Olsun Varsın.

Olsun Varsın.

Hırsızların, şerefsizlerin, haramzadelerin, rüşvetçilerin, adam kayıranların, ihale fesatçılarının, vatandaşın sırtından köşeyi 2 yılda dönenlerin, milletin paralarını har vurup harman savuranların, gezilerde alemlerde yemeli içmeli kokteyllerde keyif çatanların, yetim hakkı yediklerini bile bile geverek gevrek gülüp göbeklerini kaşımalarına göz yummak, katlanmak zorunda kaldıklarımızın mı Tekirdağ'da Belediye Başkanı, başkan danışmanı, daire başkanı, genel sekreter ve genel sekreter yardımcısı, müdür ve şube müdürü olmalarını, kabullenmek zorunda mı kalmalıydık(!)

Gözlerimizi bardağın dolu tarafında kaydıralım.

Çünkü, yukarda yazdığım türden o kadar çok örnek var ki saymakla bitmez. Hatta ispat dahi edemiyorsunuz. Adamlar gözünüzün direğine baka baka bu aşağlık işleri gerçekleştiriyorlar.

Biz ne yapıyoruz? 

Yatırımların, projelerin, 50 yıllık gelecek planlaması çerçevesinde başlatılan yatırımların bu günkü meşakatleriyle yakınıyoruz. ne mutlu bizlere.

Bunu tüm içtenliğimle belirtiyorum.

Kadir Albayrak başta olmak üzere tüm belediye yetkililerini işleri zamanında yetiştirememekle eleştiriyoruz veya kapsamının büyüklüğü ile doğru orantılı zamanlama açısından vatandaşlar olarak katllanmak zorunda kaldığımız güçlükleri giderememekle eleştiriyoruz.

İhale bedelleri ve başlatılan alt yapı veya üst yapı projeleri Tekirdağ'da bu güne dek uygulanmamış uygulanması hayal dahi edilememiş boyutta. Adem Dalgıç'ın hakkını teslim etmemek haksızlığın alası olur. Dalgıç döneminde planlamaya alınan, ihaleleri onun başkanlığı döneminde yapılan ve bu gün Kadir Albayrak sayesinde bir adım ileri taşınan yatırımlar ve Tekirdağ'ın  gelecekte 50 belki 100 yılının alt yapı projelerine başlanılmış.

Lokal, gündelik katlandığımız sorunlar muhakkak ki hat safhada. İşin başalmasından önce, vatandala daha az yansıyabilecek biçimde planlama yapılabilirdi. Başlarken vatandaşın gündelik yaşamını daha az etkileyecek önlemler alınabilirdi. 

Daha bir kaç yıl öncesi, Tekirdağ'da '' Süleymanpaşa'da '' en işlek meydanı su bastığında sel sularında çocuklar boğulmaktan güçlükle kurtarılıyor, yaşlılar evlerinde boğularak canlarını kaybediyorlar, ana arterlerdeki su boruları kanser akıtıyordu. Abartmıyorum. Asbestli borulardan akan su su değildi. Evlerimizin musluklarından kanser akıyordu.

Zaafllar yok mu var. Hemde vatandaşı, bizleri isyan ettirecek derecede var. 

Daha geçen günkü yazımın başlığının ve içeriğinin mürekkebi kurumadı.

Sapla samanı ayırmak gerekiyor. Bardağın dolu tarafından bakmak gerekiyor. Günü kurtarmak, gündelik pansumanlarla işte bu hale gelmiş,  şehir görünümündeki kasabada yaşamaya zorunlu olmanın bedellerini ödüyoruz.

Belediye Başkanlığı eninde sonunda siyasi bir makam. 

Hiç kimse inkar edemez ki her belediye başkanı seçilen bir dönem sonrasınuun hesabına girer. Bu hesap kitap işidir. Bu yatsınamaz gerçeği inkar edemezsiniz.

Bu dönem, park, bahçe, süs havuzlları, heykeller, konserler, cıvata tabir edilen göz boyamaya yönelik işler yapar geçersiniz. Çocuk bahçeleri, göstermelik sözde semt sahaları, bir kaç çat bahçesi, arada sırada asfalt çalışması ve bolca taş kaplama işleri, adına ulıslar arası diyerek göz boyadığınız ipe sapa gelmez tertipler davetler, sanatsal faliyet diye bir kaç resim sergisi, bolca cami şehitlik gezileri derken iş yapmış edasıyla tekrar ortaya çıkıp vatandaşın sizi yine yeniden belediye başkanı seçmesi için avuçlarınızı sıvarsınız.( tüm bunları yandaşlarınıza, hokkabazlarınıza, eşe dosta, yakınlarınızın eski arkadaşlarına, sınıf arkadaşlarına yaptırır malı götürmelerine göz yumar ve suyun aktığı kadarıyla küplerini doldurmalarına da göz yummayı ihmal etmezsiniz.)

Kadir Albayrak(!)

Siyasi açıdan çok büyük bir riski göze aldı. Adem Dalgıç'ta bu riski göze almıştı. Alt yapı dediler. Tekirdağ'ın kanayan yarası alt yapı sorunudur tespitini göz ardı etmediler. 

Kadir Albayrak sorunları öteleyerek, göz ardı ederek koltuğa oturmadığını ispat etti. 

Risk aldı.

Adına siyaseten risk diyoruz, aslında Tekirdağlı olmanın gereğini yerine getirdi. Adem Dalgıç'la başlatılan alt yapı sorununa çözüm başlangıcına halkalar ekleyerek aldığı oyların hakkkını veriyor. Göz boyamacı, aldatmaya, kandırmaya, topu taca atmaya, günü kurtarmaya çalışmadı, çalışmıyor.

Tekirdağ ve Tekirdağlılar olarak zor zamanlar yaşıyoruz. Toz, toprak, çamur yol keşmekeşliği derken bir kaç ay sonra tüm bu katlandıklarımızın semeresini görmeye başlayacağız. Hatta çocuklarımız, torunlarımız şehrin en işlek meydanında sel sularıyla boğulma tehlikesi yaşamayacak. İş yerlerimizi sular basmayacak. Yaşlılarımız evlerinde sel suyuyla ölmeyecekler.

Yazımın başında da,Hırsızların, şerefsizlerin, haramzadelerin, rüşvetçilerin, adam kayıranların, ihale fesatçılarının, vatandaşın sırtından köşeyi 2 yılda dönenlerin, milletin paralarını har vurup harman savuranların, gezilerde alemlerde yemeli içmeli kokteyllerde keyif çatanların, yetim hakkı yediklerini bile bile geverek gevrek gülüp göbeklerini kaşımalarına göz yummak, katlanmak zorunda kaldıklarımızın mı Tekirdağ'da Belediye Başkanı, başkan danışmanı, daire başkanı, genel sekreter ve genel sekreter yardımcısı, müdür ve şube müdürü olmalarını, kabullenmek zorunda mı kalmalıydık(!)

Diye sordum.

Çok şükür ki hiç bir Tekirdağlı bu zorunlulukta kalmadı. kalmıyor. Olsun varsın daha bir kaç ay bozuk yollara, toza, çamura, trafik çilesine katlanalım.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor