Şafak Başa'nın kamuoyu açıklaması bir önceki açıklamaları kadar tepki topladı.

TESKİ, eski genel müdürü Şafak Başa'nın açıklamaları olarak yayınlanan haberin ardından kamuoyuna yazılı açıklamada bulunan Şafak Başa aldığı tepkileri savuşturmayı başaramadı.

Şafak Başa'nın kamuoyu açıklaması bir önceki açıklamaları kadar tepki topladı.

TESKİ, eski genel müdürü Şafak Başa'nın Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı hedef alan açıklamaları CHP tabanı başta olmak üzere kamuoyu genelinde tepki almaya devam ediyor.

Şafak Başa'nın geçtiğimiz hafta bir gazetede yayınlanan röportajı CHP, Tekirdağ il örgütünde, CHP genel merkezinde ve kamuoyunda oldukça ses getirirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan, her fırsatta CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu'na yakınlığını dile geitren Şafak Başa'nın Albayrak hakkında sarf ettiği eleştirileri tepkilere yol açtı.

Başa'nın samimiyetten uzak ve salt siyaset amacı güdülerek yapılmış acemice açıklamlar diye nitelendirilen, kendi partilisi belediye başkanını bu dille eleştirmesi tepkilere yol açarken Şafak Başa'nın aday adaylığı sürecinin genel merkez tarafından gözden geçirildiği bilgisi Ankara kulislerinden sızan haberler arasında yer alıyor.

Basında çıkan heberler üzerine kamuoyuna açıklama yayınlamak zorunda kalan Şafak Başa'nın bu sayede tepkileri farklı yönlendirme beklentisinin de boşa çıktığını, tepkilerin daha da arttığını belirten bazı CHP'liler; Şafak Başa, acemice ve talihsizce açıklamalarına devam ederek partinin amblemini parçalara ayırır nitelikte, parti tabanının ayrışmasına yönelik davranış içinde olmaya devam etmiştir.'' değerlendirmesini yapıyorlar.

 

şafak başa kadir albayrak teski chp
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI