DOLAR 28,8851 0.11%
EURO 31,6314 0.33%
ALTIN 1.857,330,69
BITCOIN 1088463-0,19%
Tekirdağ

KAPALI

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

TEKİRDAĞ İÇME SUYU Türkiye’de ilk 3’ün arasında

ABONE OL
13 Mart 2021 17:24
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi göreve geldiği günden bu yana tüm alanlarda olduğu gibi içme suyu ihtiyacında da gerçekleştirdiği çalışmaların meyvesini almaya başladı. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu yaptığı değerlendirmeler sonucunda Tekirdağ’ı sağlıklı içme suyu kalitesinde Türkiye’de ilk 3’ün arasında gösterdi. 

2016 YILINDAKİ BAŞARI DAHA DA YUKARI ÇIKTI
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, 2017 yılının Ocak ve Ağustos ayını kapsayan değerlendirmelerinde Tekirdağ’ın içme suyunda kimyasal uygunsuzluğu yüzde 1,50, mikrobiyolojik uygunsuzluk yüzde 2,40, bakiye klor uygunsuzluğu yüzde 2,30 olarak belirleyerek kimyasal parametreler, mikrobiyolojik parametreler ve bakiye klor değerlerindeki uyguluktan dolayı Tekirdağ’ın, Türkiye’de 3’üncü sırada olduğunu açıkladı. Böylece Tekirdağ, 2016 yılında aldığı ‘içme suyunda örnek il’ başarısını il genelindeki 11 ilçenin tamamı açık yeşil renk ile renklendirilerek içme suyu kalitesinde en iyiler kategorisine taşımış oldu. 

“İŞLERİMİZİN BAŞARISI SOMUT VERİLERLE ORTAYA KONULDU”
Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “ Her zaman söylediğimiz gibi Tekirdağ halkı her şeyin en iyisine layıktır. Göreve geldiğimiz tarihte 30 büyükşehir arasında altyapı sorunları en fazla olan il Tekirdağ’dı. Günü kurtarma anlayışıyla değil, stratejik bir plan dâhilinde altyapı sorunlarını kökten çözme hedefiyle hareket etti.

TESKİ tarafından 11 ilçede görülmemiş büyüklükte projeler hayata geçirildi. Çalışmalar esnasında halkımız zahmet çekti ama bugün semeresini alıyoruz. İçme suyu değerleri ile ilgili olarak hazırlanan raporlarda da ne kadar doğru işler yaptığımızı somut verilerle ortaya koymuştur. Devam etmekte olan altyapı ve üstyapı çalışmalarımız tamamlandığında halkımız çok rahat edecek. Bu sonucun elde edilmesinde büyük emeği olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ personelini tebrik ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi. 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.