CHP Ne Zaman ABD Mandasını Kabul Etti?

CHP Ne Zaman ABD Mandasını Kabul Etti?

Kısa süre önceki bir yazımda belirttiğim gibi, Yenikapı Ruhu şimdi oldu Tuz Ruhu.

 FETÖ nün siyasi ayağı, siyasetin içindeki uzantıları hatta siyaset imamları üzerinden yer alan gündem bir biçimde dönüp dolaştırılarak AK Parti eksenine toparlanıp bunun üzerinden muhalefet geliştirilmek üzereyken bir anda olan oldu ve FETÖ ile ilişiği olan diğer siyasi partilerin de isimleri gündeme ardı atrdına düşmeye başladı.

Hal böyle olunca CHP de anlaşılmaz bir telaş göze çarpmaya başladı. 

MHP nin FETÖ hakkındaki tavrı zaten net. 15 Temmuz akşamı ülkenin bekası açıkça MHP tarafından kollanıp gözetildi. MHP dik duruşundan milim ödün vermiyor. 

HDP zaten malum.

Ama CHP genel merkezinin tutuumları enteresan.

Yenikapı ruhu gerçektende oldu tuz ruhu.

Erken seçim neden gündeme geldi? kesinlikle siyasetin içindeki FETÖ uzantılarını budamak siyasetin odağından uzaklaştırmak için. AK Parti bu temizliği yyapma adına adım atarken ya CHP neden bu karşı tutumu sergilemeye atıldı? Erken seçim olsa da CHP içinde yer aldığı önesürülen kripto FETÖ üyesi olanları temizlemeye gönüllü mü? Neden bu hezeyan hatta ani anlaşılmaz telaş(!)

Erken seçim gündeme geldiğinde CHP her zamanki kısır muhalefet ataklarına benzer ataklara bürünmeyecektir. diye umulurken daha beterine yönelen bi strateji ortaya koyulacağı açıça görünüyor.

Ülke meseleleri bir yana bırakılarak salt diğer partilere yönelik söylemlerle bezenmiş çıkışlar toplumun değil takdirini aksine nefretini kazanıyor. Mesele memleket, ülke, vatan meselesi iken konu kısır siyasi çekişmelere neden yönlendiriliyor ki? Algısı oluşuyor.

Açıkçası CHP genel merkezinin bu anlamsız telaşı tabanda karşılık bulmuyor. CHP teşkilatları bu tutumlardan son derece bıkkın ve taban teşkilatları her şeyin fazlasıyla bilincinde. Ama her zaman CHP genel merkezince ortaya konulan anlamsız tutum ve girişimler sürmeye devam ediyor.

CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu ne zaman ABD Ankara Büyükelçisi ile kapalı kapılar ardında görüşse CHP nin ekseninde tam ters istikamete yönelme gözden kaçmıyor.

Taban ve tavan bu kadar mı zıt olur, bir siyasi partinin tabanı olabildiğince vatan sever, olabildiğince milli değerlerine sonuna kadar bağlı, kayıtsız şartsız egemenliğin halka ait olduğunun bilincinde olur da tavanı tabanının bu değerlerini bu kadar mı hiçe sayabilir ve tabanın algılarına bu kadar mı duyarsız haraket edebilir?

CHP tabanı zaman geçirmeden, hassasiyetleri ile daha fazla dalga geçilmesine, hassasiyetlerinin yok sayılmasıına izin vermeyeceğini göstermeli ve bunu refleks olarak ortaya koymalısır. CHP ABD elçilerinin dikte ettikleri dayatmalrla siyasetini belirleyemez o dayatmalarla sözde siyaset yapar görünerek tabanını yok sayarcasına bütünlüğünden ve ambleminnde yer alan devrim ilkelerinden vazgeçemez olduğunu ispat etmekle yükümlüdür.

CHP tabanı ABD elçilerine tabi edilen teba değildir. CHP ABD mandasını ne zaman kabul etti?

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI