DOLAR 27,1688 0.16%
EURO 28,9380 0.09%
ALTIN 1.681,180,41
BITCOIN 7214720,10%
Tekirdağ
25°

AÇIK

05:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tekirdağ ve Büyükşehir Belediyesi ve İTÜ ile Protokol İmzaladı…

ABONE OL
13 Mart 2021 17:24
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ ve Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi arasında yürütülen “Afet ve Acil Durum Yönetimi Stratejik Planı Hazırlanması” ve “Ortak Hizmet Projesi” protokolü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca tarafından imzalandı.

Başkan Albayrak, Tekirdağ’ın birinci derece deprem bölgesinde olduğunu hatırlatarak, “Yaşamakta olduğumuz Tekirdağ ili, birinci derece deprem riski taşıyan iller içerisinde yer almakta olup, diğer afet riskleri ile de her an karşı karşıyadır. Bu amaçla Büyükşehir Belediyemizin yetki sınırları dâhilinde, başta deprem olmak üzere tüm afetlere etkin bir şekilde hazırlanabilmek, zararlarını azaltabilmek, müdahale edip afet etkisini tespit edebilmek ve kaynakların en iyi şekilde kullanılabilmesi için “Afet ve Acil Durum Yönetimi Stratejik Planları yapım çalışmalarını başlattık ve bu kapsamda İstanbul teknik Üniversitesi ile protokolümüzü imzalamış bulunmaktayız.

Hazırlanacak olan Afet ve Acil Durum Yönetimi Stratejik Planları ile tehlike ve riskler analiz edilecek, risk ve zarar azaltma önerileri geliştirilecek afet ve acil durum yönetim planları hazırlanacak; belediye personeli, planlama ekibi ve toplum temsilcileri eğitilecektir.  Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde, yerel ölçekte afet risk türleri ve düzeyleri tespit edilerek bunları azaltma ve paylaşma çalışmaları ile planlı, sosyal ve teknik altyapı sorunları çözülmüş bir Tekirdağ oluşturmayı hedeflemekteyiz” dedi.

İTÜ Rektörü Prof Dr. Mehmet Karaca da, Başkan Albayrak’a projeye verdiği destek için ayrıca teşekkür ederek projenin iki tarafa da hayırlı olmasını diledi. İmza töreninde Tekirdağ Büyükşehir Belelediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün ve Deprem Rsik Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener hazır bulunurken İTÜ kanadındaysa Prof. Dr. Alper Ünlü-İTÜ  Mimarlık Fakültesi Üyesi Proje Koordinatörü, Prof. Dr. Mehmet Ocakçı-İTÜ  Mimarlık Fakültesi Şehir Bölge Planlama Bölüm Başkanı, Proje Kopordinatörü, Yrd. Doç. Dr. Hikmet İskender- İTÜ  Afet Yönetimi Uyg-Ar Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Afet Yönetimi Proje Koordinatörü, Yük. Jeofizik Müh. Fatih Yaman – İTÜ AFAD Koordinatörü Proje Yürütücüsü yer aldılar.

İmza töreninin sonunda Başkan Albayrak ve Rektör Karaca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ni simgeleyen çeşitli hediyeleri karşılıklı takdim ettiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.