DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 721442-0,22%
Tekirdağ
23°

AÇIK

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 5 Nisan Çarşamba günü toplanacak

ABONE OL
31 Mayıs 2020 23:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince 2017 yılı Nisan ayı meclis toplantısını 5 Nisan 2017 Çarşamba günü gerçekleştirecek.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat başkanlığında Süleymanpaşa Gençlik Merkezi’nde saat 10.00’da gerçekleştirilecek toplantıda 16 gündem maddesi, komisyonlardan ve müdürlüklerden gelen evraklar görüşülerek karara bağlanacak.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE MECLİSİ NİSAN 2017 MECLİS GÜNDEMİ

1- Mülkiyeti Belediyemize ait, Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Banarlı Mahallesi 1037 parselde ‘’Çamlık’’ olarak kayıtlı 5.125,00 m2 alana sahip taşınmazın, Piknik Alanı olarak kullanmak üzere kiralanması Levent YAVUZ tarafından talep edilmiş olup, Süleymanpaşa Belediye Encümeninin 24.11.2016 tarih ve 1704 sayılı kararı ile taşınmazın 3 (üç) yıllığına kiralanmak üzere ihale dosyasının hazırlanması kararı alınmıştır. Kiralama talebinde bulunulan taşınmaz üzerinde yapmayı düşünülen yatırımların gerçekleştirilebilmesi için 3 yıl sürenin yetersiz kalacağını, en az 10 yıllık kiralama yapılması gerektiğini beyan ettiğinden Belediye Meclisinde görüşülmüş olup, Süleymanpaşa Belediye Meclisinin 01.02.2017 tarih ve 35 sayılı kararı ile talebin reddine karar verilmiştir. Bahse konu taşınmazın yeniden kiralanması talep edilmiş olup, taşınmazın kiralanması ile ilgili ihale dosyasının hazırlanıp hazırlanmayacağı, hazırlanacaksa ne kadar süre ile kiralanacağı konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

2- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 33. Maddesinin (a) fıkrası gereğince, Belediye Meclisinin kendi üyeleri arasından bir (1) yıl süreyle, gizli oyla üç (3) adet Encümen Üyesinin seçilmesi gerektiğinden Encümen Üyesi seçiminin ilgili kanun maddesi gereğince belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

3-5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesinde “ Belediye Meclisi, üyeleri arasından en az üç, en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir.” denilmektedir. Yine aynı maddede “İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur.” denilmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna üye seçilmesi gerektiğinden İmar ve Bayındırlık Komisyonunun kaç kişiden oluşacağının ve süresinin tespit edilerek, İmar ve Bayındırlık Komisyon Üyesi seçiminin ilgili kanun maddesi gereğince belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması

4-5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesinde “Belediye Meclisi, Üyeleri arasından en az üç en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir. ” denilmektedir. Yine aynı maddede “ İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur. ” denilmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, Plan ve Bütçe Komisyonuna üye seçilmesi gerekmektedir. Plan ve Bütçe Komisyonunun kaç kişiden oluşacağının ve süresinin tespit edilerek, Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi seçiminin ilgili kanun maddesi gereğince konunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

5- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesinde “ Belediye Meclisi, üyeleri arasından en az üç, en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir.” denilmektedir. Yine aynı maddede “ İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur. ” denilmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, Çevre, Sağlık ve Diğer İşler Komisyonuna üye seçilmesi gerekmektedir. Çevre Sağlık ve Diğer İşler Komisyonunun kaç kişiden oluşacağının ve süresinin tespit edilerek, Çevre, Sağlık ve Diğer İşler Komisyon Üyesi seçiminin ilgili kanun maddesi gereğince konunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

6- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesinde “ Belediye Meclisi, üyeleri arasından en az üç, en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir.” denilmektedir. Yine aynı maddede “İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur.” denilmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, Kültür Komisyonuna üye seçilmesi gerektiğinden Kültür Komisyonunun kaç kişiden oluşacağının ve süresinin tespit edilerek, Kültür Komisyon Üyesi seçiminin ilgili kanun maddesi gereğince konunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

7-5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesinde “ Belediye Meclisi, üyeleri arasından en az üç, en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir.” denilmektedir. Yine aynı maddede “İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur.” denilmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, Tarım Komisyonuna üye seçilmesi gerektiğinden Tarım Komisyonunun kaç kişiden oluşacağının ve süresinin tespit edilerek, Tarım Komisyon Üyesi seçiminin ilgili kanun maddesi gereğince konunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

8- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesinde “ Belediye Meclisi, üyeleri arasından en az üç, en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir.” denilmektedir. Yine aynı maddede “ İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur. ” denilmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, Fırsat Eşitliği Komisyonuna üye seçilmesi gerekmektedir. Fırsat Eşitliği Komisyonunun kaç kişiden oluşacağının ve süresinin tespit edilerek, Fırsat Eşitliği Komisyon Üyesi seçiminin ilgili kanun maddesi gereğince konunun belediye meclisinde karara bağlanması.

9- Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin 03.03.2017 Tarih ve 5979 sayı ile Belediyemize sunduğu dilekçede; her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘’Karadeniz Yayla Şenlikleri ’’ etkinliğinin 2017 yılında 30 Haziran-02 Temmuz günleri arasında yapılacağı ve Derneğin Yönetim Kurulu Kararı ile Süleymanpaşa Belediyesi Yayla Şenlikleri ismi altında Süleymanpaşa Belediyesi ile ortaklaşa organize edilmesi hususunun kabul edildiği belirtilmiştir. Etkinliğin ortaklaşa organize edilmesi ve şenlik giderlerinin Basın Yayın ve Halkla İlişiler Müdürlüğü bütçesinden harcama yapılabilmesi konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

10- Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesi Eskicami Mahallesi 81 ada 22 parselde ihdas takas ve ifraz işlemlerinin yapılması talep edilmiştir. Takasa konu parsellerden ihdas parseli 81 ada b parsel= 8,60 m2 cinsi arsa, a(Yol) parsel= 33,11 m2 cinsi yoldur. Takas işleminin yapılıp yapılmaması konusunun belediyemiz meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

11-Meclis Denetim Komisyonu, Belediyemizin 2016 Mali Yılı Tablolarının incelemesini tamamlamış ve raporunu Başkanlık Makamına sunmuştur. Meclis Denetim Komisyonu raporu hakkında belediye meclisinin bilgilendirilmesi

12-Tekirdağspor Kulübü Derneği’nin 15.03.2017 tarihli dilekçesi ile, Mülkiyeti Belediyemize ait, Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Barbaros Mahallesinde bulunan tapuda, 860 parselde kayıtlı, imar planında “Spor Alanı” olarak ayrılmış taşınmazın, Tekirdağspor Kulübü Derneği tarafından, Süleymanpaşa İlçesi içerisindeki yetişkinler, engelliler, kadınlar, gençler ve çocuklara yönelik sportif faaliyetlerin yerine getirilmesi ve Tekirdağspor Kulübü Derneği sporcularının antreman sahası ile soyunma odaları, dinlenme v.b. ihtiyaçlarının karşılanması için 10 yıllığına tahsis edilmesi talep edilmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18/e maddesine göre mülkiyeti Belediyeye ait taşınmazların tahsisine Belediye Meclisi yetkili olduğundan, adı geçen taşınmazın Tekirdağspor Kulübü Derneği adına tahsis işlemlerinin yapılıp yapılamayacağı, eğer tahsis işlemleri yapılacaksa Tekirdağspor Kulübü Derneği ile protokol yapılması için Süleymanpaşa Belediye Başkanı M. Ekrem EŞKİNAT’a yetki verilmesi konusunun belediyemiz meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

13- 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 41. Maddesi ve Kamu İdarelerinde Hazırlanacak Faaliyet Raporları Hakkında Yönetmelik Usul ve Esaslarına uygun olarak hazırlanan Süleymanpaşa Belediyesinin 2016 Mali Yılı İdare Faaliyet Raporunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

14- 5957 Sayılı Sebze ve Meyveler ile Yeterli Arz ve Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 12.07.2012 tarih ve 28351 sayılı resmi gazetede yayımlanan Pazar Yerleri Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre; imar planında Pazar yeri olarak ayrılmış olan; Yavuz mahallesi Ruşen Güneş Caddesi ile Tintin Pınar Caddesinin kesiştiği alanda Pazar yerinin kurulması konusu 01.02.2017 tarih ve 44 sayılı kararı ile Belediye meclisimizce kabul edilmiştir. Mevcut alanda, ilgili yönetmelikler gereği modern ve çok katlı Pazar yeri inşa edileceğinden bu alan içerisinde halen faaliyet gösteren Perşembe ve Pazartesi kurulan semt pazarlarının inşaat bitimine kadar, 100.yıl Mumcu Çeşme Caddesinin Yakup Göçmen sokak ile Nurettin Ersin sokak arasında kalan kısmı ile Hamit Kaplan sokak, Kızılcık sokak, Mazı sokak, Lider sokak, Ahu sokak, Ali Yücel sokak, Nejat Tümer sokak ve Şenol Kartal Caddesi üzerine kurulmasına ve Pazar Yerleri Hakkında Yönetmelik esaslarına göre hazırlanan Tahsis takviminin iptal edilip, toplanan başvuru evraklarının inşaat bitiminde tahsis işlemlerinde kullanılması için arşivlenerek muhafaza edilmesi ve Pazar yeri inşaatı tamamlanıp faaliyete başlayacak duruma ulaştığında, toplanan taleplere, ilgili yönetmelik gereği kura yolu ile tahsis işlemi uygulanmasının belediyemiz meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

15- Süleymanpaşa İlçesi Hürriyet Mahallesi 66 pafta, 2547 ada, 1 parselde yapılması planlanan belediye hizmet binasının projelerinin temini maksadıyla; mimari proje yarışması düzenlenmesi planlanmaktadır. 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 23. Maddesi ve Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliğine istinaden, ilgili alana ait mimari ve uygulama projelerinin tasarım yarışması ile yaptırılmasının belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

16-1 Adet M1 sınıfı yolcu taşımasında kullanılan ve sürücü dahil en fazla 9 oturma yeri olan motorlu aracın stratejik plan kapsamında 2017 yılı T cetveline işlenmesi konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

17-Belediye Meclisinin Mart ayında yapmış olduğu toplantısında Belediyemiz İhtisas Komisyonlarına havale edilen evrakların belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

18- Belediye Başkanlığımıza 3194 Sayılı İmar Kanununun 8(b) maddesi gereğince Belediye Meclisi tarafından görüşülmek üzere meclis gündemi hazırlandıktan sonra havale edilen plan değişikliği tekliflerinin ve belediyemiz birimlerinden gelen, mecliste görüşülmesi gereken evrakların görüşülerek karara bağlanması.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.