Ekrem Eşkinat(!) '' MENE, TEKEL, UPHARSİN''

Ekrem Eşkinat(!) '' MENE, TEKEL, UPHARSİN''

Benden söyleemesi(!)

Kendimi Daniel'in yerine koymuş değilim. Ancak bazı şeyleri yine tarihten örneklerle anlatabilmek belki bu sefer işe yarar düşüncesindeyim.

Ben Daniel değilim, Eşkinat'ta Baltazar değil. Tarhsel bir benzetme oarak kabul edebilirsiniz.

Ekrem Eşkinat, her nedense belediye başkanlığı makamını, '' başkanı'' olduğu Süleymanpaşa'yı kendisine vaad edilmiş sanıyor. Sözde Vaad edilmiş toprakların sınırlarını biliriz bilmesinde de, vaad edilmiş makamlar da varmış yeni öğreniyoruz. Aslında vaad edilmiş makamlar benzetmemiz de yanlış. Mülk zannedilen makamlar dersek daha doğru bir benzetme yapmış oluruz. Yoksa bir kaç yıl sonrası için kendisine vaad edilen başka makamlar mı var(?) Haydi hayırlısı diyelim ve...

...  Ekrem Eşkinat'ın belediye başkanı olduğunda yapabileceklerinden umutlu olanlar, hatta umudun ötesinde onun bu şehre katabileceklerinin hayalini kuranlar aradan geçen zaman içine kelimenin tam anlamıyla hayal kırıklığı içerisindeler.

Hoş, kendisinden '' EZRA '' olması beklenmiyordu.

Ama herne olursa olsun belediye başkanı seçildiğinde şehre her yönüyle katabilecekleri noktasında umutlar vardı. Adı oldu bitti ile Süleymanpaşa'ya devşirilen bu şehre Ekrem Eşkinat sayesinde farklı boyutlarda katkılar sunulacağı beklentisi hat safhadaydı.

Sonuç(?)

Onu neredeyse '' EZRA '' kadar başarılı olabilecek noktada görenler şimdi yaşadıkları hayal kırıklığının etkisiyle olacak ki, '' NEBUKADNAZZAR '' gibi görmeye başladılar.

Hiç değilse Babil'in Asma Bahçeleri kadar olmasa dahi, dünyanın 7. harikasınının ardından 8. ci harika Süleymanpaşa olmalıydı demiyoruz. '' EZRA '' olamadıysan, '' NEBUKADNAZZAR '' ol bari. 

Söz(!) senin hakkında, Rabbani yazınlrında ve Tanah metinlerinde '' NEBUKADNAZZAR '' dan bahsedildiği gibi  bahsedilmesine izin vermeyecez. Sonuçta, Süleyman Tapınağı'nı yıkmadın ya...

... sen, sadece sana güvenenleri, bu şehre her tür yerel hizmeti ve geleceğe yatırım manasında umutları olanları üzüyorsun. 

Öncelikerin, asıl görevlerin dağ gibi beklerken, senin bizzat kontrolün, denetimin ve yönlendirmene muhtaç onca işi bir sürü sinek 2 lisine devredip kendin, onun osu, bunun busuyla, kim nereye aday olacak, kim nereye aday olursa kazanamasın, kim neredeyse başarılı olamasın işleriyle uğraşıyorsun...

... Gaza geliyorsun(!) uzaktan yönettiğini sandığın, fişfikleyerek, onlar sayesinde bir yerlerin altını oyabileceğini zannettiklerin var ya, hadi onlar daha çok tecrübesiz, çok ama çok iyi niyetliler ve karşılarındakini '' EZRA '' zannediyorlar. Ne birlsinler ki, '' NEBUKADNAZZAR '' gibi kurnaz birisi ile aynı çuvala girmişler(!). 

Süleyman Tapınağı'nın peşinde olduğunu nereden bilsinler.

Hal böyle olunca bizde, işin başka bir boyutu tarafından '' DANİEL '' in '' BALTAZAR '' keanetinde olduğu gibi kolayca...

... zatıaliniz için, bir kaç yıl sonrasının kahanetini kolayca dile getirebiliyoruz.

MENE, TEKEL, UPHARSİN.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI