Şehrin '' Emiri ''  Haşmetmeap Ekrem Eşkinat Cenapları 10 Günlük ABD Gezisine Çıkmışlar

Şehrin '' Emiri '' Haşmetmeap Ekrem Eşkinat Cenapları 10 Günlük ABD Gezisine Çıkmışlar

Komutan cepheden kaçtı.

Süleymanpaşa'da yıkımlaar başlar başlamaz belediye başkanı 10 günlük Amerika gezisine çıktı. Dile kolay 10 gün başkan yok. 

Olsa ne olacak ki, orasıda tartışılır. Vardı da ne oluyordu?  Ancak bu durum öyle bir durum değil. 

İrili ufaklı da olsa bir çok yerde yıkım kararları uygulamaya konulmaya başlandı. Mağdur olan, mağdur edildiğine inanan, ayrımcılık uygulandığını düşünenler kim var kim yok belediyeye koşacaklar. 

Başkan muhatapları değil. Diyorsanız, kazın ayağı öyle değil. Burası Paris, Londra, İstanbul'un bilmem ne ilçesi değil. Sahilde pırt deseniz direkler altında Zort duyulan bir yer. Kanlı bıçaklı olduğunuz birisi ile günde en az 3 kez karşılaşırsınız. Adına ne derseniz deyin, burası Tekirdağ.

Vatandaş belediye başkanına ulaşmak, derdini, tasasını onunla paylaşmak ister veya haksızlığını dahi belediye başkanıının ağzından duymak ister.

Yok öyle aristokrat haller, havalar, biçimler. 

Vatandaşın derdi bizzat belediye başkanı tarafından göğüslenecek.

Tamam kaçak yapılar, kaçak alanlar, kanuna aykırı yapılar, hatta bir karışlık sarkıtmalar dahi yıkılsın. Diğer  vatandaların hakları özgürlükleri korunması adına gerekli kanun uygulansın. 

Ama bu uygulama için komutan yani belediyenin başı, başkanı makamında bulunsun. 

Şehrin emini nerede? Amerika'da seyahatte. Şehir emin ellerde mi? Ona ne şüphe(!) Her zman ki gibi. Eyvah(!) Zaten şehrin emini gibi ne zman davrandı ki? ŞEHRİN EMİRİ  gibi(!)

Gelelim şu yıkım işine ve kararlarına.

Bu herkese eşit mi uygulanacak, uygulanıyor? Şikayete dayalı bir işlem mi yoksa belediye yetkililerince tespit edilen kaçak, kanuna aykırı her alana mı uygulanıyor?

Tamam o zaman. Bunu herkese, her tabakaya toplumun her katagorisine eşit uygulayın hepinizi alınlarınızdan öpmmezsek namertiz.

Çarşı ne olacak? Sanayi çarşısında siftahsız kepeng kapatan esnafların gölgelikleri, sarkıtmalarıda mı yıkılacak? Yazlık siteler ya onların halleri, adres vermem gerekirse veririm. Yüz binlerce lira karşılığı fiyat eteketi olan yazlıklar denize sıfır yazlık konutlarda, sitelerde uygulanan hatta sarkıtma sundurmayı da geçelim bir kaç oda büyüklüğünde ilave edilmiş konutllara ne yapacaksınız? 

Bu yıkımları uygulamakla yetkili ve görevlilerin bazılarınıın yakınlarınınn, aile fertlerinin yazlık veya kışlık olarak kullandıkları site içindeki konutlaarında uyguladıkları imara aykırı durumlara karşı tespitler ve yıkım kararları var mı?

Kısacası, Aydoğdu ve Zafer mahallelerindeki garibanın evine yıkım kararı çıkartılırken bilmem ne köy sitesindeki bilmem kaç bin dolar değerindeki yazlık kışlık malikaneler için nerelerdesiniz? Önce oradan başlayın aykırı yapıların yıkım işine de görelim sizddeki o yüreği(!)

Başkan nerelerde? Var mı gören?

Amerika'da 10 günlük seyahate çıkmış.

Dedim ya olsa ne yazar olmasa ne yazar? Ekime olsun, Kasıma olmasın.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor