Çarşı Meydan'ın Sabrı Taşmak Üzere. DİKKAT!!!

Çarşı Meydan'ın Sabrı Taşmak Üzere. DİKKAT!!!

Tekirdağspor dün Ziraat Türkiye Kupası maçını kendi sahasında oynadığı Bayrampaşa karşısında 3-0 kaybetti.

Dün alkışı hak eden tek taraf vardı, Tekirdağspor taraftarları

Çarşı Meydan gurubuna helal olsun. Maçın başından sonuna takımı destekleyen taraftarlar alkışı hak ederlerken uzun sezon maratonu için performanslarının yerinde olduğunu gösterdiler.

Kaybedilen maçın ardından taraftarlar skordan çok takımın saha performansını eleştirdiler. Gençlerden oluşan kadro seçimi ile teknikdirektör Erdal Alpaslan eleştirilerin hedefinde olan isimdi. Ancak bu takımın teknik patronu Alpaslan tercihini bu yönde kullandı. Muhakkak kendine göre haklı nedenleri vardır. işin teknik boyutu bir yana, Teknik heyet ve oyuncular Cumartesi günü kendi sahasında karşılaşacakları Kartal maçında bu mağlubiyeti unutturacaklardır. Nasıl  ki Kocaeli maçında başımızı önümüze eğdirmemişlerse Kartal maçında taraftarları güldürecek oyun sergileyeceklerdir.

Dünkü maçın analizinin dışında çok daha önemli konular var.

Tekirdağspor kayyuma kalmıyordu. resmen kapatılıyordu. Kayyuma mayyuma kalma söylentileri boş laflar. Tekirdağspor Kulübü reemen kapatılacaktı. Yasa bunu emrediyordu. Kongreye dakikalar kala, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak destek sözü vermemiş olsa Mustafa Aydoğdu ve yönetim kurulu üyesi arkadaşları kongrede yeniden aday olmayı düşünmüyorlardı.

Ateşten gömleği giyerek bu takımı şampiyonluğa taşıyan ekip yorulmuş, gücenmiş ve yıpranmıştı. Sayılrı bir elin parmaklarını geçmeyen bir kaç Tekirdağlı sayesinde ayakta tutulmaya çalışılıyordu. Alel acele bir araya getirilen isimlerle kongreye giden ekip Tekirdağspor kulübünün kapatılmasının önüne geçtiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, bugüne dek yapmadığı bir şeyi yaparak, tekirdağspor'a destek deklerasyonu yayınladı. bu mesaj erişeceği yerlere mutlaka erişmiştir. Bürokrasisi içindeki kurumlar dahil herkese ulaşan bu destek mesajının ardından önemli girişimler için düğmeye basılmış oldu.

Kadir Albayrak'ın bu tutumu Tekirdağspor için çok önemli bir gelişmedir. Bunun semereleri kısa süre sonra ortaya çıkacaktır.

AK Parti Milletvekili Mustafa Yel, zaten taşın altında olan elini hiç bir zaman geri çekmeden, Tekirdağspor'a destek ve mali kaynak yaratma adına girişimlerini sürdürüyor.

Aslında gözler Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın üzerindeydi(!)

En önemli mali kaynak yaratma adına desteğin Eşkinat'tan geleceği umut ediliyordu.  Olmadı(!) Olamadı(!) olmuyor(!)

Ekrem Eşkinat her nedense Tekirdağspor'a ısınamadı. Isınamamakla kalmadı. Destek talebi için giden yöneticilere nasihatın ötesine geçerek '' istifa edin, bırakın'' gibi söylemleri ile haddini aşarak ahkam kestiği söyleniyor. Bunlarıda geçtik, bana göre, bazı noktaları manipüle dahi ettiği kanaatindeyim. sever bu işleri. sağı solu kurcalasın, olmadık boyundan büyük işlere burnunu sokmayı seven yapısı vardır. En azından onu aşan, zaman zaman haddi dahi olmayan işlere kalkışmışlığı vardır. Günahı benim boynuma Tekirdağspor yöneticileri diyemem ama bazı noktaları kaşıdığı inancındayım. Bir bityeniği var ama eminim kokusu yakında çıkar. Ne de olsa burası Tekirdağ gizli saklı hiç bir şey olmaz, kör juyuya bağrılır yine de dillendirilir.

En basiti; ortalama zeka hatta altında bir zeka dahi istendiğinde Tekirdağspor'a yeterli mali desteğin nasıl aktarılacağı konusunda bir çözüm üretebilirken bu makam sahiplerinin gerekçelerini merak ediyorum. Neden bu Tekirdağspor umursamazlığı?

Başkan olarak Mustafa Aydoğdu'dan mı hoşnut değilsiniz?

Tamam kolayı var. Bulun bir başak layık isim getirin başkanlığa. Verin mali desteğinizi. İmkanlarınızı kullandırın. Cepten de harcatmayın adama. Mustafa Aydoğdu, başakn olmanın maliyetini, sorumluluğunu yerine getiriyor. İki ay içerisinde sadece ve sadece kendi hesaplarından yaklaşık, 400 bin lira gibi bir kaynakla bu yılın takımını oluşturdu. her gün gelen ödemeleri yine kendi kaynaklarından ödemeye devam ediyor. Yönetim kurulunda bir kaç kişi ile birlikte kombine satışları ve kurumsal destekler arayışı ile yola devam etmeye, gemiyi rotasında tutmaya gayret ediyor.

Yönetim kurulu üyelerinden bazılarından mı sıkıntınız var? 

O daha da kolay. Bu yönetim kurulunun içinde de yer alan bazı isimler bu takımı şampiyon yaptılar. Bunaldılar, üzüldüler, kırıldılar, yıprandılar. Normalde, kendi iş veya özel yaşamlarında yüz yüze gelmeyecekleri insanların kapısında Tekirdağspor için saatlerce beklemek onları gerdi, yıprattı. Bu şehre şampiyonluk sevinci tattırdılar. Hedefinizde onlar varsa, onlar fedakarlık etmeye çoktan razılar.(!)

Taraftar(!) 

İşte asıl mesele o. Tekirdağspor taraftarları bir gece ansızın şarkısı vardır ya, işte tamda öyle bir gün ansızın karşınıza çıkar. Yapılmayan, yerine getirilmeyen, vaat edilip tutulmayan sözlerin hesabını sormak adına karşınıza çıkarlar.

Çarşı Meydan o gurubun adı. şaka maka değil. Kulağa hoş gelsin diye seçilmiş bir isim değil Çarşı Meydan ismi. Cadde boydan boya diye bir tabir vardır ya argoda, heh işte aynen de öyle...

... Çarşı Meydan.

O gurubun tamamı Tekirdağ başta olmak üzeere Tekirdağspor sevdalısı. Anlamazlar vardan yoktan. Onlar için Tekirdağspor için varsan varsındır (!) gerisini dinlemezler(!) Dinlemek, anlamak onların işi değildir. Çarşı Meydan, dediğim gibi verilip tutulmayan, yan çizilen her şeyin hesabını ansızın sorar. Ama kalleşçe değil, taraftar gurubu dendiğinde aklınıza serseriler, başı bozuklar topluluğu gelmesin. Bir felsefenin, derin düşüncenin mantığı vardır çarşı meydan için. Tekirdağ ve Tekirdağspor sevdalısı aslan gibi gençlerdir her biri.

İşte bu gurup, emin olun ki sizi, Tekirdağspor'u küçümseyenleri, umursamayanları, hiçe sayanları, verebilecekleri destek imkanlarını bilerek isteyerek kullandırmayanları...

... değil sokağa, değil makamlarına evlerinin balkonuna dahi çıkamayacak hale getirir.  benden söylemesi(!) Bir tanesinin de ağzından kötü bir söz çıkmaz. Hakaret etmezler, sadece protesto ederler. 

Hatırlatırlar(!) Çünkü onlar unutmamışlardır. Balık hafızalı değillerdir. Kandırılmayı hazmedemezler. Onlar Tekirdağspor'a gönül vermişlerdir.

Seçim dönemlerinde stada gelerek arz-ı endam edişlerinizi, boyunlarınıza taktığınız Sarı, Siyah kaşkolların ne manaya geldiğini, seçilebilmek için vaat ettiklerinizi hatırlatırlar(!) 

Sonra da aniden, inkar ettiğiniz, vaat edip yapmadıklarınız akılllarına gelir. deplasmanlarda sizin vaatlerinizi tutmamanız yüzünden başlarının öne eğildiğini fark ederler. Tekirdağspor'u önemsemediğiniz akıllarına gelir. deplasmanın karını, ayazını cefasını hatırlarlar ve size de hatırlatırlar.

İmkanı olmasına karşın, yapabileceklerini esirgeyenler...

... abuk subuk farklı yerlere para saçanlar, kaynak aktaranlar(!)

Benden söylemesi...

... yasa, yönetmelik o, bu, şu bırakın martavalı. Herkes nasıl yapıyorsa sizde aynı biçimde Tekirdağspor'a desteğinizi esirgemeyin.

Yoksa bir gün ansızın(!)

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
sercan     2016-09-07 çarşı meydanın sokağa çıkacak yüzü varmıki
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI