Son Dakika! 2 Bakan İstifa Etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının hemen ardından İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı istifasını sundu.

Son Dakika! 2 Bakan İstifa Etti.

Belçika'da İçişleri Bakanı Jan Jambon, ardından Adalet Bakanı Koen Geens Başbakan Charles Michel'e istifasını sundu.

Belçika'da Brüksel'i kana bulayan saldırıların ardından resmen hükümet krizi yaşanıyor... Bugün önce İçişleri Bakanı Jan Jambon, ardından Adalet Bakanı Koen Geens Başbakan Charles Michel'e istifasını sundu. Michel, iki bakanın talebini de reddetti. İstifaların, Belçika ve Hollanda'nın ihmallerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının hemen ardından sunulduğu ortaya çıktı. 

Belçika Adalet Bakanı, Koen Geens, Erdoğan'ın açıklamaları üzerine 'O zaman terör bağlantısını bilmiyorduk' cevabını verdi.

ERDOĞAN: BİZ YAKALADIK ONLAR BIRAKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel bombacısı İbrahim El Bakraoui için, “Gaziantep’te yakalayıp sınır dışı ettiğimiz kişidir. 14 Temmuz 2015’te nota ile Belçika Büyükelçiliğine iletmişiz. Ama Belçika serbest bırakmıştır” açıklamasını yaptımıştı.

Erdoğan: Bombacıyı elimizle teslim ettik bıraktılar
Erdoğan: Bombacıyı elimizle teslim ettik bıraktılarCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel bombacısı İbrahim El Bakraoui için, “Gaziantep’te yakalayıp sınır dışı ettiğimiz kişidir.
14 Temmuz 2015’te nota ile Belçika Büyükelçiliğine iletmişiz. Ama Belçika serbest bırakmıştır” açıklamasını yaptımıştı.


HOLLANDA'DA BAŞBAKAN İSTİFAYA ÇAĞRILDI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'nin Brüksel saldırılarında yer alan bir militanı Hollanda'ya sınırdışı ettiği ancak Hollanda ile Belçika'nın önlem almadığını söylemesi Belçika'nın yanısıra Hollanda'da tartışmaya yol açtı. 

Hollanda'daki muhalefet partileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iddialarıyla ilgili hükümetin açıklama yapmasını istedi. 

Hollanda'da hükümete en sert tepki ise, Türkiye ve İslam karşıtı politikalarıyla bilinen ana muhalefetteki aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin lideri Geert Wilders'den geldi.

Independent gazetesi: Belçika'nın hatalar zinciri saldırıyı getirdi
Independent: Belçika'nın hatalar zinciri saldırıyı getirdiİngiliz Independent gazetesi manşetten verdiği haberinde Brüksel'de 31 kişinin hayatını kaybetmesine ve yüzlerce kişinin de ölmesine neden oldu.
Erdoğan'ın açıklamasının yer aldığı haberi Twitter'dan paylaşan Wilders, "Eğer bu doğruysa o zaman Başbakan Rutte istifa etmeli" ifadesini kullandı. 

Hollanda basını ise, eğer iddialar doğruysa bu Hollanda ile Belçika arasında da gerginliğe yol açacak yorumunda bulundu. Brüksel'de Zevantem Havalimanı'nda kendisini havaya uçuran İbrahim El Bakraoui Haziran 2015'te Hollanda'ya iade edildikten bir süre sonra ortadan kaybolmuştu.

34 KİŞİ ÖLMÜŞ, 250 KİŞİ YARALANMIŞTI 
Belçika'nın başkenti Brüksel'de  salı günü havaalanı ve metroda meydana gelen üç bombalı saldırıda 34 kişi ölmüş, 250 kişi de yaralanmıştı.   

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakan İstifa Etti Koen Geens Jan Jambon Charles Michel
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI