Şerafetdin Terzi'den Gelen Şok İstifa Açıklaması CHP'de Şaşkınlıkla Karşılandı.

Siyasette ve sosyal yaşamında gerçekçi, tutarlı ve samimi söylemlerini tavırlarıyla birleştirerek ortaya koymayı ilke edinmiş siyaset ve iş adamı Şerafetdin Terzi'nin CHP üyeliğinden istifa ettiğini duyuran açıklaması siyasi çevrelerde şaşkınlıkla karşılandı.

Şerafetdin Terzi'den Gelen Şok İstifa Açıklaması CHP'de Şaşkınlıkla Karşılandı.

Tekirdağ'da siyaset çevreleri ve CHP örgütleri arasında ismi her zaman saygınlıkla anılan Şerafetdin Terzi kendisine ait  sosyal medaya hesabından yaptığı açıklama ile CHP üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Şerafetdin Terzi'nin istifasını açıklamasını siyaset ve özellikle CHP çevreleri şaşkınlıkla karşılrlarken, Terzi açıklamasında istifası ile ilgili çok önemli detayların altını çizerek dile getirdiği açıklamasının tümünde;

''Sevgili arkadaşlarım;
Memuriyet hayatımın emeklilikle son bulmasının hemen akabinde 2005 yılından bu yana Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı kalarak daha güzel, daha iyi ve huzurlu bir Türkiye için Cumhuriyet Halk Partisi kimliği altında büyük küçük her görev ve sorumluluğu canhıraş bir şekilde yerine getirme çabam sizlerinde takdiridir.
Ülke genelinde de arzu ettiğim gibi parti içerisinde de ‘’demokrasi’’ olgusunun hakkınca var olması için, benim gibi düşünen ve demokrasiye inanan sayısız yol arkadaşımla birlikte mücadelemi her daim gösterdim. <> Ancak Hak, Hukuk ve Adaletin en çok dillendirildiği şu süreçte parti içi demokrasiyi zedeleyen ve benim gibi birçok insanın da inancını ve güvencini kıran bir gerçekte var ki; oda ‘’kirli siyasi ayak oyunlarıdır.’’
Memuriyetim sebebiyle her ne kadar bir süre ayrı kalmak zorunda olsam da, doğup büyüdüğüm Tekirdağ’ıma faydalı olabilmek için uzun yıllardır hiçbir menfaat beklemeden maddi ve manevi tüm sorumlulukları yerine getirme çabası içerisinde oldum. Buna rağmen siyasi ayak oyunlarını sürdüren ve koltuk korumacılığı peşindeki birileri tarafından her geçen dönem biraz daha itibarsızlaştırma ve yok sayılma ile karşı karşıya kalmış bulundum.
Parti içerisinde sinerji ve bağlılık sağlayabilecek, her türlü soruna çözüm üretebilecek ve üyelerin mücadele azmini kamçılayabilecek olan demokratik hak ve özgürlükler olgusunun sadece dillere pelesenk olması ve hakkınca uygulamaya geçirilmemesi bu çatı altındaki mücadele azmimi ve bu mücadeleye olan inancımı derinden ve kalıcı olarak zedelemiştir.
Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında kendimi tek sorumlu gördüğüm ve gönlümde yeri her zaman ayrı olacak olan mücadele arkadaşlarıma 27.04.2018 tarihi itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimi sonlandırdığımı saygılarımla arz ederim.'' Diyor.

Aktif siyaset yaptığı dönemde, kamuoyunun geneli tarafından ciddi duruşunun yanında samimiyeti ve içtenliği doğru siyaset, gerçek söylemler üzerinden yürütmeye gayret gösteren Şerafetdin Terzi'nin CHP üyeliğinden istifasını önemli kayıp olarak yorumlayan CHP li çok sayıdaki kişi Terzi'nin bu radikal kararını gözden geçirerek geri almasını umuyorlar.

şerafetdin terzi chp istifa açıklaması
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı