Tekirdağ Genelinde Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Uzun Ömürlü?

Tekirdağ genelindeki araştırma oranlarına göre kadınların erkeklere oranla daha uzun ömürlü olduklarını ortaya koydu.

Tekirdağ Genelinde Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Uzun Ömürlü?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın Tekirdağ özelinde başlattığı, Tekirdağ'da yoksulluk ve dezavantajlı kesim üzerinde stratejik araştırmalar ve çalışma esnasında Daire Başkanı Talat Atay'ın bilinen yönü sayesinde öylesine bilgilere rastlandı ki bu bilgiler Atay'ın başında bulunduğu ekibinin esas çalışma ve araştırma kapsamının ötesinde farklı verileride ortaya koymuş olduğu gözlendi.

Stratejik araştırmalar ve sistematik verilerle analizleri pekiştiren çalışma biçimini benimseyen yönüyle tanınan Daire Başkanı Talat Atay'ın Tekirdağ geneli üzerindeki sosyal hizmetler alanında Büyükşehir Belediyesi'nin toplumun tüm kesimleri ile birlikte öncelikli toplumsal yapılara  yönelik çalışmalardaki başarıları ile gündemde olmaya devam ediyor.

Sosyal Hizmetler Darie Başkanı Talat Atay çalışmaları hakkındaki genel değerlendirmesinde; Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak'ın  toplumsal konulardaki hassasiyeti herkesçe bilinmekte. Bu manada biz Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak başkanımızın önderliğinde çalışmalarımızı  yoğun biçimde sürdürüyoruz. Dairemizin adından da belli olduğu üzere, sosyal manada halkımızın genelini kapsayan alanımızdaki tüm konuları ayrı ayrı başlıklar halinde bütün olarak değerlendirerek çalışmalarımızı planlayıp bu planlamalarımızı hizmet olarak hayata geçiriyoruz. '' dedi.

tekirdagnethaber.com olarak Sosyal Hizmetler Dare Başkanlığının çalışmalarına göz gezdirirken ilginç veriler üzerinde çalışıldığını gördük.

İşte o verilerin en ilgi çekici bazıları;

2015 verilerine göre, Tekirdağ'da erkek, kadın nüfusu bakımından en uzun ömürli kadınların Malkara ilçesinde ve yine diğer ilçelere oranla  erkeklerin kadınlara oranla yaşam sürelerinin en kısa olduğu ilçe Malkara olarak karşımıza çıktı.

Erkeklerin kadınlara oranla daha uzun ömürlü oldukları ilçe ise Marmaraereğlisi.

Boşanan çiftler arasında ise birincilik, Çorlu'da iken 2. sıradaki Marmaraereğlisi'ni Süleymanpaşa ve Şarköy takip ediyor.

İşte Tekirdağ genelinde Erkekler ve Kadınlar arasındaki yaşam sürelerini gösteren çizelge.

 

 

 

tekirdağ
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması