Tekirdağ Lunapark mı, Tımarhane mi ?

Tekirdağ Lunapark mı, Tımarhane mi ?

Tebrikler(!)

 Sorumsuzları(!) kim veya kimlerse, sizleri koca bir şehir halkı adına tebrik ediyor, kutluyorum.

Dolmuş duraklarının son durağı için yaptığınız yer seçimiyle ilgili olarak başlayalım.

Yanılmıyorsam 17 yıl önce dolmuşların bir bölümü şimdi sizin belirlediğiniz o dar cadde üzerinden kalkıyorlar ve son varış nnoktası olarak orayı kullanıyorlardı. Dikkat(!) 17 yıl öncesinden söz ediyoruz. Şimdi dolmuşların tümünü sizin kocaman aklınız sayesinde aynı yerde konuşlandırmış durumdasınız. 

Yüzlerce dolmuş aynı noktada. Dolmuşçuların çilesi ayrı vatandaşın çilesi ayrı. Hem dolmuş kullanan vatandaş hem de araçlarıyla o güzergahtan geçmek zorunda olanların çileleri ne zaman son bulacak?

Akşam saatlerinde orada yaşanan karmaşadan haberdar olmadığınız kesin.

Nasıl olsun ki? Bu aklın sahipleri olan sorumsuzlar, altlarına tahsis edilmiş makam araçlarıyla gidip geldikleri için dünyadan bir haberler.Onları getirip götüren makam şoförleri sayesinde alternatif yollardan gidip geldikleri için bu keşmekeşliğin farkında olmamaları gayet normal.

Gelelim çarşı merkezine(!)

Kunaparklarda çarpışan arabaların pistine dönüştürülmüş bir şehir içi trafiği var. Bu devasa pist akşam saatlerinde tımarhaneden farksız hal alıyor.

Ne bir kavşak, ne bir tabela, nede bir yönlendirme hiç bir şey yok. 

Araç sürücülerinin mahireti sayesinde akmaya çalışan şehir trafiği daha doğrusu keşmekeşliği.

Geçtiğimöiz gün de yazdım.

Kabahati geçen resmen işlenen bir suç var ortada. Günah keçisi kim? TESKİ(!) Neden(?) Çünkü TESKİ bu işleri yapmamış olsa bu keşmekeşlik yaşanmayacaktı. TESKİ bu alt yapı işleri sayesinde, Tekirdağ'ın nereden baksanız 50 yıllık sorunlarını çözüme kavuşturmamalıydı.Kadir Albayrak, kanser akıtan asbestli su borulaarını söküp atmamalı ve musluklarımızdan kanser akmaya devam etmesine göz mü yummalıydı.

Vatandaş neyin ne olduğunu bilmiyor ki. Bilmek zorunda da değil. Hissettirmeyeceksiniz. Vatandaşı mağdur etmeyeceksiniz veya en az düzeyde mağduriyetleri halkın paylaşmasına vesile olacaksınız. 

Siz ne yapıyorsunuz?

Trafik keşmekeşliği başta olmak üzere şehirde devam eden çalışmaları zamanında veya aksayan gediklere gerektiği müdehaleleri yapmakta gecikerek tüm bu proje için vatandaşa yaka silkmelerini çare olarak göstermeye devam ediyorsunuz.

İhale kimin üzerine yıkılıyor?

Kadir Albayrak başta olmak üzere tarihinin belkide en kapsamlı ve önemli projesini yürüten TESKi nin.

İşin yüzde 90 nı tamamllanmış, bir kaç aylık iş kalmışken...

... sizin duyarsızlığınız ve iş bilmemeniz sayesinde vatandaşta sabır denilen şeyden eser kalmadı.

Trafik keşmekeşliğini halledin. Ara sokaklardaki gerekli tamirat, onarım her neyse o işleri bir an önce tamamlanmasını sağlayın. Sözde kapatılmış gibi görünen ama avcı boy çukuru genişliğindeki hendek mi yol mu ne olduğu anlaşılamayan eksiklikleri giderin. 

çalışma tamamlanmış, ekipler çıkmış, kazılan yer sözde kapatılmış(!) kim sorarsa...

... buna rağmen vatandaş evinin kapısından sokağına adım atar atmaz ya tozun toprağın, ya çamurun ya da çukurun içinde buluyor kendisini.

Sorumsuzlar(!) her kimlerse, sorumlukarca derhal uyarılmalılar ve işlerini yapmaya ama adam gibi yapmaya yönlendirilmeliler.

Tekirdağ ne lunapark ne de tımarhane değil. Tekirdağlılar da sabır taşı değiller.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor