız bu gece sizlerden de orada olanlarınız vardı. Bu kadar mı sizin vatan severliğiniz, bu kadar mu vatana toprağa şehide saygınız?

Yüksünmeden orada selfi yapanlar, ellerinize tutuşturulmuş bayrak için siz orada lay lay lom festival kutlarken kaç yiğit can verdi, toprağa kanını akıttı biliyormusunuz?

Her neyse. Nasılsa alıştınız. Şehit haberleri verilirken zaping yapmaya alıştınız. Sizler lay layloma devam edin.

Ama bir daha hiç bir vatan, bayrak, şehit gibi yürüyüşlerde bir tekinizi dahi görürsem rezil rüsva etmezsem adam değilim.

Yazıklar olsun.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor