TEKİRDAĞ’da 176 Kripto FETÖCÜ ASKER Tutuklandı

FETÖ terör örgütün ‘kripto’ mensuplarına henüz ulaşılamadığı bilgisi üzerine güvenlik güçleri yoğun bir araştırma yürüttü

TEKİRDAĞ’da 176 Kripto FETÖCÜ ASKER Tutuklandı

 FETÖ terör örgütün ‘kripto’ mensuplarına henüz ulaşılamadığı bilgisi üzerine güvenlik güçleri yoğun bir araştırma yürüttü. Örgütün “ankesörlü telefon”la görüşme yönteminin deşifre edilmesi sayesinde son aylarda da çok sayıda Kripto FETÖ üyesi asker tespit edildi.

Kripto üyeler tarafından gerçekleitirilen milyonlarca telefon görüşmesini büyük bir titizlikle inceleniyor, örgütün son yöntemini ortaya çıkaran güvenlik güçleri şu ana kadar 601 şüphelinin tutuklanmasını sağladı. Başta TSK olmak üzere birçok kurumda gizli yapılanmaya giden, deşifre olmamak için çeşitli yöntemler kullanan FETÖ’nün son dönemde “ankesörlü telefon”lar üzerinden “mahrem imam”larla iletişime geçtiği tespit edilmişti.

“Mahrem abileri”yle ankesörlü telefonla iletişim kuran, konuşmaları şifreleyen TSK içindeki kripto örgüt üyelerine yönelik operasyonlarda İstanbul’da 188, Tekirdağ’da 176, İzmir’de 73, Tokat’ta 58, Aydın’da 58, Kars’ta 11, Osmaniye’de 26 ve Balıkesir’de 11 şüpheli tutuklandı.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruması Yüzbaşı Burak Akın teslim olmuştu

İstanbul’da gözaltına alınan 65 zanlı itirafçı olurken 17 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Tokat’ta 120, Edirne’de 58, Tekirdağ’da 44, Bursa’da 12, Balıkesir’de 42 asker ve bir “mahrem imam” ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma subayı, Ankara Emniyet Müdürlüğüne FETÖ üyesi olduğunu söyleyerek teslim olan Yüzbaşı Burak Akın’ın verdiği ifadeler doğrultusunda örgüt üyesi oldukları belirlenen 2 muvazzaf subayın gözaltı işlemleri sürüyor. Burak Akın, ankesörlü görüşmelerinin tespit edildiğini anlaması üzerine teslim olmuş ve itiraflarda bulunmuştu.

Ankesörlü telefonların çaldırılıp kapatılmasıyla ya da şifreli kısa görüşmelerle önceden belirlenen adreslerde gizlice buluşan TSK içindeki kripto FETÖ’cülerin açığa çıkarılması çalışmaları güvenlik güçleri tarafından sürdürülüyor. 

mahrem imam FETÖ asker tutuklama tekirdağ
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı