Süleymanpaşa Belediyesinin Meclisi Üyeleri !

Süleymanpaşa Belediyesinin Meclisi Üyeleri !

Her biri diğeri kadar değerli Süleymanpaşa Belediye Meclisi Üyeleri;

Geçen hafta yazdığım ;

Süleymanpaşa İmarda Neler Oluyor ?

başlıklı yazımın içeriğindeki ve o yazının içeriğinin haricindeki bazı konularla ilgili benim ikna olduğumu, ikna edildiğimi size her kim söylemişse ” yanlış” söylemiş.

hani size birisi veya birileri o yazım kastı hakkında, Tarık Eski ile o konuda görüştük. Kendisi de o yazı ve yazının içeriğinde bağlantılı olan konu hakkında ikna oldu demişse külliyen yanlış.

Sanıyorum ki veya umuyorum ki, benim tavrımın ve dayanağımın içerisinde çelişen noktalar varmış. Ben bu çelişkileri fark etmişim ve o ayrıntılar önüme konulduğunda ikna olmuşum. gibi düşünülmüş.

Evet, yazımın yayınlanmasının hemen ardından yaklaşık 1 saat sonra, imardan sorumlu başkan yardımcısı Berkay Çakır tarafından arandım ve  Ekrem Eşkinat’la birlikte bir kahve içmeye davet edildim. Davete icabet ederek Eşkinat’ın makamında, Fen İşleri Müdürü, Basın Yayın Müdürü, İmardan sorumlu başkan yardımcısı Berkay Çakır ve Ekrem Eşkinat ile kahve içtik.

Bu meyanda da yazımın içeriği ve dayanak konusu hakkında görüştük. Ekrem Eşkinat, yazımın içeriğinden öte benim o yazıma dayanak teşkil eden  konuda son derece hassasiyet göstererek  belediye başkanının yapması gereken her şeyi, her duyarlılığı yerine getirerek konuyu neredeyse müfettiş tavrıyla inceledi.

Dediğim gibi bir belediye başkanı ancak bu kadar hassasiyet gösterebilirdi. Diğer taraftan, bu hassasiyetin ardındakinin sorumluluğun gereği ile birlikte,  onunda kafasındaki bazı soru işaretlerinin giderilmesi adına mı orasını bilemem. Ama çok hassas davrandığını da inkar edemem.

Fakat kendisine bu konuda, yazımın içeriği ve görüşmemiz hakkında yöneltilen soru üzerine bazı meclis üyelerine; Tarık yazdığı konuda ve o yazıya neden olan emareler hakkında ikna oldu. denilmiş.

Sanırım  Ekrem Bey yanılmış.

Ben hiç bir konuda ikna olmuş değilim.

Bir kaç güne kadar Eşkinat’ı ben ikna edeceğim. Bundan eminim.

Buradan göz kırptığımda, bu kez siz kendisine sorun.

Sayın Başkanım Tarık Eski sizi ikna edebildi mi?

Ama nasıl  ikna etti diye sormayın.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor