TEKİRDAĞ CHP'DE 5 BİN YILLIK TARİH TEKERRÜR ETTİ...

TESKİ eski genel müdürü Şafak Başa'nın itiraf niteliğindeki açıklamalarının yankıları, CHP tabanı başta olmak üzere Tekirdağ kamuoyunda tartışılıyor. Kadir Albayarak'ı hedef alan Başa'nın açıklamaları kamuoyunda, Alabayrak'a iftiralar olarak değerlendirilirken, ihanet olarak değerlendirenlerin olduğu da gözlerden kaçmadı.

TEKİRDAĞ CHP'DE 5 BİN YILLIK TARİH TEKERRÜR ETTİ...

TESKİ, eski genel müdürü Şafak Başa'nın Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını açıklamasının ardından yerel basına yaptığı Kadir Albayrak'ı hedef alan açıklamaları CHP Tekirdağ İl örgütü başta olmak üzere parti tabanı ve kamuoyu geneli tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Şafak Başa'nın, Kadir Albayarak merkezli eleştirileri CHP genel merkezinde yankı uyandırıken, Ankara kaynaklı edinilen bilgiler ise genel başkan Kılıçdaroğlu'nun ve genel başkan yardımcısı Faik Öztrak'ın isimlerinin açıklamalarda geçmesinin bu iki ismi oldukça rahatsız ettiği yönünde.

Yerel seçimlere gidilirken, Şafak Başa'nın belediye içindeki konular hakkında beyanlarında yer verdiği tüm olumsuzluklara göz yummasını eleştiren kamuoyu; ''Şafak Başa, bu güne kadar iddialarının gereğini neden yerine getirmedi?'' sorusunu soruyor.

CHP, tabanı Şafak Başa'nın açıklamalarının ardından kendisini içlerindeki TRUVA ATI! olarak nitelendiriyorlar.

Siyasetten bi haber olarak nitelendirilen Başa'nın Kadir Albayrak'ı hedef alan açıklamalarının ardında parti iç hesaplaşmalarını neden olarak gören kamuoyu; '' Klasik CHP geleneği bu dönemde Şafak Başa'nın şahsında vücut bulmuş. yadırgamıyoruz.'' biçiminde değerlendiriliyor.

Lüleburgaz doğumlu olmasına rağmen sürekli olarak Tekirdağ ile irtibatını ön plana çıkartmaya gayret gösteren Şafak Başa'nın bu sunni hemşehrilik çabalarına ise; '' Tekirdağ'a hizmet etmek için Tekirdağ'da doğmanın şart olmadığı kesin ve açık. Nereli olursanız olun, Tekirdağ'a hizmet için Tekirdağlı görünmeye olağan üstü gayret göstermek samimiyetsizliğin itirafı gibi.'' diyen bir çok kişi, Başa'nın bu çabasının altında yatanın samimiyetten uzak ve aday adaylığı süresince devam edecek takiye olduğu noktasında birleşiyor.

Şafak Başa tarafından yapılan açıklamaların basında yer alması ile birlikte, bu açıklamaların sahibinin AK Parti veya MHP aday adayının ağızından yapıldığı yönündeki kamuoyu algısı devam ederken CHP Tekirdağ il başkanlığının ve CHP genel merkezinin Başa'nın açıklamları karşısında takınacakları tavır merak ediliyor.

 

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI