DOLAR 32,2097 0.08%
EURO 35,0271 0.05%
ALTIN 2.517,390,29
BITCOIN 22873367,03%
Tekirdağ
19°

PARÇALI BULUTLU


Warning: include(api/api_helper.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/tekirda1/tekirdagnethaber.com/wp-content/themes/haberadam/api/namaz_vakitleri.php on line 2

Warning: include(api/api_helper.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/tekirda1/tekirdagnethaber.com/wp-content/themes/haberadam/api/namaz_vakitleri.php on line 2

Warning: include(): Failed opening 'api/api_helper.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/tekirda1/tekirdagnethaber.com/wp-content/themes/haberadam/api/namaz_vakitleri.php on line 2

Warning: include(../inc/NamazVakitleri.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/tekirda1/tekirdagnethaber.com/wp-content/themes/haberadam/api/namaz_vakitleri.php on line 19

Warning: include(../inc/NamazVakitleri.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/tekirda1/tekirdagnethaber.com/wp-content/themes/haberadam/api/namaz_vakitleri.php on line 19

Warning: include(): Failed opening '../inc/NamazVakitleri.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/tekirda1/tekirdagnethaber.com/wp-content/themes/haberadam/api/namaz_vakitleri.php on line 19

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/tekirda1/tekirdagnethaber.com/wp-content/themes/haberadam/api/namaz_vakitleri.php on line 28
13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Taşeron İşçiler 2016 da ne zaman kadroya alınacak?

ABONE OL
13 Mart 2021 17:29
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ Malkara‘da DİSK İlçe Başkanı Yusuf Ceylan, taşeron işçilere kadro verilmesini istediklerini belirtti.
DİSK Malkara İlçe Başkanı Yusuf Ceylan, yeni makamında ilk açıklamasını yaptı. DİSK tarafından başlatılan ‘Taşeron İşçilere Kadro İstiyoruz’ kampanyasına destek verdiğini vurgulayan Ceylan, “Malkara’da bununla ilgili afişler astık. Sendikamızın bu mücadelesinin sonuna kadar arkasında duracağız” dedi. 

Ana caddelerdeki iş yerlerine afişler asıldığını belirten İlçe Başkanı Yusuf Ceylan, “Kamuda kadrolu işçilerle birlikte yan yana çalışan, aracı şirket değişse de aralıksız çalışmaya devam eden işçiler, adalete ve vicdana aykırı bir şekilde asgari ücretle sefalet koşullarında yaşamaya çalışmaktadırlar. Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesine ilişkin bütün işler, daimi iş niteliğindedir. Bu nedenle kamu hizmetlerinde taşeron çalıştırılmasını uygun görmüyoruz” diye konuştu.
 
18.12.2015 Yerel yönetimlere yeni düzenleme geliyor

AK Parti, yerel yönetimlerle ilgili yeni bir yasal düzenleme için harekete geçiyor. Düzenlemede;  yerel yönetimlerin finansmanı, belediye başkanlarının yetkileri ve özlük hakları, imar ve personel rejimi ile uygulamada yaşanan sorunları giderici çözümler amaçlanıyor. 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, yerel yönetimlerle ilgili daha önce çıkan yasaların uygulamasından kaynaklanan sıkıntılar yaşandığını belirterek, dinamik bir birim olan yerel yönetimlerin yasalarında da zaman içinde ihtiyaçlara göre değişikliğe gidilmesinin doğal olduğunu söyledi. Detaylar için tıklayın!

 
07.12.2015 200 bin taşerona kadro için süreç başladı
 
Kamuda çalışan taşeron işçilerin gözü kulağı Bakanlar Kurulu’nda… Asıl işi yapan taşeronlara kadro için süreç başladı.
Taşeronlara yönelik liste Hazine, Devlet Personel Başkanlığı, Çalışma Bakanlığı ile işçi memur sendikalarının görüşü alınarak Maliye’nin teklifi üzerine Bakanlar Kurulu’nca belirlenecek. Asıl iş ve yardımcı iş tanımları açık bir şekilde tanımlanacak.

Hangi işlerin asıl iş, hangilerinin yardımcı iş olduğu kurumlar bazında tek tek tespit edilecek. Bakanlar Kurulu, önümüzdeki günlerde taşeron işçilerle ilgili bu listeyi açıklayacak. Ardından da kamuda asıl işi yapan taşeron işçilere kadro için yasal düzenleme gerçekleştirilecek.

19.11.2015 TAŞERON MESELESİ YENİ BİR MESELE DEĞİL!
 
Yol İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, geçtiğimiz aylarda Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçilere kadro müjdesinin ardından bu kapsamda 6 bin 417 kişiye kadro verilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Yol İş Sendikası olarak 4 yıldır bunun mücadelesini verdiklerini söyledi. 
Trabzon’da basın mensuplarıyla bir araya gelen Yol İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar,şçilere kadro konusunu 2010 yılında gündeme getirdiklerini ifade ederek, “ meselesi son günlerde değil 2010’dan beri bizim gündeme getirdiğimiz bir konu. Türkiye genelinde bütün arkadaşlarımız bu sevinci kutlamakta. Bu sevinci hep birlikte yaşamaktalar. Bunun gerçekleşmesi kolay değildi. Biz Yol İş Sendikası olarak 2010 yılında kamuda Karayolları’nda çalışan asıl işi yapan  işçi arkadaşlarımızı sendikamıza üye yaparak iş kanununun 2. maddesi gereği asıl işte alt iş veren çalıştırılamaz ibaresini dikkate alarak sendikamıza üye yaptık. Karayolları’na dava açtık dolayısıyla bu davaları kazandıktan sonra bu kadrolar verildi. Detaylar için tıklayın!

07.11.2015  TAŞERON İŞÇİ YİNE Mİ MAĞDUR OLACAK?

AK Parti, “asıl iş-yardımcı iş” ayrımı ile kamudaki  işçilerin sadece 3’te 1’ini kadroya alacak. Kamudaki 450 bin işçi yine kalacak.İktidarı döneminde  sayısı 300 binlerden 2 milyona çıkan AKP, 1 Kasım seçimleri öncesinde “kamudakiişçilere kadro” vaadi ile oy istedi. Seçimin ardından ilk 100 gün hedefleri arasında da aynı vaat yer aldı. Daha önce eylül ayında çıkacağı açıklanan ancak seçim sonrasına bırakılan hangi işlerin “asıl iş” hangi işlerin “yardımcı iş” olduğuna ilişkin Bakanlar Kurulu kararının önümüzdeki günlerde çıkması bekleniyor. Ancak beklenilenin aksine kamuda  sona ermeyecek. Bakanlar Kurulu kararının ardından da kamudçalışmaya devam edecek. Kamuda 650 bin şçi bulunuyor. Hükümet “asıl işi” yaptıkları gerekçesiyle bu işçilerden 200 binini kadroya almaya hazırlanıyor. Ancak geriye kalan 450 bin kamu işçisi “yardımcı işlerde” çalıştıkları gerekçesiyle yine  şirketlerde çalışmaya devam edecek. Ayrıca AKP’nin kadroya alacağı işçilerin büyük bir bölümü zaten açtıkları kadro davalarını kazanan taşeron işçilerden oluşuyor. Bu işçilerin açtıkları davalarda yargı “muvazaa” yani “hileli sözleşme” kararı verdi. Kadro davalarını kazanan bu işçilerin kadroya alınması zaten hukuki zorunluluk. Açtıkları davaları kazanan  işçilerin başında da Karayolları işçileri geliyor. Sağlık alanında da DİSK’e bağlı Dev Sağlık-İş Sendikası’nın kazandığı “muvazaa” davaları bulunuyor.

29.09.2015 TAŞERONLAR AKILLARINA GELMEDİ
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç, 1 Kasım seçimleri için geri sayıma geçilirken Kahvehaneciler Esnaf Odası Yöneticileri ve Yenimahalle Gümüşhaneliler Dernekleri ile buluştu. Koç konuşmasında taşeron işçilerin durumuyla ilgili hükümeti eleştirdi ve şöyle konuştu;
 
“13 yıldır tek başlarına iktidardaydılar, Meclis’te de Çin ordusu gibi parmak çoğunlukları vardı, çok önemli yetkileri vardı. Ancak CHP 7 Haziran seçimleri öncesinde diyene kadar emekli, asgari ücretli, taşeron işçi akıllarına bile gelmedi. Biz söyleyince de, ‘nereden vereceksin, kaynak yok’ dediler, ‘kaynak vardı da, senin niyetin yoktu’.”
 
30.09.2015 KILIÇDAROĞLU’DAN TAŞERON İŞÇİLERİ İÇİN SEÇİM VAADİ
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada 1 Kasım Seçimleri için vaadlerini sıraaldı. Kılıçdaroğlu’nun taşeron işçilerini ilgillendiren seçim vaadinde seçilmeleri halinde bütünişçilerinin kadro alacağını söyledi.
 
21.09.2015- Paralarını alamayan işçiler vince çıktı!
Kocaeli’de yapımı devam eden 33 bin kişilik yeni Kocaeli Stadyumu inşaatında çalıştıkları sırada taşeron firmadan paralarını alamadıkları iddiasıyla vince çıkan 2 işçi, 6 saatin sonunda ikna edilerek indirildi.

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Alikahya Mahallesi’nde devam eden yeni Kocaeli Stadyumu inşaatında taşeron firmadan alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle vince çıkarak intihar etmek isteyen 2 işçi, 6 saatlik ikna çabaları sonucunda vinçten indirildi. Polis ekipleri, inşaatı yapan firma yetkilileri ve itfaiye ekiplerinin ikna etmeye çalıştığı işçiler, alacaklarının ödenmesi konusunda firma yetkililerinin kendilerine yardımcı olacakları sözü üzerine vinçten indi. Vinçten inen Mehmet E. ve Çetin Y., şantiyeye beraber geldikleri iki kişiyle birlikte ifadelerinin alınması için karakola götürüldü.

25 AĞUSTOS Türk Yerel-iş Sendikası Resmen Kuruldu

Belediyeler ve Yerel Hizmet İşçileri (Türk Yerel-İş) Sendikası, resmen kuruldu.

Türk Yerel-İş Sendikası Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Yaman, 11 Mart 2015 tarihinde Türkiye’nin başkenti Ankara’da kendisi gibi ülkenin diğer illerinde görev yapan 7 işçinin bir araya gelmesi sonucu Türk Yerel-İş Sendikasının kurulduğunu belirterek, “Türkiye’de belediyelerde daimi ve statüsünde ve genel işler iş kolunda çalışan sayıları 853 binin üzerinde olan işçi ordusunun birleşmesi ve kendi geleceğiyle ilgili kararları kendi vermesi inancındayım. Belediyeler olmak üzere, hastaneler, üniversiteler, kamu kurumlarında taşeron firma bünyesinde temizlik işçisi olarak çalışan personelinin tamda siyasetin içine çekilmesine karşı, siz değerli işçi kardeşlerimizle birlikte omuz omuza yürüyecek, Türk Yerel-İş olarak kararlı ve onurlu bir duruş sergileyeceğiz. Sizlerin yüreğine inanıyor ve güveniyoruz” ifadelerini kulland

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.