Merkez Bankasının Başındaki İsim Tekirdağlı . . .

Murat Çetinkaya'nın Merkez Bankası'nın başına getirilmesi Tekirdağlı hemşehrilerince memnuniyet ve gururla karşılanıyor.

Merkez Bankasının Başındaki İsim Tekirdağlı  . . .

1976 Tekirdağ,Çorlu doğumlu Murat Çetinkaya Tekirdağ Anadolu Lisesi'nin ardından yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. Siyaset Bilimi-Uluslararası İlişkiler bölümü ve çift-anadal programı kapsamında  sürdürerek aynı üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisansını tamamlayan Çetinkaya, meslek hayatına Albaraka Türk Katılım Bankası'nda başladı. Çetinkaya, dış işlemler, hazine ve muhabir ilişkileri alanlarında çeşitli görevlerini başarıyla yürüttü.

Çetinkaya, 2003 yılından itibaren kariyerine Türkiye Halk Bankası'nda devam ederken, sırasıyla Uluslararası Bankacılık ve Yapılandırılmış Finansman Daire Başkanı ve Uluslararası Bankacılık ve Yatırımcı İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu dönemde bankanın çeşitli iştiraklerinde, son iki yıl ise Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Ocak 2008 itibariyle Kuveyt Türk ailesine katılan Murat Çetinkaya Hazine, Uluslararası ve Yatırım Bankacılığı'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Murat Çetinkaya'nın Merkez Bankası'nın başına getirilmesi Tekirdağlı hemşehrilerince memnuniyet ve gururla karşılanıyor.

mrat çetinkaya merkez bankası yeni merkez bankası başkanı merkez bankası başkanı tekirdağlı boğaziçi üniversitesi
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
MESUT     2017-01-13 BU NE YAPACAK ?EURO VE DOLAR YÜKSELECEK DAHA.ESAS 20 OCAKTA ABD FAIZLERi ARTTIRINCA..TRUMP IKTIDARI DEVRALINCA..GÖRÜN ORTALIGI.
ALi     2017-01-13 BI JÖLELI DAHA HAHAHAHA
T&T     2016-04-14 Iyi de beyler adam Merkez Bankasi'nda hic calismamis. MB'nin alt yapisini biliyor mu, kurumsal kulturunden haberdar mi, isleyisi biliyor mu ona bakmak lazim
Mesut     0000-00-00 E tekirdagli kardesim
koca Balkanlardan geldi.     0000-00-00 Adam gibi Adam nerden çıkar Balkanlardan. Sonunakadar Arkasındayız. Böyle adam 100. Yılda bir geliyor.
Jöleli de Trakyalı     0000-00-00 Zıplamayın hemen hemşehrilerim. Arada seçmece hain buluyorlar böyle. Üç gün sonra bu yazdıklarınızdan utanmayasanız...Jöleli de bu topraklardan çıktı. Aman dikkat..
koca trakyalı     0000-00-00 Topram hayırlı olsun beya. Gurur duyuyoruz.
zor     0000-00-00 Bu kardesimizin hic yurt disi tecrubesi yok, isimiz zor.
ali göktaş     0000-00-00 Helal olsun tekirdagli olarak gurur duyuyorum allah yolunu acik etsin
Erhan Bolkan     0000-00-00 Gurur duyuroruz Tekirdağlı olmasımdan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI