Süleymanpaşa Belediyesi (!) Ne Yaptın ki Ne Yıkıyorsun? Çuvaldız Hep Elinizde.

Süleymanpaşa Belediyesi (!) Ne Yaptın ki Ne Yıkıyorsun? Çuvaldız Hep Elinizde.

Ykıma başlamışlar.

Kaçak veya usulsüz yapıları yıkıyorlar. Çok yerinde bir uygulama. Ancak burada kkaçak veya usulsüz yapı dediğimizden, katlı binalar, nüfuz sahibi kişilerin malikane yavruları, dayanmış döşenmiş binalar olduğu anlaşılmasın. Yıkılanlar sarkıtmai bir kaç metre karelik yerler vesair. Buda basite alınmasın(!) Bunlar dahi o yerlerin sahipleri için çok önemli. Bir kaç metrelik yer diyerek geçmeyin. 

Süleymanpaşa Belediyesi İmar Müdürlüğü hummalı biçimde yıkım işine girişmiş durumda. 

Görevlerini yerine getiriyorlar. Buna söylenecek bir söz olabilir mi, gelecek, yarınlar martavalları atarken her birimiz bol keseden atmayı beceriyoruz. Bırakalım da işlerini yapsınlar.

Bırakalım bırakmasın da onlarda işlerini ne kadar doğru, ne kadar hakkaniyetli yapıyorlar bunu gözden kaçırmadan bırakalım.

İmardan sorumlu eski belediye başkan yardımcısı, eski veya yeni meclis üyelerinin hatta eski belediye başkanlarının dahi aralarında olduğu iş adamı, doktor, sanayici  gibi kişilerinde aralarında yer aldığı saygın olarak bilinen bir çok kişilerin oturdukları, evllerinin olduğu sitelere el attınız mı? 

Aydoğdu, Zafer mahallesinde bir göz odada 10 kişinin yaşadığı garibanın tek göz odasına yıkım kararı çıkartırken, milyon dolarlık malikane yavrusu yazlık kışlık, havuzlu sitelere hiç bir gün dahi şayet varsa kaçak kat, balkon, veranda vesair şeylerle ilgili ne gibi yaptırım uuyguladınız?

Buralara ilişkin elinizdeki hangi yaptırımı kullanabilirsiniz? Belediye Başkanı başta olmak üzere meclis üyelerinin, ilgili müdürlerin, yetkili herkesin kendilerinin, aile fertlerinin, yakın akrabalarının bu türden imara aykırı, mevzuata aykırı yerleri var mı? İhlal içeren binaları, yapıları var mı? Varsa onlarda yıkım kapsamı içinde yer alıyor mu?

Bu ülkede iğne kime, çuvaldız kime?

Çuvaldızı eline geçiren başlıyor garibana, yoksula, acize, daysı olmayana savurmaya, saplamaya. İğnenin battığı bir kişi görmek mümkün değil.

Ama ata sözü öyle mi diyor? Ata sözü kimin umurunda ki? Bu ülkedeki iğnelerin hepsi paslanmış, bir kenarda durup duruyorlar. Çuvaldızlar pırıl pırıl. Çünkü garibe, yoksula, düşküne, arkasında dayısı olmayana bata çıka paslanmadan işlevlerini yerine getiriyorlarda ondan.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
S.paşa     2016-10-17 Aydoğdu adalet kulübü binası kaçak, çatısı keyfe keder yapılı olduğu halde belediye şuan tadilat yapıyor. Yeni çarşı sokakta Akos binasının çatısı kaçak ve camekanla çevrelenerek işyerinin 7. katı olmuş. Karşı köşesinde bulunan sürücü kursunun çatısı evlere şenlik. Biraz da bunlara el atsanız?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor