Ezber Ne Zaman Bozuldu ?

Ezber Ne Zaman Bozuldu ?

Ezberin bozulması, Milli Güvenlik Kurulunun işlevsel yetkisinin etkisizleştirildiği zaman başlamıştır.

Ata sözünde, sokma akıl, akıl değildir. denir.

Ancak sizin üzerinizde olan bir akıl varsa, ki var ve bunun adına üst akıl denilmekte. İşte o üst akıl size enjekte ettiği direktifleri siz gelirde kendi ülkenizde kendi aklınızmış gibi, kendi ideolojik çıkarlarınıza uyarlayıp uygulamaya başladığınız anda ezberleri alt üst etmiş olursunuz.

Bu fırsatçı hareket biçiminin üzerinden bir süre geçer ve bakarsınız ki, işler sizin planladığınız gibi gitmiyordur. Çünkü, o üst akılın size direktiflerini siz kendi çıkarlarınıza uyarlamışsınızdır ancak ne var ki üst akıl esas olandır. Size verdiği akıl değil emirdir.

Üst akıl ne yaptı? Sizin akıl zannettiğiniz emri neydi?

Milli Güvenlik Kurullarının birinci ele aldığı, tedbirler üretmek üzere gündemine koyduğu öncelikli iki konu vardı.

*Laik düzene aykırı ve irticai, gerici faaliyetlerle mücadele,

*Ülkenin bölünmez bütünlüğüne karşı faaliyetlerin engellenmesi ile bölücü faaliyet odaklarıyla mücadele,

Bu iki başlık Milli Güvenlik Kurullarının değişmez iki öncelik maddesi olarak gündemin tepesinde yer alırdı. İşte üst akıl Milli Güvenlik Kurulunun dengeleri ile oynamanızı, kurulda söz sahibi iradelerin etki ve yetkileri noktasında ayar çekmenizi emretti.

Siz bunu fırsat bilerek, kendi ideolojik yapılanmanıza basamak teşkil ettiniz. Kendi yapılanma düzeninize mani teşkil edebilecek kavşakları üst geçitlerle baypass edebileceğiniz düşüncesini akıl sayarak, üst aklın emrine hay hay dediniz.

Laikliğe aykırı fiillerin odağı haline gelme nedeniyle kapatılma istemi, bu iddia ile Yargıtay Başsavcısı AK Parti alehine Anayasa Mahkemesine dava açılması istemiyle baş vurdu. Yüksek mahkeme davayı kabul etti ve görülen dava sonucunda, AK Parti kapatılmadı. Ancak aldığı hazine yardımının belirli bir bölümünün kesilmesine karar verildi. Bir bakıma ceza almadan sıyrılamadı. İddename üzerinden açılan davadan ceza aldı.

Diğer tarafta ise sayısını ve isimlerini hatırlamadığımız çoklukta kurulan, her defasında haklarında bölücülük ve Anayasal düzeni bozmaya yönelik eylemlerinden dolayı kapatılan veya kapatılmadan lav edilerek bir yenisi kurulan Kürt ayrılıkçı yanlısı partiler.

İşte Milli Güvenlik Kurullarının birinci gündem maddelerini teşkil eden iki yapı. Bir şemsiye altında ve adını Çözüm Süreci koydukları senaryonun baş rol oyuncuları.

Hani ananı öpen kadıysa kimi kime şikayet ediyorsun?

Nikah Oslo’da kıyıldı. Nikah memuru o gün gözlemci sıfatında orada bulunan İngiltere’nin üst düzey ”MI 6” görevlisi. balayı Dolmabahçe’de gerçekleşirken işte o yukarıda bahsettiğim arkaya bakma zamanı geldiğinde, boşanma noktasına gelinmiş ve taraflar birbirlerine boş ol, boş ol, boş ol demişlerdi.

Bir taraf aldatıldım, ihanete uğradım aşkımızın bitiş nedeni ihanet diyor.  Diğer tarafında gerekçesi aynı. Aldatılma.

Biri diğerini İsrail, Almanya hatta İran’la, diğeri öbürünü Işid le aldattı.

Bu karşılıklı ihanet çemberinin karlısı kim?

Kesinlikle üst akıl. Yani diğer bir tabirle kadı. Hadi şimdi gidin o kadıya da sen benim anamı neden öptün diye sorun bakalım. tabi sıkıyorsa.

Bedelini millete ödettiğiniz;

Bu kaçıncı aldatılmışlık? Bu kaçıncı ihanete uğrama?


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor