DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 7212340,00%
Tekirdağ
23°

AÇIK

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 6 Nisan Çarşamba günü toplanacak

ABONE OL
31 Mayıs 2020 23:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince 2016 yılı nisan ayı meclis toplantısını 6 Nisan 2016 Çarşamba günü gerçekleştirecek.

Saat 10.00’da Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek toplantıda 25 gündem maddesi görüşülecek.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE MECLİSİ NİSAN 2016 MECLİS GÜNDEMİ

 1- Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Yavuz Mahallesi, 727 ada, 279 parsel ve 636 ada, 278 parsellerin mülkiyeti Mehmet Ruhi ALTUN’a ait olup, taşınmazların bir kısmının imar planlarında yol ve parkta kalmakta olduğu belirtilerek bu taşınmazların kamulaştırılması mümkün değil ise eş değer bir parselle trampa edilmesi talep konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

2- Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesi, Ertuğrul Mahallesinde bulunan bedesten çevresinin Özel Proje Alanı 1 kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığının sorumluluğunda bulunduğundan söz konusu alanın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine devredilmesi ve bu konuda Belediye Başkanına yetki verilmesi konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

3- Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Hürriyet Mahallesi Atılım Sitesi arkasında bulunan içerisinde yaklaşık 3 dönümlük çamlık arazinin olduğu, Belediyemiz yetki ve sorumluluğundaki alanı KOSGEB destekli işletme açabilmek için Gülcan KARAKAŞ tarafından kiralanması talep konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

4- Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Hürriyet Mahallesi Atılım Sitesi girişinde bulunan içerisinde yaklaşık 50m2’lik binanın olduğu, Belediyemiz yetki ve sorumluluğundaki alanı KOSGEB destekli işyeri açabilmek için Gülcan KARAKAŞ tarafından kiralanması talep konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

5- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 19. Maddesi ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği’nin 5. Maddesinin 1. Fıkrası gereğince, Belediye Meclisinin kendi üyeleri arasından 1 Asil 1 Yedek Meclis Başkan Vekili seçilmesi gerektiğinden Birinci Meclis Başkan Vekili ve İkinci Meclis Başkan Vekili seçiminin yapılması konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

6- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 19. Maddesi ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği’nin 5. Maddesinin 1. Fıkrası gereğince, Belediye Meclisinin kendi üyeleri arasından 2 Asil, 2 Yedek Meclis Kâtibi seçilmesi gerektiğinden, 2 Asil, 2 Yedek Meclis Kâtibi seçiminin yapılması konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

7- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 33. Maddesinin (a) fıkrası gereğince, Belediye Meclisinin kendi üyeleri arasından bir (1) yıl süreyle, gizli oyla üç (3) adet Encümen Üyesinin seçilmesi gerektiğinden Encümen Üyesi seçiminin ilgili Kanun maddesi gereğince Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

8 – 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesinde “ Belediye Meclisi, üyeleri arasından en az üç, en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir.” denilmektedir. Yine aynı maddede “İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur.” denilmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna üye seçilmesi gerektiğinden İmar ve Bayındırlık Komisyonunun kaç kişiden oluşacağının ve süresinin tespit edilerek, İmar ve Bayındırlık Komisyon Üyesi seçiminin ilgili Kanun maddesi gereğince Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

9- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesinde “Belediye Meclisi, Üyeleri arasından en az üç en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir. ” denilmektedir. Yine aynı maddede “ İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur. ” denilmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, Plan ve Bütçe Komisyonuna üye seçilmesi gerekmektedir. Plan ve Bütçe Komisyonunun kaç kişiden oluşacağının ve süresinin tespit edilerek, Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi seçiminin ilgili Kanun maddesi gereğince konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

10- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesinde “ Belediye Meclisi, üyeleri arasından en az üç, en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir. ” denilmektedir. Yine aynı maddede “ İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur. ” denilmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, Çevre, Sağlık ve Diğer İşler Komisyonuna üye seçilmesi gerekmektedir. Çevre Sağlık ve Diğer İşler Komisyonunun kaç kişiden oluşacağının ve süresinin tespit edilerek, Çevre, Sağlık ve Diğer İşler Komisyon Üyesi seçiminin ilgili Kanun maddesi gereğince konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

11- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesinde “ Belediye Meclisi, üyeleri arasından en az üç, en fazla beş kişiden oluşan İhtisas Komisyonları kurabilir ve komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı Meclis Kararında belirtilir.” denilmektedir. Yine aynı maddede “İhtisas Komisyonları her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin Meclisteki üye sayısının Meclis üye tam sayısına oranlaması suretiyle oluşur.” denilmektedir. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, Kültür Komisyonuna üye seçilmesi gerektiğinden Kültür Komisyonunun kaç kişiden oluşacağının ve süresinin tespit edilerek, Kültür Komisyon Üyesi seçiminin ilgili Kanun maddesi gereğince konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

12- 03.02.2016 tarih ve 89 Sayılı Süleymanpaşa Belediyesi Meclis Kararına istinaden, Mülkiyetleri Belediyemize ait, İlimiz Süleymanpaşa İlçesi, Zafer Mahallesi 1700 Ada 9 nolu parsel üzerinde Aydoğdu Aile Sağlığı Merkezi, Köseilyas Mahallesi 1449 parsel üzerinde Değirmenaltı Aile Sağlığı Merkezlerinin Sağlık hizmetlerinin tek elden, etkin ve verimli yürütülebilmesi adına dinamik yapılarının güçlendirilebilmesi ve büyük çaplı bakım onarım işlerinin yapılabilmesi amacıyla Tekirdağ Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğünün devir taleplerinin uygunluğuna karar verilmiş olup devir işlemlerinin uygunluğuna karar verilmişti. 02.03.2016 Tarih ve 143 Sayılı Süleymanpaşa Belediyesi Meclis Kararı ekindeki listede belirtilen, mülkiyeti Belediyemize ait Aile Sağlık Merkezi olarak kullanılan taşınmazların ve aynı listede belirtilen alanlarda, Belediyemize ait arsalardan Aile Sağlığı Merkezi yapımına uygun alanların Tekirdağ Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü adına devir işlemlerinin yapılıp yapılmayacağı konuları Belediye Meclisince görüşülerek, Belediyemize ait arsalardan Aile Sağlığı Merkezi yapımına uygun alanların Tekirdağ Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü adına devir işlemlerinin uygunluğuna karar verilmişti. Devir işlemlerinin yapılabilmesi için, devir edilmesi planlanan, Belediyemize ait arsalardan Aile Sağlığı Merkezi yapımına uygun alanların ada-parsel bilgilerinin belirlenmesi ve devirin bedelli yada bedelsiz olarak yapılması konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

13- Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Ortacami Mahallesi, 1641 ada, 2 parsel mülkiyeti Faruk PEDÜK’e  ait olup, taşınmazın imar planlarında yol ve park alanında kalmakta olduğu belirtilerek bu taşınmazın kamulaştırılması talep konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

14-Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Yavuz Mahallesi 2358 ada 126 parselin güneydoğusundaki alanın ihdasen oluşturulmasından sonra 2358 ada ada 126 parsel ile tevhiti için satışının yapılması talep edilmiştir. İhdas parseli 2358 ada A parsel= 2,41 m2 cinsi arsa, 2358 ada 126 parsel= 732,89 m2 cinsi arsa, miktar düzeltmesinden sonra 2358 ada 126 parsel= 733,02 m2 cinsi arsa, tevhit parseli 2358 ada B parsel= 735,43 m2 cinsi arsadır. Satış işleminin yapılıp yapılmaması konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

15- Mutlukent Esenlik Hiz. Kültür Sanat A.Ş.’nin 01.03.2016 tarihli dilekçesine istinaden, Mutlukent Esenlik Hizmetleri Kültür ve Sanat A.Ş. tarafından, Hürriyet Mah. Sancak Cad. ve Yahya Kemal Beyatlı Cad. arasında kalan, imar planında park alanı olarak gözüken tescilsiz alanın (Sancak Cafe), çay bahçesi ve büfe olarak işletilmesi talebi Belediye Meclisinde görüşülmüş ve 02.03.2016 Tarih ve 149 Sayılı Süleymanpaşa Belediyesi Meclis Kararı ile adı geçen taşınmazın, Mutlukent Esenlik Hizmetleri Kültür ve Sanat A.Ş. tarafından çay bahçesi ve büfe olarak işletilmesi uygun bulunmuştu. Kiralama işlemlerinin yapılabilmesi için, kiralanması planlanan taşınmazın ne kadar süre ile kiralanacağının ve kira bedelinin de belirlenmesi konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

16- Meclis Denetim Komisyonu Belediyemizin 2015 Mali Yılı tablolarının incelemesini tamamlamış ve raporunu Başkanlık Makamına sunmuş olup, rapor hakkında Belediye Meclisinin bilgilendirilmesi konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

17-Tarihimizin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla geçmişte derin izler bırakan, soğuk ayazda karlar içinde zorlukla yürüyen Sarıkamış Şehitlerini temsilen “Sarıkamış Asker Heykeli” nin Süleymanpaşa İlçesinde uygun görülen bir yere yapılması konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

18- Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Yavuz Mahallesi, 2241 ada, 363 parsel, 2085 ada, 1 parsel, 2084 ada, 329 parsel nolu taşınmazlarla ilgili kamulaştırma işlemlerinin başlatılması talep edildiğinden konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

19- Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Aydoğdu Mahallesi, 2445 ada, 1 parsel, 2444 ada, 1 parsel nolu taşınmazlarla ilgili kamulaştırma işlemlerinin başlatılması talep edildiğinden konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

20- Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Eskicami Mahallesi, 700 ada, 428 nolu parselde kayıtlı taşınmaz Süleymanpaşa Belediyesine ait olup, Kemal İLHAN’ın satış talep konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

21- 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 41. Maddesi ve Kamu İdarelerinde Hazırlanacak Faaliyet Raporları Hakkında Yönetmelik Usul ve Esaslarına uygun olarak Süleymanpaşa Belediyesinin 2015 Mali Yılı İdare Faaliyet Raporu hazırlanmış olup, konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

22- Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Kumbağ Mahallesi 1576 ve 1577 parselde kayıtlı taşınmazların yolda kalan kısımlarıyla ihdas edilecek bölümün takası ile oluşan alanın bu parseller ile tevhit edilmesi talep edilmektedir. İhdas parseli K parsel= 230,53 m2 cinsi arsa, 1576 parsel= 855,00 m2 cinsi arsa, miktar düzeltmesinden sonra 1576 parsel= 853,94 m2 cinsi arsa, 1576 parselin ifrazından sonra oluşan parsellerden a parsel= 818,35 m2 cinsi arsa, b parsel= 35,09 m2 cinsi yol, 1577 parsel= 193,00 m2 cinsi arsa, miktar düzeltmesinden sonra 1577 parsel= 193,41 m2 cinsi arsa, 1577 parselin ifrazından oluşan parsellerden c parsel= 140,83 m2 cinsi arsa, d parsel= 52,58 m2 cinsi yol, yollar ile takastan sonra K, a ve c parsellerin tevhit edilmesi ile oluşan T parsel= 1190,21 m2 cinsi arsadır. Takas işleminin yapılıp, yapılmaması konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

23-Evlendirme Memurluğu Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinden ayrılmış olup, Yazı İşleri Müdürlüğüne devredildiğinden yeniden hazırlanan Özel Kalem Müdürlüğüne ait Görev ve Çalışma Esasları Yönetmeliği konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

24- Belediye Meclisinin Mart ayında yapmış olduğu toplantısında Belediyemiz İhtisas Komisyonlarına havale edilen evrakların Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

25- Belediye Başkanlığımıza 3194 Sayılı İmar Kanununun 8(b) maddesi gereğince Belediye Meclisi tarafından görüşülmek üzere havale edilen plan değişikliği tekliflerinin ve belediyemiz birimlerinden gelen, mecliste görüşülmesi gereken evrakların görüşülerek karara bağlanması.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.