Tekirdağ'da Devam Eden Mahkemede FETÖ Sanıkları Duruşmada Birbirlerini Suçladılar.

Tekirdağ'da terör Örgütü (FETÖ/PDY) "köy yapılanmasına" yönelik davanın sanıklarından olan bir kişi, bilirkişinin raporunda, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'a 53 bin 200 defa erişim sağladığı bilgisinin olmasına rağmen hakkındaki tüm delilleri ve suçlamaları kabul etmedi..

Tekirdağ'da Devam Eden Mahkemede FETÖ Sanıkları Duruşmada Birbirlerini Suçladılar.

Tekirdağ'da terör Örgütü (FETÖ/PDY) "köy yapılanmasına" yönelik davanın sanıklarından olan bir kişi, bilirkişinin raporunda, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'a 53 bin 200 defa erişim sağladığı bilgisinin olmasına rağmen hakkındaki tüm delilleri ve suçlamaları kabul etmedi..

Tekirdağ 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, 2'si tutuklu 22 sanık ile sanık Avukatları katılırlarken salon dışında çok sayıda kişi içerdeki devam eden davadan haber alamayı bekledi.

Mahkemede ilk olarak sanıkların kimlik tespiti yapıldıktan sonra davanın görülmesine ve savunmalara geçildi.

Mahkeme başkanı "ByLock" kullanıcısı olduğu belirlenen tutuklu sanıklardan Melih Gülseven hakkında gelen bilirkişi raporunu okudu.

Mahkeme başkanı, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, silahlı terör örgütüne üye olma, TBMM'yi ortadan kaldırma ve görevini engellemeye teşebbüs" suçundan yargılanan sanığın "ByLock" kullanıcısı olduğunu ve programa 53 bin 200 kez erişim sağladığının tespit edildiğini söyledi.

Mahkeme başkanının bu sözleri üzerine üzerine, savunma yapan Gülseven, "Ben Bylock denilen programı kullanmadım. Tutturmuşlar aşağı ByLock, yukarı ByLock. 13 aydır içeride tutukluyum. Hakkımda verilecek kararı mahkeme heyetine bırakıyorum" diye savunma yaptı.

"HDP'YE OY VERİN" KAVGASI
Tutuksuz sanık İdris Ç. ifadesinde KHK ile kapatılan Tekirdağ Köyleri Sağlık Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ne (TEKKÖYDER) nasıl üye olduğunu bilmediğini ileri sürdü.

Bir sohbette kendilerine tutuklu sanık Melih Gülseven tarafından "HDP'ye oy verin" diye çağrıda bulunulduğunu öne süren İdris Ç., "Bize sohbetleri görevini tam olarak bilmediğim Melih Gülseven veriyordu. Melih seçim dönemine yakın bir zamanda Çorlu'da düzenlenen bir sohbette 'HDP'ye oy verin' diye çağrıda bulundu. Ben bu siyasi konuşmalardan sonra bunlardan soğudum ve ilişkimi kestim. Ben Tekirdağ Köyleri Sağlık Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğine nasıl üye olduğumun bile farkında değilim. Üzerime atılı terör örgütü üyeliği suçlamalarını kabul etmiyorum. Zaten bir bacağım yok. Yüzde yetmiş bedensel engelliyim. Mahkemeye gelmekte bile zorlanıyorum" diye savunma yaptı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin "köy yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında hazırlanarak Tekirdağ 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 118 sayfalık iddianamede, 2'si tutuklu 22 sanığın "terör örgütüne üye olmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

fetö duruşması tekirdağ da fetö davası
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı