Kötü Bu Sefer İyi Örnek Olacak (!) Ekrem Eşkinat Bunu da Lehine Kullanacaktır

Kötü Bu Sefer İyi Örnek Olacak (!) Ekrem Eşkinat Bunu da Lehine Kullanacaktır

Göreve talip olmak demek, talip olunan görevin tüm inceliklerini, hassasiyetlerini kavramış olmak ve görevin sorumlulukları ile yükümlülüklerinin bilincinde olmak demektir. Göreve deneyimlerle, tecrübelerle hazırlanmış olmanız, planlamalarınızı önceki tespitleriniz ışığında yapmış olmanız ve yapacaklarınızı çoktan belirlemiş olmanızı gerektrir.

Talip olmakla talip olunanın size emanet edilemsi arasındaki ince çizgi sizi bir ömür becerikli veya beceriksiz kılacak en belirgin sınırdır. Talip olursunuz, talip olduğunuzun size bir şekilde verilmesi boynunuza asılmış ama doldurulmamış, içeriği boş bırakılarak en sona saklanmış yaftadır. Görev sürenizin sonunda, bir ömür boynunuzdan çıkartamayacak olduğunuz beceriklilik, beceriksizlik karneniz torunlarınıza kadar siayet edecektir.

Hele ki, siyasi makamlara talip olmak ve o makama layık görülmek belkide en zorudur. Kamuda, özel sektörde beceremediğinizde ya emekli ederler yada bir alt kademeyle başka göreve atarlar. Siyasette öyle mi? Beceremediğiniz ne var ne yoksa boynunuza bir ömür boyu asılı gezersiniz.

Siyasi makamları kazandığınız an aslında tümüyle kaybettiğiniz an olabilirken, siyasi  makama aday olup o makama seçilemediğinizde kaybetmiş sayıldığınız an ise tamda kazandığınız andır.

Kazanıp beceremediğinizde bir ömür mahçupsunuz. Kazanamadığınıızda ise bir dahaki sefere daha iyi hazırlanma şansını elde etmiş oolmanız sizi kazanan yapmıştır.

Bizler bu örneğin en belirgin halini kendi yaşadığımız Süleymanpaşa isimli yerde açıkça görebiliyoruz.

Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat kazandığında kaybedene en iyi örnek olarak karşımızda duruyor. Bunu başka örneklerde aramaya gerek yok. Canlı, canlı karşımızda.

Dünya görüşü, bilgi birikimi, kültürü, enelektüel kişiliği, eğitimi her yönüyle belediye başkanlığı için biçilmiş kaftan ve bizler için şans gözüyle bakılıp, utlanılmışken, tüm birikimleriyle katabileceklerinin umuduyla yola çıkmışken bir çok kişinin hayal kırıklığı olup çıkıverdi.

Bu niteliklere sahip bir kişi neden başarısız olur, neden başarısız sayılır? Bunları tartışma zamanı değil. kaybeden bizlerde olmuyoruz. kaybeden geleceğimiz oluyor. Siyasilerin başarısızlıkları sadece onlarla ölçülemez. beraberinde ardındaki kitleyide kayba sürüklerler. kaybeden herkes olur.

Kaybetmeye giden patikalar bir zaman sonra birleşip karşınıza kocaman otoyol. olarak çıkıyor. 

Ancak zaten kaybederken birde üzerine sizin, halka antipatik gelen davranışlarınız ve eleştirilen yaşam biçiminiz de eklendiğinde işin içinden çıkılamazken tüm umutlar da tükenmiş oluyor.

Buna da mı örnek verelim?

Yine kaybedenden gideceğimize göre, önümüzdeki örneği değiştirmeden;

Ekrem Eşkinat'a bakıyoruz. Başkanı olduğu şehir arap saçına dönmüş, ara sokaklarına girilemez halde, okul servisleri öğrencileri  evlerinden alamıyor akdıklarını okullara bırakamıyor. Ambulanslar şehirde 100 mere yolu 45 dakkada kat edemiyor. itfaiye ara yollara giremiyor. Bir sokaktan diğer sokağa geçmek mayın tarlasında adım atmak kadar güç ve hatta tehliklei haldeyken...  gibi gibi bir sürü eksik gediğin yanında Belediye Başkanı olarak siz; gittiğiniz yurt dışı gezzinizden fotoğrafları sosyal medyada paylaşırsanız bu sizi antipatik kılar. Gezme, atil veya görev gereği seyahat başka ama sizin vatandaşınız evinden sokağına adım atarken zorlanırken siz, . . .

 .. . Kuzey Kutbu ve Güney Kutbunu birbirinden ayoran ''O '' noktada Ekvator çizgisini bacaklarınızın arasına alarak, bir ayağınızı Kuzey diiğer ayağınızı Güney Kutbuna attığınız kareler bu vatandaşa hakaret olarak algılanır.

Hem başarısız, hem antipatik işte böyle olunur.

Size oy veersin vermesin tüm vatandaşlar bu gibi durumlarda sizi Marie Antoinette mantığında zannederler.

Talip olmak ve talip olunanın hakkını vermek dedik ve örneklerle açıklamaya gayret ettik. umarız ki bundan sonra talip olacaklara ışık tutmuşuzdur.

Ekrem Eşkinat bu durumu dahi ironiyle lehineymiş gibi kullanacaaktır. Kötünün örneğini vererek benden sonrakilere ışık tutumuş, uyarmış oldum. Diyecektir. 

En az benim kadar zeki olması hangimiz adına sevindirici işte onu bilmiyorum.

Olsun Eşkinat'ın en iyi tarafı çok iyi bir GASARAYLI olmasıdır.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI