TEKİRDAĞ ŞEHİR HASTANESİ 2020' DE HİZMETE GİRECEK

Tekirdağ'da gerçekleştirilen yatırımları yakından takip etmek ve açılışlarda bulunmak üzere sabah saatlerinden itibaren

TEKİRDAĞ ŞEHİR HASTANESİ 2020' DE HİZMETE GİRECEK

Tekirdağ'da gerçekleştirilen yatırımları yakından takip etmek ve açılışlarda bulunmak üzere sabah saatlerinden itibaren ziyaretlede bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tekirdağ Valiliğini ziyaret ederek basına açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca basına yaptığı açıklamada;''16 yıllık iktidarımız döneminde 17.5 Milyar yani 17.5 Katrilyon yatırım yapıldı. Bu 17.5 Milyarın 500 Milyonu artı 1 Milyarıda Şehir Hastanesi olamak üzere toplam 1,5 Milyar Sağlık yatırımı olmuş oldu.

Bu dönemde toplam sağlık kuruluşu olarak 14 tanesi hastane olmak üzere 30 Sağlık kuruluşu hizmet vermeye devam ediyor. Önümüzdeki süreçte özellike bildiğiniz gibi sağlıkta Sayın Cumhurbaşkanımızn hayalim dediği şehir hastanelerine Tekirdağda inşaatına başlamış bulunuyoruz.

Tekirdağ şehir hastanesinin daha önceki yatak sayısı 40 iken bunu 560 a çıkardık. Toplam 158 bin kapalı alanı olan ve 16 ameliyathanesi 96 yoğun bakım yatağı olan son derece modern ve ileri teknolojiyle donatılmış bir şehir hastanesi olacak. Bu Şehir hastanesinin inşaatına başlandı.

2020 yılı yani gelecek yılın sonunda 2 yıllık zaman diliminde teslim edilmesini ve hasta kabulune başlamak anlamında bir ihale yapılmıştı onuda yakından takip ediyoruz gelecek yıl hizmete açmış olacağız.'' dedi.

Bakan Koca, yapımı devem eden Tekirdağ Devlet Hastanesi inşaatını ziyaret edip çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Koca, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor