Yakışmayan ve İnanamadığımız Bir İddia...

Yakışmayan ve İnanamadığımız Bir İddia...

Yakışmıyor (!)

Yakışmayan ne biliyormusunuz?

Altındaki son model lüks bir arabada,  mahiyetinde çalışan genç bir kadınla gözler şiş vaziyette sabah 7,5 ta görünmek. 

Bu kadın ki senin hiç bir şeyin değil. Yakının değil, akraban değil. Ne yaşı yaşına ne başı başına uygun değil derler ya işte tamda öylesi, üstüne üstlük yanında ''çalışan'' birisi. 

Gönlüm ikinci bahar yaşıyor dersen dahi anlaşıllması zor. Zira ne yer ne zaman ne mekan ne de makam, mevki uygun değil.

Trafik ışıklarında karşılaştığım manzaradan söz ediyorum. Yoksa onun osu, bunun busu hiç umurumda olmaz. Hele ki özel hayatlar beni hiç ilgilendirmez. Kişilerin özel yaşantılarını irdelemek hiç kimsenin haddi olamaz. Fakat, sabahın o saatinde, trafik ışıklaarında rast geldiğim görüntü  beni çok üzdü. Makamı, mevkisi de umurumda değil, nasılsa bir kaç sene sonra gelip geçecek.

Hiç yakıştıramadım(!)

Yakışmayanı, yakıştıramadığımı tarif ettim. Son model bir araba ve içinde bir kurumun en tepesindeki isim ve yanındaki mahiyetinde ne işe yaradığı hala daha bilinmeyen bir kadınla nereden geliyor olabilir? Bu kişi mahiyetinde çalışan bırakın kdını çalışanı olan kaç erkeği evinden alıp iş yerine kadar bırakmış olabilir? Rastlaşmışlar sakın demeyin(!)

Diyelim ki bu kadın, o yetkilinin özel kaleminde görevli biri olsun,saat sabah 7,5 denetlemeye mi çıkmış olabilirler, yoksa  şehir görünümlü köydeki ahvali mi kontrol ediyorlardı? 

İnanın ki hiç umurum değil.  Beni etkileyen o saatte şiş gözlerle bu ikilinin nereden geldikleri, nereye gittikleri hiç ilgilendirmedi. Yakışmayan kısmı içimi büktü. Ben ki bu insanı seven, sayan bendeki hatrı çok olan, uzun yıllardır takdir ettiğim, geldiği makam bakımından çok ama kendisinden çok umutlu olduğum birisinden söz ediyorum. 

Arkasından söz edilmesi, alttan alta kendisiyle alay edilmesi onu gerçekten sevenlerce ona acınması dahi beni üzüyor. Yanlış okumadınız, Onu sevenler ama gerçekten sevenler, kendisini düşürdüğü bu  durumlardan dolayı acıyarak bakıyorlar. En azından bana öyle aksettiriyorlar. 

Yetkin altındaki işleri az yap, çok yap, eksik yap, beğenelim ama beğenmeyelim hiç önemli değil. Ama sana yakışmayan bu görüntülerle bizleri, seni gerçekten sevenleri üzme(!)

Yakıştıtamadım(!)

                                                        *     *     *

BİR ACAİP MESELE(!)

Eski bir Belediye Meclis Üyesi hakkında kulağımıza gelen söylenti tam anlamıyla rezaletin son perdesi.

Bu söylenti gerçekse, bitmişliğin, tükenmişliğin ve utanmazlığın tam resmidir.

İddia sahipleri ile bu eski meclis üyesini karşı karşıya getirip, hakkındaki bu çirkin iddianın gerçekliği olup olmadığını tartışmak istiyoruz. bakalım nasıl bir yanıt gelecek.

İddia şu ki;

Bu eski Belediye Meclisi üyeliği yapmış kişi, biz ailenin 2 oğlunu Büyükşehir Belediyesine işe sokmak için, Belediye'de bazı ismi belli olmayan kişilerce 20 bin lira istendiğini, 20 bin liranın verilmesi halinde aynı aileden 2 kardeşin birlikte işe alınacağını vaad ediyor. Aile tarafından bu eski meclis üyesine 20 bin lira verilmesine rağmen Nisan ayından bu yana ne işe alınan var ne de eski meclis üyesinden ses seda...

... eski meclis üyesi, telefonlara cevap vermiyor muş. Eşi ile görüşülmüş ve eşi konudan haberdar olmadığını söyleyerek aileyi başından savmış. Tabi tüm bunlar birer iddiadan ibaret. Karşı tarafı, eski meclis üyesini henüz daha dinleyemedik. 

Umuyoruz ki bu saçma sapan soyut bir iddiadan ibarettir. Eski Belediye Meclis üyesi bu iddialara yanıt verecektir diye umut ederken konunun çirkinliği nedeniyle lafı fazla uzatmadan, bakın görün Tekirdağ'da neler oluyormuş misali değinelim istedik.

Ama şurası kesin olan tek nokta var ki o kaçınılmaz görünüyor. 

Bu konu kolay kolay kapanmaz. Mahkemeye kadar yansıyacağa benziyor(!) En azından Büyükşehir Belediyesi kendi imajı bakımından konunun arkasını bırakmayacaktır.

Bize gelen duyumlara inanmak istemedik. Mesnetsiz bir iddia olmasını umut ettik.

Bundan sonrası için meydana gelecek konu hakkındaki tüm gelişmeleri tekirdagnethaber.com da haber bantında takip edebilirsiniz.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor