Start Verildi! Hızlı Tren Çerkezköy ve Çorlu’dan Geçecek

Tekirdağ-Hayrabolu Yolu’nun temelini atmak için Tekirdağ'a gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Trakya’nın Hızlı Tren’i için ihale süreci başladığı belirtti.

Start Verildi! Hızlı Tren Çerkezköy ve Çorlu’dan Geçecek

Tekirdağ-Hayrabolu Yolu’nun temelini atmak için Tekirdağ'a gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Trakya’nın Hızlı Tren’i için ihale süreci başladığı  belirtti.

Tekirdağ-Muratlı Çevre Yolu ve Kapaklı-Saray Çevre Yolu'nun toplam maliyetinin 224 milyon lira olduğunu bildirdi.

Arslan törende yaptığı konuşmada, iki projenin toplam maliyetinin 224 milyon lira,. İstanbul-Avrupa Hızlı Tren Projesi’nin Tekirdağ’dan, Çerkezköy’den, Çorlu’dan geçecek, “Bu sene ocak ayında geldiğimizde onun da sözünü vermiştik, ihale sürecini başlattık. Hızlı tren olarak inşallah Avrupa’ya Tekirdağ’ı bağladığımız gibi Bakü-Tiflis-Kars ile birlikte Tekirdağ’da üretilen ürünleri Orta Asya’ya Uzak Doğu’ya kadar gönderebilecek hale geleceğiz” ifadelerini kullandı. 

Arslan, yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü’nüde  Cumhuriyetin 100. kuruluş yılı olan 2023’te açmayı planladıklarını hatırlatarak, “1915 Çanakkale Köprüsü üzerinden hem Tekirdağ’ı hem Trakya’yı hem de Avrupa’yı Ege’ye, Batı Akdeniz’e bağlamakla ilgili önemli hedefimiz, rüyamız vardı. Bizim farkımız, hayal edip rüya görmekle kalmıyoruz, hayal edip gerçekleştiriyoruz. Bu sene 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelini attık. Sadece köprünün yapılmasıyla ilgili 2 kuru havuz yapıyoruz ki 2 futbol sahası büyüklüğünde” dedi.

 

trakya hızkıtren Bakan Ahmet Arslan Tekirdağ-Hayrabolu Yolu 1915 Çanakkale Köprüsü
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı