PKK 25 ÇOCUĞU BOMBALI TUZAKLA KATLETTİ...

PKK, destek vermeyen halkı cezalandırmak hem de bölge halkını devlete karşı kışkırtmak için çocuklara ölüm tuzağı kuruyor.

PKK 25 ÇOCUĞU BOMBALI TUZAKLA KATLETTİ...

Hendek siyasetiyle birlikte bölgede teröre destek vermeyen ve halkın desteğini büyük ölçüde kaybeden terör örgütü PKK, en kalleş ve iğrenç  yöntemini devreye soktu.

 PKK, sokaklar, caddeler ve parklara çocukların kolayca bulabileceği, erişebileceği şekilde bombalar yerleştiriyor. Son iki yılda bu türdeki kalleş pusular 25 çocuğun canına mal oldu. 

Hendek ve barikatlarla özerklik ilanı girişimi ayaklanma teşebbüsünde kanlı terör örgütüne destek vermeyen bölge halkını cezalandırmayı amaçlayan örgüt, son 2 yılda özellikle Şırnak, Ağrı, Diyarbakır, Mardin, Ağrı ile ilçelerinde tuzakladığı bombalarla, 25 çocuğun ölümüne, 40 çocuğun da ağır yaralanmasına ve uzuv kaybı yaşamasına yol açtı.

Türkiye-Suriye sınırında YPG'nin kontrolündeki Parsa Dağı'ndan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olarak etkin pişmanlıktan fayda Ferko kod adlı terörist kan donduran itiraflarda bulundu.

İlk eylem başarılı olunca devam edildi.

"12 Eylül 2015'te Mardin Kızıltepe'de poşet içinde bir evin damına bırakılan patlayıcı ellerinde infilak eden 9 yaşındaki bir çocuk ölünce, telsizden 'Olayın askerin ve polisin üzerine kalmasını sağlayın' talimatı verildi. Oysa o patlayıcıyı oraya örgütün şehir yapılanmasındakiler gizlemişti. Bu olaydan sonra bölgedeki gruplar, açık alanlara, çocukların kolayca bulabileceği şekilde bomba koymaya, çocukların geçeceği yerlere mayın döşemeye başladı. Amaç, örgüte destek vermeyen bölge halkının en acımasız şekilde cezalandırmaktı."

 

PKK ÇOCUK KATİLİ DİYARBAKIR PKK TERÖRRÜ
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması