Tekirdağ’da Kapalı Yol Bulunmuyor

Meteorolojik uyarıları dikkate alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığınca oluşturulan kriz masası her ihbarı değerlendirerek köy ve mahalle yollarını açıyor.

Tekirdağ’da Kapalı Yol Bulunmuyor

Meteorolojik uyarıları dikkate alanTekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığınca oluşturulan kriz masası her ihbarı değerlendirerek köy ve mahalle yollarını açıyor.


2017 kilometrelik şehir içi ve mahalle yollarında vatandaşların merkeze ulaşımları sağlanıyor. Kapalı yol  bulunmamakla birlikte sıcaklığın -14, -16 derecelerde olduğu yüksek kesimlerde dahi yolların kapanmaması için 11 ilçe ve 13 ayrı noktada gerekli makine ve ekipmanlarla 200’ e yakın personelle çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Ekiplerin 7/24 hazır olduğunu ve her gelen ihbar değerlendirildiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “Tekirdağ’da uzun yıllardan beri ilk kez bu kadar yoğun bir kar yağışı görüldü. Meteorolojik uyarıları dikkate alarak  çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırarak karla mücadele kriz masasını  oluşturduk.

Cuma günü saat: 14:00’ten itibaren ilimizi etkisi altına almaya başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ekiplerimiz gelen ihbarları değerlendirerek müdahalelere başladı.

Öncelikle ana arterleri açık tutmak için kar küreme ve tuzlama çalışmalarını başlattık. Şu an itibarıyla kapalı yolumuz bulunmamaktadır. Ancak yüksek kesimlerdeki mahallelerimizde sıcaklık merkezden 5-6 derece daha düşük olduğu için tuzlama çalışmaları yeterli sonuç vermiyor.

Bu bölgelerimizde greyderlerimizle yolları açarak ulaşımı sağlıyoruz. Büyükşehir ekipleri dışında tüm ilçe belediyelerimizce de bu çalışmalar aralıksız devam ettiriliyor. Vatandaşlarımız acil durumlarda 0 850 459 09 09 numaralı kar ve mücadele  ihbar hattını 24 saat arayabilirler.” dedi.

Başkan Albayrak ayrıca Vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamalarını, toplu taşıma araçlarını kullanmalarını ve kişisel önlemlerini  almalarını gerektiğini de söyledi.  
 
-- 
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANLIĞI
BASIN YAYIN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İletişim : 0850 459 21 07   0850 459 21 14

Kapalı Yol Tekirdağ Tekirdağ Büyükşehir Fen İşleri Meteoroloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tugay     2017-01-08 Naip koyunu size bgli degil glba acin du yllri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’