Süleymanpaşa'da, bazı oda başkanları kendi belediye başkanlarının ismini seçime aylar varken açıkladılar.

Süleymanpaşa'da bazı oda başkanlarının Mart, 2019 yerel seçimlerinde destekleyecekleri adayın ismini aday adaylığı sürecinde basın açıklaması ile ortaya koymalarının ardından gelişen tepkiler gündemin ilk sırasına yerleşti.

Süleymanpaşa'da, bazı oda başkanları kendi belediye başkanlarının ismini seçime aylar varken açıkladılar.

Tekirdağ, Süleymanpaşa'da faaliyet gösteren meslek odalarının yöneticilerinin veya başkanlarının adına yapılan, AK Parti'den Süleymanpaşa Belediyesine  aday adayı olan Ali Rıza Eti'nin desteklendiği yönündeki açıklamaya tepkiler gecikmedi.

Bazı meslek odalarının başkanlarınında aralarında bulunduğu gurubun yaptığı basın açıklamasına ilk tepkiler, odalara kayıtlı diğer üyelerden gelirken, CHP ve MHP başta olmak üzere siyasi partilerin yöneticileri ile birlikte belediye başkanlığı için aday adayı olan isimlerin bu açıklamya yönelik nasıl bir tavır alacakları ve nasıl bir yaklaşım gösterecekleri merak ediliyor.

AK Parti çevrerinden gelen ilk tepkiler ve değerlendirmeler ise, geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen ülke genelindeki temayül yoklamasının ardından denk getirilen bu açıklamanın, parti içi dengeleri olumsuz etkileyebileceği ihtimali ile birlikte Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın otoritesinin bu güne kadarki geleneğinin dışında hareket eden bir gurubun, Süleymanpaşa ilçesindeki meslek odalarının tüm mensuplarını bağlamayan bir girişimi olarak değerlendirildi.

AK Parti'den aday adayı olan diğer isimlerin bu açıklama karşısında takınacakları tavrın ne olacağı merak edilen konuların başında geliyor.

Fotoğraf Kaynak:Hakkı Denkleştirici

ODA BAŞKANLARI TARAFINDAN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

 

ali rıza eti ak parti oda başkanları
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI