Türkmen Dağı, Bayırbucak Bizim Milli Davamızdır.

Türkmen Dağı, Bayırbucak Bizim Milli Davamızdır.

Türkmen Dağı Türkiye'nin kilididir diyoruz(!) Dün değil, bu gün hiç değil, bu yüz yıldır gerçeğin tarifi.

Çoğu kimse, Suriye'den göçenleri Türkmenlerle karıştırıyorlar.

Bayırbucak Türkmenleri ile göçmenler karıştırılıyor hatta kıyaslanıyorlar. Neden? Bilinç eksikliğinden. Bugüne dek oralarla ilgili, bayırbucak Türkmenleri, Türkmen dağı umurumuzda olmamış ki. 

Nasılsa ver yesin, ört uyusun kabilinden yaşamış gitmişiz. Geldiğimiz nokta işte bu.

Türkmen Dağı ve orada yaşayan, aslında Baaz'ın insafsızlığına terk edilmiş soydaşlarımızdan bi haber bırakılmışız. Ne bir tarih dersinde ne de bir tarih kitabında tek satır yer almamış, yer almasına izin verilmemiş. Gerek görülmemiş(!)

Türkmenler Türkmen dağı'nda yıllardır Esad'ın zulmü altında titremekteler. Yaşadıkları, onlara reva görülenler kimin umurunda? 

Türiye sınır güvenliğini emniyete almak adına başlattığı operasyonla Suriye'de esip gürlüyor. Türkiye'ye karşı girişilen terör eylemlerinde yol geçen hanına dönmüş Suriye sınırı kontrol altına alınyor. Harekatın tek nedeni bu değil. Bundan herkes haberdar ve diğer etkenler herkesçe bilinmekte. 

Bayırbucak Türkmenleri, Suriye'li sığınmacılarla karıştırılmamalı(!)

Türkmenler, ailelerini sınıırda Türk Devletine teslim ederek aynı yoldan, Türkmen dağı'na, Bayırbucağa dönerek Esad ve onun hamisi olan bir çok unsurla çarpışmaya devam ediyorlar. 

Kısacası, yollarda el açarak dilenen, sel sefil halde ağlamaklı bakışlarla duygu sömürüsü yapanların bir teki dahi Türkmen değil.  Erleri, erkekleri gençleri, eli silah tutabilen herkes dağda savaşıyor. Burada dilenenler onlar değiller. Bu yanlış algı kökten ortadan kaldırılmalı(!)

Türkmen Dağı, Çanakkale'den farksız, en az Çanakkale kadar değerli(!)

Bu lafın gelişi değil. Bu stratejik ve tarihi bağlardan dolayı çok yönlü, ciddi bir konu. daracık alanda sıkışmış Türkmen Mücahitler ve Türkiye'nin dört bir yanından oraya koşan Mücahitler gayrı nizami harbin içindeler. Bu savaşçılar isyancı, bozguncu, maceraperest veya paramiliter milisler değiller. Bunlar için yazılacak çok destan var. çünkü onlar orada destan yazmaktalar. Her günleri ayrı bir destan(!)

Hamaset gibi gelmesin. Şoven duygular değil. Vatan, Millet, İman destanı yazılıyor.

Şimdi herkes çok iyi bilmeli ve idrak etmelidir ki(!)

Önüze bir harita açın. O bölgedeki güç dengelerini o haritaya yerleştirin ve bir strateji belirleyin. Zahmet etmenze gerek yok. Ben söylüyorum.

Türkmenlerin savundukları koridor, Türkiye için çok ama çok önemli stratejik hat. Amerike, İsrail, Rusya ve hatta İran bu koridoru elde edebilmenin gayretindeler. 

Türkmenlerin oradaki düşmanları belli değil. IŞİD, PYD, PKK, İngiliz, Amerikan, İsrail, İran destekli değişik eğitilmiş, donatılan güç birliği ile savaşan bir avuç Türk Oğlu Türk elelrinedki çakarlmazlarla direniyorlar. Tek dayanakları Türkiye, tek amaçları Bayrak inmesin, Ezan susmasın(!)

Türkiye'nin dört bir yanından oraya gidenler için, maceracı, serüvenci, serden geçti gözüyle bakanların gözleri kör olur. Nankörlerin vay hallerine.

Hele bir düşünün(!)

Plajda, denizde, barda, eğlencede partilerde davetlerde selfi yapanlara nispet, o aslan parçaları orada cephede ellerinde imanları gibi tutundukları silahlarıyla bize fotoğraf, görüntü kaydı gönderiyorlar. Macera uğruna kundaktaki evlatlarını bırakıp gidenler, arkada yollarını gözleyen yaşlı analarını koyup gidenler, orada şahadetle ödüllendirilip ana vatana dönenler...

... onlar mı maceracı, onlar mı serüvenci, onlar mı serden geçti?

Bir dakikalığına, gündelik işleri, tasaları, gamları, sevinçleri bir yana bırakalım, facebboku kapatıp arama motoruna TÜRKMEN DAĞI, TÜRKMEN MÜCAHİTLER, BAYIRBUCAK yazalım. bakalım, görelim oralarda neler yaşanıyor. En azından izleyelim, haberdar olma adına bunu yapalım. Bilgilenelim(!)...

... ne gereği mi var? Bunu diyorsan; Hiç kendini boşuna yorma. Kahrolsun emperyalizm diye martaval okuma, Atatürk, kemalistlik, devrimcilik, milliyetçilik, ülkücülük, dindarlık martavallarını bir yana bırak. Çünkü bu ulvi değerler, isyanlar, ideaaller senin için martaval olduğunun, değersiz olduğunun farkına var. Sen kiiim o değerlere sahip çıkmak kim.

Türkmen Dağı, Bayırbucak bizim öz vatanımızdır(!) O dava bizim Milli meselemizdir(!)


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor