Tekirdağ'da Şentop Sevinci...

Meclis'in yeni başkanı üçüncü tur oylama sonucu seçildi. Meclis'in yeni başkanı AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof.Dr.Mustafa Şentop oldu.

Tekirdağ'da Şentop Sevinci...

 T.B.M.M Genel Kurulunda yapılan oylamada AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr.Mustafa Şentop 336 oy alarak T.B.M.M'nin 29. Başkanı seçilirken hemşehrileri de Tekirdağ'da T.B.M.M'deki oylamayı heyecan ve gururla takip ettiler.

T.B.M.M Genel Kurulu, yeni Meclis Başkanı'nı seçmek üzere T.B.M.M Geçici Başkanı Celal Adan başkanlığında toplandı. CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Eş Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan da Genel Kurulda katıldılar.

Meclis Başkanlığı için AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof.Dr.Mustafa Şentop, CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz'in yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Nevzat Şatıroğlu da bugün yaptığı başvuruyla aday oldu. AK Parti İstanbul Milletvekili Nevzat Şatıroğlu, oylamaya geçilmeden adaylıktan çekildi.

T.B.M.M Başkanlığı seçiminde, adaylar, birinci turda seçilebilmek için gerekli olan 400 oya ulaşamadı. T.B.M.M Genel Kurulunda, birinci tur yapılan oylamada 528 milletvekili oy kullandı. İlk tur oylamada, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop 322, CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay 120, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü 45, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz 35 oy aldı. 6 oy da geçersiz sayıldı.

T.B.M.M Genel Kurulu'nda ikinci tur oylamaya geçildi. İkinci turda AK Partili Şentop 333, CHP'li Altay  126, HDP'li Kemalbay 46, İYİ Partili Filiz ise 35 oy aldı.

TBMM Başkanlığı seçiminin üçüncü turunda AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop 336 oy alarak salt çoğunluğu sağladı ve T.B.M.M'nin 29. Başkanı oldu.

T.B.M.M Genel Kurulunda üçüncü tur oylamaya 542 Milletvekili katıldı.

Oylamada, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Şentop 336, CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay 124, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü 46, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz 33 oy aldılar. Oylamada 3 oy da geçersiz sayıldı.

Prof.Dr. Mustafa Şentop'un T.B.M.M Başkanlığına seçilmesi doğup büyüdüğü yer olan Tekirdağ'da herkesi son derece mutlu ederken, Tekirdağlılar Şentop sayesinde gururlandıklarını dile getirdiler.

Tekirdağlılar,üstlendiği her görevi başarıyla yerine getiren ve partili partisiz herkesi kucaklayan bir yapıya sahip olan Şentop'un daha önceki gibi T.B.M.M Başkanlığı görevinde de hemşehrilerine olan yakın ilgisinin artarak devam edeceğinden emin olduklarını belirtiyorlar.

Tekirdağlılar, Atatürk'ün makamında bir başka Rumeli'nin oturmasından yana son derece mutlu olduklarını dile getiren hemşehrileri Şentop'a olan güvenlerinin boşa çıkmamasından yana ayrı bir mutluluk ve gurur duyduklarının altını önemle çizdiler.

 

mustafa şentop tbmm yeni başkanı.tbmm
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor