Sizinki,1919 Mayısının  veya Yenikapının Değil Tuz Ruhu(!)

Sizinki,1919 Mayısının veya Yenikapının Değil Tuz Ruhu(!)

CHP,  ABD Büyükelçilerinden çektiğini hiç bir şeyden çekmedi.

Tam gerçek ruhuna kavuştu. İşte gerçek CHP bu, Cumhuriyeti kuran irade dirildi, ayağa kalktı(!) diye umutlanacağımız sırada ...

... hayalet avcısı gibi ABD Büyükelçileri hemen devreye giriyor ve CHP ile halkın, siyasi istikrarın arasında kendilerinin ördükleri o kalın duvarda çatlak, gedik oluştuğunu hissederek duvardaki gediği onarıyorlar.

Yenikapı ruhu nerede mi kaldı?

ABD Ankara Büyükeşlçisi(!) devreye girerek o ruha, tuz ruhu dökmekte gecikmedi.

CHP nin 15 Temmuz öncesindeki fabrika ayarlarına dönmesini sağlayan bir dizi temaslarıyla CHP Genel Merkezini allak bullak ediverdi.

Halk farkında mı bilinmez. 

CHP ne zaman milli iradeden yana tavır koyacak osa, Cumhuriyeti kuran irade bilinciyle başını kaldırmaya yeltense ki gerçek CHP lilerin özledikleri, bekledikleri o milli tavır harekete geçecek olsa CHP de sular anında bulandırılıyor. CHP tabanı  bundan çok ama çok rahatsız. 

Görüyorlar, yaşıyorlar, üzülüyorlar, yıpranıyorlar.

Ama CHP tabanına yerleştirilmiş, enjekte edilmiş, söküp atılamayan...

... kabullenme, boyun eğme veya ehveni şer kabilinden anlaşılamaz bir biyat geleneği var ki kimse bunu yıkamıyor. hal böyle olunca da CHP tabanı içten içe, bireysel olarak milli şuurlarını, vatan severliklerini kendi içlerinde yaşatmaya gayret ediyorlar. Kötünün iyisini tercih etmekle yetiniyorlar.  Bunu hiç bir CHP li inkar edemez. hangi CHP li ile sohbet etseniz; Ne yapalım dan başka bir söz duymanız mümkün değil. haklılar. içkeri kkan ağlıyor, iç isyanları dorukta. Ancak her nedense onların dahi bilemedikleri, anlamlandıramadıkları labirentin içindeler.

Skaktaki tek bir CHP li dahi partinin genel politikaları ve genel siyasetteki uygulamalarıyla, yol haritasındaki belirsizliği tasvip etmiyor. 

CHP genel merkezi ile CHP lileri, Cumhuriyetin kurucu iradesi yanında yer alan milli değerlerine, Atatürk ilkelerine bağlı kalabilmeyi başaran sokaktaki insanları biribirinden iyi ayırt etmek gerekir. CHP bir yanda, CHP liler diğer bir yanda. Kazanan CHP liler olacaktır.

Ne zaman ki, CHP ye CHP liler hakim olurlar işte o zaman; Türkiye'de her şey yerli yerine oturur.

ABD Büyükelçilerinin CHP ye ayar veremedikleri gün, ABD elçilerine rest çekebilecek milli şuur sahibi yani her hangi bir CHP li genel başkan seçildiğinde ki bu her hangi bir CHP li Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, ucuz hesaplar peşinde olmayan, ülke menfaatlerini canından aziz bilen, 1919 sabahının bilincindeki CHP üyesi olsa yeterde artar.

Yeni kapı ruhu falan hadi onu da geçtik...

... 1919 Mayıs sabahının ruhunu ne yapacağız? ABD Ankara Büyükelçisinin karşısında CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu'nun duygu ve düşüncelerini merak ediyorum.

Arkasında 19 Mayıs 1919 sabahınıın ruhunu iliklerinde, damarlarında alev alev hisseden milyonlarca insanın varlığı, var olduğu hiç mi aklına gelmiyor?

Birdahaki sefere lütfen bir CHP li çıksın, ama her hangi bir CHP li ve Kılıçdaroğlu'na bunu hatırlatsın.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI