Ekrem Eşkinat’ın Hobi Bahçeleri Var . . .

Ekrem Eşkinat’ın Hobi Bahçeleri Var . . .

Eczacı Ekrem Eşkinat ve Süleymanpaşa Belediyesi şen şakrak şinanay ekibinden bir civata iş daha.

Hobi Bahçeleri.

İnsanların şehir hayatının stresinden uzak olmak, kendi ürettikleri ürünleri sağlıklı bir ortamda yetiştirmek amacı ile Hayrabolu yolu üzerinde Bıyıkali Mahallesi girişinde kurulmuş bu hobi bahçeleri.

Kirası da 16 aylık ve 670 lira olarak belirlenmiş.

Bir kulübe ve çitle çevrili 70 metre karelik bahçelerimiz olacak. bahçelerimizde soğan, sarımsak, domatez, biber, patlıcan yetiştirecez. şehir hayatının stresini atarak, sağlıklı besinler üretecez.

Her yerimiz denk, kıçımız trampet çalacak.

Bir bakıma komin hayatı sürdürecez hobi bahçemizde. Ben yan komşuma biber verecem o bana bahçesinde ürettiği domatesten verecek. Ne güzel. şehir hayatının stresinden uzaklaşıp, stres atmış olacağız.

Suyum akmadı derdimiz olmayacak. Yolumuz bozuk diye düşünmek yok. Karşımızda ucube ucube adına heykel denilen paraları bizim vergimizle ödenmiş 219 bin liralık taşlar yok asabımızın bozulacağı.

Kıçımızı koyduğumuzda konuşuyor diye üç tanesine 180 bin lira yine bizlerin vergilerinden ödenmiş konuşan geveze banklar yok. Kendilerinden başkasını mutlu etmeyen çay bahçesinde bir çay verirmisin dediğimizde 15 dakika sonra gelen çay bahçesi stresi yaşamak yok.

Bu gün kazılıp, 6 ay kapatılmayan, kapatıldıktan 3 gün sonra yine kazılan çukurlara düşme tehlikemiz yok.

Sonra, hobi bahçemizde rahatladık, bu streslerden arındık. Dönüş yoluna koyulduk. Bu bizde stres yaratan, asabımızı bozan tümüyle yüzleştiğimizdeki halimizi, psikolojimizi düşünen yok. Yalancı cennetten gerçeğe döndüğümüzde halimiz nice olacak?

Ben ne olacağını söyleyeyim mi?

Bir kaç kişin,in bol bol kulakları çınlar başka da hiç bir şey olmaz.

Ya tamam. Eczacı Ekrem Eşkinat bu şehre çok şey katacak buna hala inancımı yitirmiş değilim. daha önce neler yazmışsam, bu yöndeki desteğim hala devam ediyor.

Gel gelelim Alis Harikalar Diyarında gibi pespembe bakmamız da beklenemez.

Eğriye eğri, doğruya doğru.

Eşkinat ve etrafındaki şinenaycı ekip bakalım daha ne kadar lay lay lom işlere bizlerin paralarımızı harcayacakalar? Alis Harikalar Diyarında, dedim ya,

şimdi buradan Alis’i çıkartarak onun yerine bir başka isim yazın desem, ama bu Türk ismi olsa desem yani şu biçimde;

………….. Harikalar Diyarında.

Boşluğu doldurun aklınıza gelen bir isimle desem kimler hangi ismi yazarlar?

Alis bile o aklınıza gelen o  isim kadar harikalar diyarında hissetmemiştir kendisini. Kaldı ki Alis zavallım basit bir masal kahramanı.

Sonuç, kendileri harikalar diyarında dolaşırlarken, bizleri de hobi bahçelerine tıkarak streslerden kurtulmamızı sağlayanlara acaba ne borçluyuz?

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI