Vekil mi, Kefil mi? Bunu 5 Ay Sonra Tekrar Konuşacağız.

Vekil mi, Kefil mi? Bunu 5 Ay Sonra Tekrar Konuşacağız.

Parti genel başkanları partililerinin FETÖ ile adlarının anılmasına, partilileri üzerinde manipülasyon yapılmasına karşı amansız bir uğraş içerisindeler.

 

Bu konuda sessiz kalan, ses seda çıkartmayan veya cılız biçimde bir şeyler eveleyip gevelemeye çalışan sadece HDP var. Ya umursamıyor, üzerlerine kondurmuyorlar o da değilse söz gümüşse sükut altındır diyorlar.

 

Buradan hareketle...

 

... toplumda ne denilir? Söz gümüşse sükut altındır. İşin yargılanma, adalete, halka hesap verme tarafına geldiğinde tam tersi oluyor. Söz gümüşse, inkar altındır veya sükutun ikrardan geldiğini inkar ederek, Sükutun inkardan geldiği görülür ki bu kaçınılmaz uygulanması gereken yöntemdir.

 

FETÖ ile irtibatı olmamaış veya FETÖ tarafından tacize uğramamış siyasetçi mi var? Bürokrasiyi ve iş dünyasını zaten geçiyoruz. Ama siyasette FETÖ ile yolları kesişmemiş bir tek siyasetçi göstermek neredeyse imkansızken bu inkar neden?

 

Bu konuya yerelden bakalım mı?

 

Yerel siyasetçiler(!)

 

Biriniz dahi benim yolum FETÖ ile zinhar kesişmedi diyebilirmisiniz? Sıradan il, ilçe yöneticisi siyasetçilerden söz etmiyorum. Yetkili ve etkili makamlarda siyaset yapanlardan söz ediyoruz. Ama yandaşlık teklifi almışlardır ama bunu red ettiklerinde kıyasıya hasımlıklarıyla karşılaşılmıştır. 

 

Esas konu, yerelde ama siyasetçi ama iş adamı veya bürokrat...

 

... bu FETÖ ile dün sıkı fıkı olmaya can atanların bu gün kendilerini sütten çıkmış ak kaşık havalarına bürümelerine ne demeli? Öyleleri var ki, bırakın 17/25 Aralık falan daha 14 Temmuz günü kapağı bunların yanına atarak bir yerleri hadefleyen, bir yerlere gelebilmeyi tek çare görerek oaralarını, buralarını ayyrı oynatanları biliyoruz.

 

Dahası da var(!)

 

Bunllarla,FETÖ ile ilişkilendirilerek öncesindeki bağlantıları, haşır neşirlikleri nedeniyle emniyette ifadeleri alınarak(!) arka kapılardan salıverilenleri biliyoruz. Bazılarına ifadelerinde, zamanında bunlara ne kadar para yardımında (himmet) adı altında kaçar lira verdiklerinin sorulduğunu dahi ' tahmin '' ediyoruz.

 

Bunlardan bazıları şimdi neredeler? 

 

Vekil kefil olursa (!) diyor ve bu uzunlukta kısa kesiyoruz.

 

Parti genel başkanları, normal olanı yapıyorlar. Ellerinden gelenin en iyisi şimdilik bu. Ancak(!) 5 ay sonra ne olur, neler olur bilinmez.

 

Bu gün kudret sahibi görünenleri 5 ay sonra aktarlarda kudret narı alırken görürseniz hiç şaşırmayın. 

 

Cumhurbaşkanı'nın dediği gibi;

 

Hangi iz hangisine karışmışsa, kurular kimler, yaşlar kimler siyasetin içindeki çürük ellmaların temizlenmesinin nündeki 5 ayın ardından bu yazımızı da '' yazmıştık '' diye hatırlayacağımızdan hiç kuşkum yok.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor