T.B.M.M Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, ilk yurt dışı ziyaretlerini KKTC ve Azarbaycan'a gerçekleştiriyor. ...

T.B.M.M Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop, ilk yurt dışı ziyaretini KKTC'nin ardından Azarbaycan'a gerçekleştirecek.

T.B.M.M Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, ilk yurt dışı ziyaretlerini KKTC ve Azarbaycan'a gerçekleştiriyor. ...

İlk yurt dışı ziyareti kapsamında KKTC'yi ziyaret eden T.B.M.M Başkanı prof. Dr. Mustafa Şentop, KKTC'ye hareketinden önce Esenboğa Havalimanı Şeref Salonu'nda basın toplantısı düzenledi.

T.B.M.M. Başkanı seçilmesinin ardından, ilk yurt dışı ziyaretlerini KKTC ve Azerbaycan Cumhuriyeti'ne gerçekleştireceğini belirten Şentop, siyasi bir gelenek olarak Türkiye'de Cumhurbaşkanı seçiminden sonra Cumhurbaşkanlarının, T.B.M.M Başkanı seçiminden sonra ise T.B.M.M Başkanlarının ilk yurt dışı ziyaretlerini bu ülkelere yaptığını hatırlattı.

Şentop, kendisinin de bu geleneği devam ettirmek üzere ziyaretleri gerçekleştireceğini ifade ederek, ziyaretlerinde kendisine T.B.M.M Başkanvekili Levent Gök, Katip Üye İshak Gazel, Türkiye ve KKTC Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Orhan Erdem, AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun eşlik edeceğini bildirdi.

KKTC ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ve Başbakan Tufan Erhürman ile bir araya gelerek, önümüzdeki dönemde Kıbrıs konusunda atılabilecek adımlara ilişkin görüş alışverişinde bulunacağını kaydeden Şentop, Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinin lideri Doktor Fazıl Küçük ile Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın kabirlerini, Boğaz Şehitliği ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nı da ziyaret edeceğini söyledi.

Basın toplantısının ardından beraberindeki T.B.M.M heyeti ile birlikte KKTC'ye haraket eden Şentop, programı gereği merhum Cunhurbaşkanı Denktaş'ın ve Dr. Fazıl Küçük'ün kabirlerini ziyaret ederek şeref defterini imzaladı.

 

 

mustafa şentop TBMM TBMM Başkanı Mustafa Şentop kktc
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor