Mustafa Şentop; '' Faik Öztrak konuşuyorsa söylediğinin ne olduğuna bakmayın. IMF lehine konuşuyordur. ''

Mustafa Şentop, IMF konusunda kararlılıklarının altını çizdi ve CHP parti sözcüsü, Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak'ın IMF'nin Türkiye şubesi olduğunu söyledi.

Mustafa Şentop; ''  Faik Öztrak konuşuyorsa söylediğinin ne olduğuna bakmayın. IMF lehine konuşuyordur. ''

T.B.M.M Başkan Vekili ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ'da Roman Federasyonlarının temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıdaki yaptığı açıklamasında; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın, IMF’nin “Türkiye şubesi” olduğunu belirtti.

 Mustafa Şentop, konuşmasında; “IMF aleyhine, IMF’yi bir tehlike olarak göstermeye çalışacak kişiler içerisinde en son konuşabilecek şahıs CHP Sözcüsüdür. Kendisi IMF’nin adeta Türkiye şubesidir. Kemal Derviş Türkiye’ye IMF tarafından gönderilerek ekonominin başına getirildiği zaman, IMF’nin ve Derviş'in sağ kolu olan bürokrat Faik Öztrak’tır. Hazine müsteşarlığına getirilmiştir. IMF politikalarının tek tek uygulayıcısı odur. Bu konuda Faik Öztrak konuşuyorsa söylediğinin ne olduğuna bakmayın. IMF lehine konuşuyordur. Mutlaka IMF adına konuşuyordur.” dedi.

Mustafa Şentop, Türkiye’nin IMF’ye olan borcunun AK Parti döneminde kapatıldığının altını çizerken “Bu konudaki çok net olan tavrımız  herkesçe biliniyor.  IMF ve Türkiye ilişkisi, AK Parti döneminde başlamadı. Bu, 50 yıldan fazla devam eden bir ilişkiydi. 2013 yılının Mayıs ayında bu ilişkiyi bitirdik. Türkiye’nin IMF’ye olan borcunu kapattık. IMF’yi Türkiye’den gönderdik. Bir daha IMF Türkiye’ye gelemeyecektir. Bu konudaki kararlılığımızı gerek Sayın Cumhurbaşkanımız ve gerekse Sayın Maliye Bakanımız ifade ettiler.'' ifadelerini dile getirdi.

mustafa şentop faik öztrak IMF
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI