Sevilay Bozdoğan; ''Şahsım üzerinden AK Parti hedef gösteriliyor.''

AK Parti Tekirdağ İl Başkan yardımcısı Avukat Sevilay Bozdoğan hakkında yayınlanan bir haberde şahsı üzerinden AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığının hedef gösterilmeye çalışıldığını söyledi.

Sevilay Bozdoğan; ''Şahsım üzerinden AK Parti hedef gösteriliyor.''

AK Parti Tekirdağ il başkan yardımcısı Avukat Sevilay Bozdoğan hakkında çıkan bir habere yönelik yaptığı açıklamada önemli noktalara değinirken, şahsında AK Parti Tekirdağ teşkilatlarının başarısının hedef alındığını belirtti.

Sevilay Bozdoğan yaptığı açıklamasında,  Sorgularında ve ifadelerinde bulunduğu bir çok FETÖ şüphelisinin etkin pişmanlıktan faydalanarak verdikleri bilgiler sayesinde emniyetin ve savcılığın önemli operasyonlara imza attığının altını çiziyor.

Hakkındaki haberi gerçek dışı ve iftira olarak değerlendirdiğini belirten Bozdoğan konuyu yargıya taşıdığını açıkladı.

AK parti Tekirdağ il başkan yardımcısı Avukat Sevilay Bozdağan'ın açıklamasının tam metni şu biçimde;

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’nın yakalamış olduğu Tekirdağ genelinde, halkımız üzerindeki  başarı ivmesi siyasi rakiplerimizle birlikte bir takım mihrakları son derece rahatsız etmektedir. Bu rahatsızlığın karşılığı olarak şahsım üzerinden girişilen karalama kampanyasını kamuoyu üzerinde yaratılmaya çalışılan beyhude algı operasyonu olarak değerlendirmekteyim.

Şahsımım siyasi titrini ve buna ek olarak mesleğimi katıp çirkin, asılsız ve vicdandan yoksun sözde haberlerin gerçeklerle uzak, yakın ilişkisi olmadığını bilinmesini istiyorum.

Ben, Avukatım; Mesleğimin açıklaması, gerekliliği ve onuru bu çirkin saldırılarda konu edilemeyecek kadar ulvi  ve kutsaldır. O nedenle burada mesleğim üzerinden bana yöneltilen karalama, iftira girişimleri hakkında adalet ve hukuk neznindeki yasal girişimlerde bulunduğum bilinmelidir.

Sözde haberin içeriğindeki Avukatlığını yapmış olduğum belirtilen sanık hakkında CMK’na göre nöbetçi Avukat sıfatıyla Baro tarafından görevlendirilmiş bulunmaktayım. Bahse konu dosyada, sadece emniyet ve savcılık ifadeleri esnasında bulunmuş olup, dosyanın devamı ile ilgili bir dahlim ve bilgim bulunmamaktadır.

Yapılan o maksatlı haberde, benim FETÖ sanığı bir kişiyi savunduğum vurgusu ile kamuoyu üzerinde yaratılmaya çalışılan algının maksatlı olduğunu belirtmiştim. Ancak bu haberin eksik yapıldığını buradan açık yüreklilikle belirtmek ve düzeltmek isterim.  Ben bir değil birden çok FETÖ sanığı olan kişinin polis ve savcılık ifadeleri alındığı sırada sanık müdafi olarak bulundum.  Bilinmesinde önemli faydanın bulunduğu esas konu işte bu noktada yer almaktadır. 

Benim, ifadelerinde ve sorgularında yer aldığım  çok sayıdaki kişi etkin pişmanlıktan faydalanarak ifadelerinde bu yapıyla mücadele noktasında önemli bilgiler vererek, Tekirdağ’da ve hatta başka illerdeki yapılanmaların çözülmesinde çok önemli katkıları olmuştur. Bu konudaki ayrıntıları daha detaylı biçimde yansıtmaya gerek görmeksizin, haberci kimliğini taşıyan kişilerce araştırılmalı ve gerçekler üzerinden kamuoyuna yansıtılmalıdır inancındayım.

Siyasi kimliğim üzerinden bu konuda girişilen karalama ise çok daha farklı maksatları ve amaçları taşımaktadır.

AK Parti teşkilatları Tekirdağ genelinde önemli performansa erişmiştir. Partimizin yönetim organları arasındaki koordinasyonun sağladığı bu başarı ivmesi siyasi rakiplerimizi rahatsız etmekle birlikte partililerimiz olarak kabullenmemizin olanaksız olduğu bir takım mihrakların yıkıcı iştahlarını kabartmıştır. Şahıslar üzerinden karalama yöntemini benimseyen bu mihraklar çevrelerinde barındırdıkları kendilerine haberci veya gazeteci diyebilen  kişileri kullanarak kamuoyunu olumsuz yönlendirebilecekleri hevesine kapılmalarını ibrete izliyoruz.

AK Parti Tekirdağ teşkilatları üzerinde yoğunlaşan asılsız ve maksatlı girişimlerin kaynağı bizce bilinmekle birlikte bunların maksatları da ortadadır. AK Parti’nin Tekirdağ genelindeki başarılı çıkışı, halkın tüm kesimleriyle bütünleşmeye yönelik kazandığı olumlu hava ve hizmet kervanının halk üzerinde AK Partiye olan yoğun beğeni ve teveccühün artması  bu kişileri son derce rahatsız etmektedir.

Sonuç olarak; il başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe başkanlarımız ve hatta mahalle yetkililerimize kadar uzanan  karalama kampanyalarına gerekli cevabımız çalışarak, halkımız ve partililerimizle bütünleşme sürdürülerek  verilmeye devam edecektir.

 

Avukat Sevilay BOZDOĞAN

AK PARTİ Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı

sevilay bozdoğan ak parti
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
hayri     2018-01-21 Sizin gibi hakkaniyet ve vicdan sahibi helal süt emmiş kimseler olmasaydı bu fetö daha çok canlar yakacaktı. İyi ki varsınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı