Mustafa Şentop; Göz yummak ihanet işidir.

AK Parti İstanbul Milletvekili TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, dile getirilemeyen önemli gerçeği ortaya koyan ilk isim oldu.

Mustafa Şentop; Göz yummak ihanet işidir.

Şentop, Zarrab'ın Türkiye için kurulan bir organizasyonun parçası olduğunu söyleyerek, yurtdışına çıkmasına göz yuman, yardımcı olan veya ihmali olanların ortaya çıkarılmasının gerektiğini söyledi. Mustafa Şentop sözlerinin devamında''Türkiye’den gidişinin de bu planının bir parçası olduğu üzerinde düşünmek gerekir. Bu operasyon çerçevesinde bir ihanet işidir''dedi.

Mustafa Şentop, Amerika'dan önce Türkiye sürecine bakmanın gerektiğini belirterek, işin arkasındaki organizasyonun ortaya çıkarılması gerektiğinin altını çizdi.

Zarrab'ın ABD'ne  gidiş sürecinde önemli noktalara vurgu yapan Şentop, ''Sarraf olayı, 17-25 Aralık’ta FETÖ eliyle gerçekleştirilmeye çalışılan operasyonun ABD’de devamı mahiyetinde. Burada da temel aktör olarak Sarraf’ın kullanıldığı görülüyor. O bakımdan bence Sarraf’ın Türkiye’den ABD’ye gidişinin de mercek altına alınması lazım. Bu gidişe masumhane bir gidiş süsü verilmiştir. Karısı ve çocuğuyla birlikte gidiyordu. Ben bunun bir örtü, bir kamuflaj olduğunu düşünüyorum.'' dedi.

mustafa şentop anayasa komisyonu
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı