Öğrenciler Dikkat! YGS Sınav Yerleri Açıklandı.

Öğrenciler Dikkat! YGS sınav yerleri açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasında sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Öğrenciler açılan sayfadan T.C. kimlik numaralarıyla ve şifreleriyle birlikte sınava girecekleri yerleri öğrenebiliyorlar. Sizler de YGS sınav yerlerinizi sorgulamak için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Öğrenciler Dikkat! YGS Sınav Yerleri Açıklandı.

YGS sınav yerleri açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan dakika açıklamasına göre sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Öğrenciler açılan sayfadan T.C. kimlik numaralarıyla ve şifreleriyle birlikte sınava girecekleri yerleri öğrenebiliyorlar. Sizler de YGS sınav yerlerinizi sorgulamak için haberimizi inceleyebilirsiniz.

YGS sınav giriş yerleri


https://ais.osym.gov.tr/


ÖSYM SINAV GİRİŞ BELGELERİ İLE İLGİLİ DUYURUSU
Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.
Bu belgeyi, T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav tarihinin 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebilirsiniz.


Belgenin üzerinde sınava gireceğiniz merkez, bina, salon bilgileriniz ile fotoğrafınız bulunmaktadır. Hiçbir aday sınava giriş belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez.
Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.
Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur.


Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir.
Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.


Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar yenisini internetten edinebileceklerdir.
Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır.


ÖĞRENCİLERİN YGS SINAVINA GİRECEKLERİN YANLARINDA BULUNDURMASI GEREKENLER NELER?
Öğrenciler sınava gelirken kesinlikle, telefon, cüzdan, bozuk para, toka, takı v.b hiçbir şey getirmemeleri gerekiyor. Bunun yanında sınava giriş belgesi ve kimliğini belirten, pasaport, nüfus cüzdanı ya da ehliyeti yanlarında taşımaları mecburi. Adaylar, sınava giriş belgelerini 3 Mart tarihinden itibaren ÖSYM aday işlemleri adresinden alabilirler.
Son dakika haber! YGS sınav yerleri belli oldu. Öğrencilerin merakla beklediği YGS sınav yerleri erişime açıldı. Öğrenciler T.C. kimlik numarasıyla ve şifreleriyle birlikte YGS sınav yerlerini sorgulayabilecekler. Sizler de YGS sınav yerlerinizi sorgulamak için haberimizi inceleyebilirsiniz.

YGS sınav yerleri ÖSYM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’