Sen Nasıl TÜRKSÜN!

Ceylan Yeğinsu'dan Türkiye'ye alçak iftira!

Sen Nasıl TÜRKSÜN!

 


New York Times gazetesi elemanlarından Türk olduğu iddia edilen Ceylan Yeğinsu, Türkiye'nin Ermenilerin mallarına el koyduğu iftirasını ortaya attı. Daha önce de bir çok kez Türkiye'yi şikayet eden Yeğinsu, alçak iftiralarıyla saldırmaya devam ediyor

New York Times gazetesinde sıklıkla Türkiye'yle ilgili uydurma haberlere imza atan Türk gazeteci Ceylan Yeğinsu, skandallarına bir yenisini daha ekledi. Yeğinsu, "Türkiye'nin kiliselere ve topraklara el koyması, Ermenileri alarma geçirdi" başlıklı yazısında, devletin, Ermenileri ve diğer gayrimüslim unsurları doğu bölgelerinden uzaklaştırma stratejisini uygulamaya başladığını iddia etti.

Yeğinsu'nun sözde makalesinin hiçbir somut kanıt taşımadan, sadece iddialar ve söylentiler üzerine kurulu oluşu da dikkat çekti.

PKK'ya yönelik operasyonlar sırasında hasar gören dini yapıların restorasyon amacıyla kullanıma kapatılmasını, hükümetin gayrimüslimlerin mallarına el koyma hamlesi olarak yorumlayan Yeğinsu'nun, 1915 olaylarına da atıf yaparak, Amerikalı okuyucularda 'soykırım' çağrışımları yapmaya çalıştığı görüldü.

Ceylan Yeğinsu, hükümetin geçtiğimiz yıl Kamp Armen adlı Ermeni yetimhanesini Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vakfı'na geri vermesini de yazısında hatırlattı; ancak bu gelişmeyi "seçim yatırımı" olarak isimlendirerek, okuyucuyu bir kez daha yanılttı.

TEK TARAFLI YORUMLAR

Yazıda, getirilen ağır eleştirilerin ve ithamların herhangi bir kanıta dayanmamasının yanı sıra, konunun diğer tarafı olan devlet yetkililerinin açıklamalarına yer verilmemesi de, Yeğinsu'nun provokatif üslubunun bir diğer işareti olarak kayıtlara geçti.

Türk asıllı olmasına rağmen, her fırsatta kendi devletini ABD kamuoyuna şikâyet etmekten ve asılsız haberlerle yıpratmaktan çekinmeyen Ceylan Yeğinsu, daha önce de Türkiye'nin terör örgütü DAEŞ'e yardım ve yataklık ettiği iftirasıyla gündeme gelmişti.

türkiye alçak iftira ceylan yeğinsu türkiyeye alçak iftira
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’