Ciğerci Dükkanı, Tavuk Çiftliği Kime, Nasıl, Neden Emanet Edilmiş?

Ciğerci Dükkanı, Tavuk Çiftliği Kime, Nasıl, Neden Emanet Edilmiş?

Tilkiye tavuk emanet etmek, kediye ciğer teslim etmek gibi, itimatsızlık ve güvensizlik ifade eden sözler vardır. Birisine güvenszlik veya itimatsızlık duyulduğunda  onun karakterini, şahsiyetini tarif ederken direk bu sözler dile getirilir.

Şaşırdım(!)

En son şahit olduğum  bir durum karşısında inanın ki gerçekten şaşırdım. Aslında şaşırmanın ötesinde ''vay bee(!)'' dedim. Hani Sendemi Brütüs demekle dememek arasında demeye yakın bir anlamsızlık, belirsizlik, merak, üzüntü ve en kötüsü şüphe arasında bir yerlerde kalakaldım.

Nedeni mi var? Neden diye soranlar(!)

Tilki, kedi karışımı birine ciğer, tavuk değil, ciğerci dükkanıyla, tavuk çiftliği emantet edilmiş. Ona gerçekten kendi gözlerim, kulaklarımla şahit oldum. 

Şimdi bu tilki, kedi karışımı kişi sağa sola, ona buna; o kim. bu kim gibilerinden afra tafralar yaparak bir havalara gark olmuş. Konumuz bu tilki, kedi karışımı kolpaçino zaten değil. Buna o yetkili makamda güvnen, ona ciğerciyle tavuk çiftliğini teslim edene ne demeli? İşte mesele de o ya zaten(!)  İşin inanılması güç olan taraf o kısmı.

Şimdi, bir metre hiç santimetre boyuyla yediği diğer herzelerden söz ederek burada dedikodu kumkumalığı yapacak değilz. İsrarla merak etmeyin. Kişi, şahıs önemli değil benim şaşkınlığımın temelinde yatan. İşin o kısmı çok kolay. Bir saat sürmez onu cihana rezil etmek. İşe alımlarla başlarız. başlarız başlamasına da işe aldıklarının makyaj malzemelerine cebinden yaptığı katkılara kadar götürürüz işi. Yetmezse bir zamanlar Çorlu Belediyesinde adı yolsuzluklara karışan birilerinin mal varlıklarının bir bölümünün hatta altlarındaki arabaların daha sonra kimler üzerine kayıtlı olduklarının ortaya çıkarılmasına kadar da vardırabilirz. Her neyse dedim ya konu o değil.

Konu(!) Ciğerci dükkanıyla, tavuk çiftliğini böylesine ''mazisi parlak'' '' mümtaz Şahıslara'' nasıl ve neden teslim edildiği...

Hem statüsü belli değil, titri belli değil, makamı belli değil görünüşte mulakta ama para musluğunun da başında bir görüntüsü var ki sormayın gitsin. yetki yok ama etki derseniz çok.

Şaşkınlığımın nedenini ifade edebildiğimi düşünüyorum.

Kişi hiç önemli değil. Onu oraya taşıyan nasıl, neden, hangi referansla veya geçmiş tecrübeleriyle yerleştirdi? 

Günün birinde, ''ALDATILMIŞIZ. KANDIRILMIŞIZ'' diye karşımıza çıktıklarında...

... savunmak, avutmak, göğüs germek, kandırıldı, aldatılmış, yanıltılmış demek yine bize kalacak 

İnşallah yanılırız.

 

... 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI