Semt pazarında terazi ve baskül kontrolleri

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi zabıta ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor..

Semt pazarında terazi ve baskül kontrolleri

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi zabıta ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
Tekirdağ’da semt pazarlarındaki ölçü ve tartı aletleri kanunu gereği tek tek denetlenirken geçilirken ayrıca gramaj kontrolleri yapıldı. Zabıta ekipleri, süreleri dolan terazi sahiplerini 2019 yılı 1 Ocak ile 28 Şubat tarihleri arasında Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezinde bulunan Ölçü Ayar Biriminde işlemlerinin yapılması hususunda uyardı.

"Vatandaşlarımızın alışverişlerini gönül rahatlığı içerisinde yapabilmeleri için kontrollerimize devam ediyoruz"
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, semt pazarlarında bulunan damgasız, onaysız ve kaçak terazilerin rutin kontrolleri yapıldığını belirtirken, "Denetimlerimizde kaçak terazi kullananlar hakkında işlemler yapılırken, onaysız kullananlar ise onaylı terazi kullanmaları ve ölçü ayar birimimizde kontrollerini yaptırmaları konusunda uyarıldı. Vatandaşlarımızın alışverişlerini gönül rahatlığı içerisinde yapabilmeleri için kontrollerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI