Kimin Eli Kimin Cebinde?

Kimin Eli Kimin Cebinde?

İzler biribirine karışmış.

Kimin, kimin izini sürdüğü, kimin kimin izinden gittiği belli değil. 

Bize öğretilen, benimsememiz sağlanan tek bir iz vardı(!)

Atam İzindeyiz.

Bizim yürüdüğümüz, yürümekte devam edeceğimiz tek bir iz var. Yetiştirdiğimiz nesilleri o izi takip etmeleri için '' eğitip, donatmaktan'' başka çaremiz de zaten yok.

Eğitmek ve donatmak. Bilgiyle, gerçeklerle, Hamaset dolu uydurma tarihle değil, gerçek, yaşanmış ve idrak edilmesi gerekn biçimiyle eğitip, donatacağımız nesiller olmalı. Aksi halde, işte bu gün gelinen noktadan ileri bir arpa boyu daha adım atamayacağımız gerçek.

Kimim kimin izine basarak ilerlemeye devam ederse etsin, kim kimin izinde yürüyecekse yürüsün.

Bizim tek takip etmemiz, etmeye devam etmemiz gereken bir iz vardır...

...Bize, Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe erişebilmek adına onun izinden başka bir iz gerekmiyor. Başka, başka arayışlara girenler olsun varsın. İnkar edenler, yok saymaya gayret edenler çırpınırlarsa çırpınsınlar. Mustafa Kemal'in izi tertemiz, duru, aydınlık, ışıklarla aydınlatılmış önümüzde duruyorken, karanlıkların, hurafelerin izbeliklerin içinde el yordamıyla, kulaktan dolma abartılarla süslenmeye çalışılan çirkef, çamur, pecmudelik içerisinde ne işimiz olabilir? 

Aslında onun izi bunun izine karışmış  değil. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Gerçek bu. İzlerin karoştığı  yok. 

Kim ne kadar inkar ederse etsin(!)

15 Temmuz akşamı sokaklara dökülen bu halk, Mustafa Kemal'in Bursa Nutkunda halka yüklediği görevi yerine getirmiştir. Bursa Nutku'nda, Mustafa Kemal ne demişse Türk halkı 15 Temmuz akşamı eksiksiz uygulamıştır. İnkarcılar baksınlar görsünler. Açıp bir kez daha okusunlar. Cumhurbşkanı Recep tayyip Erdoğan için bir yazımda'' HALKI ARKASINA ALMAYI BAŞARABİLEN VE HALKI ÇOK İYİ TANIYABİLEN 3 LİDER VAR. MUSTAFA KEMAL, RAUF DENKTAŞ VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN.'' diye yazmıştım. Eleştirmek bir yana bu üç lider halkını ve halkının reflekslerini çok iyi bilen isimler. 15 Temmuz akşamı, Cunhurbaşkanı bu bilinç üzerinden halkı uyararak ve halka güvenerek hareket etti.

Mustafa Kemal, on yıllar öncesinde Türk Halkının önüne düşerek Türk İstiklal harbine işte bu bilinç sayesinde girişmedi mi? 

Kısacası; İzler karışabilir. izler silinebilir, kaybolabilir. Bazıları kimin izinden ilerlemesi gerektiği konusunda tereddüte düşebilir.

Türk halkı kimin izini terketmemesi gerektiğini, hangi izin berrak, temiz, aydınlık kalmayı başardığını çok iyi biliyor. Kirletmeye çalışsalarda, yok etmeye, silmeye cüret etselerde...

... Mustafa Kemal Atatürk'ün izi, kurduğu Cumhuriyet gibi; İlelebet payidar olacaktır(!)

Esas mesele karışan izler değil. Karışan ellerle, cepler.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor